Poprzedni temat «» Następny temat
wstawianie zęba
Autor Wiadomość
bert
Gość
Wysłany: 2004-01-31, 10:52   

Dzień dobry. Straciłem 3 przednie zęby, jakie są najlepsze metody wstawienia trzech przednich zębów umieszczonych blisko siebie. Interesuje mnie również koszt takiego zabiegu.pozdrawiam

kowal
Gość
Wysłany: 2004-01-31, 14:27   

kiedy straciłeś te zęby?

bert
Gość
Wysłany: 2004-01-31, 15:56   

było to dość dawno, jakieś 3-4 lata temu ułamała mi się prawa górna jedynka, a lewa chyba pękła, jako, że panicznie boję się stomatologa, zaniedbałem całą sprawę i niedawno wyłamała mi się ta druga jedynka, przy okazji naruszjąc sąsiadujący ząb, który lada chwila mogę stracić.

katarzyna p
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2004-01-31, 17:24   

najlepsze sa implanty ale są bardzo drogie jeden ok 5 tys zł[mozna poszukać taniej] ale radzę zrobić most czyli uzupełnienie tych trzech zębów opierające się na dwóch sąsiednich zębach[jeżeli są odpowiednio mocne]byłby to most 5 cio punktowy cena 1 punktu od 350do600zł w zależności od gabinetu tj ok 2000 zł lub protezka wyjmowana od350 do900 zł

kowal
Gość
Wysłany: 2004-01-31, 18:55   

Wydaje sie, że masz jeszcze korzenie w dziąsłach. Może da się zrobić sztyfty i korony. O tym może zdecydować lekarz. Misisz podać miejscowość, z której jesteś - ceny wPolsce znacznie się różnią. Jeżeli nie chcesz leczyć tych korzeni to należy je usunąć i zrobić natychmiastową protezę. Nie można zropbić nic na stałe po wyrwaniu. Min 3 miesiące czekania - potem co zechcesz - most, proteza szkieletowa lub zwykła, o wszczepach po wyrwaniu możesz pomyśleć po 6 miesiacach.

Krysia
Gość
Wysłany: 2004-02-02, 00:15   

No hej jestem ze Szczecina dowiadywałam się ze u nas jest klinika która oferuje wstawianie (czegoś tam pod imlanty) zaraz po usunięciu zęba i to jest bardziej korzystne.Jeżeli bedzie istotna nazwa kliniki to poszukam i napewno podam.Chociaż dla mnie to paranoja że za mostek płaci się tyle szmalu implanty to dla bogaczy chyba że komuś brakuje jednego ząbka to warto choćby się zadłużyć.Fajnie że to rozwiązanie na długo ale skąd tyle wziąć?? Przy normalnych zarobkach

lista 
Lekarz Stomatolog
lek. dentysta

Wysłany: 2004-02-02, 19:16   

Przy normalnych zarobkach należy regularnie odwiedzać dentystę i leczyć dziurki gdy są małe. A tak to nie masz wyjścia. Nie pojedziesz w tym roku na wakacje, ale zęby będziesz miał! W zależności od możliwości urlopowych będzie to wyjmowana proteza (tydzień na wsi u krewnych), most (góry albo morze) lub implanty (cieplejsze kraje). Trzeba tylko zdecydować co dla ciebie jest ważniejsze.

Kucik
Gość
Wysłany: 2004-02-04, 15:50   

Do Zbyszka - Drogi Zbyszku :> z tymi implantami to niedokońca prawda ( ciepłe kraje ) tylko nie wiem czy wiesz ale implanty trzeba zmieniać co około 5 lat.

airam
Lekarz Stomatolog

Wysłany: 2004-02-04, 19:09   

do Zbyszka - czy mógłbyś uzasadnić po co człowiekowi zęby tak w ogóle- jeśli idzie o pokarm,wystarczy użyć energii cieplnej ewentualnie elektrycznej aby go przygotować do połknięcia, zaś gdy idzie o uśmiech to istnieje półgębek , ogromne wąsy lub brak obciachu, z fonetyką też nie problem vide a raczej słuche bełkot polityczny w telewizorni, chyba jedyną racją bytu tychże naturalnych czy sztucznych jest aby było za czym trzymać język no i by istniał zawód dentysty choć z autopsji znam taki przypadek po paru dniach bólu pół litra pod pachę , do sąsiada, który wziął kombinerki....resztę kończył dentysta w Wielkanoc

gchwiloc
Gość
Wysłany: 2004-02-04, 19:47   

DO KUCIKA: bardzo proszę nie robić ludziom wody z mózgu, zwłaszcza na forum dla wszystkich. Informacja, jakoby implanty trzeba było zmieniać co około pięć lat jest wyssana z palca i kompletnie nieprawdziwa. Implanty, drogi Kuciku robi się RAZ NA CAŁE ŻYCIE, albo wcale. Doprawdy nie wiem, skąd pomysł o wymianie co 5 lat - powtarzam i uwypuklam: to nieprawda! A z pozostałymi głosami wątku się zgadzam w 100%. Ukłony dla dyskutantówG.C.

di
Gość
Wysłany: 2004-02-04, 20:55   

Zbyszku odpoczynek się ludziom należy, bo potem męczą ich przykre skutki przewlekłego stresu. Świetnie się natomiast przeliczają na odpłatne usługi medyczne wszystkie rozpoczęte, opłacone i nigdy nie ukończone kursy języków obcych - w większości rodzin uzbiera się z tego spora sumka. W każdym razie ten argument działał kiedyś na wyobraźnię moich pacjentów. Pozd rawiam, di

lista 
Lekarz Stomatolog
lek. dentysta

Wysłany: 2004-02-04, 23:15   

No to trzeba wypocząć. Żyjemy w wolnym kraju, nikt nikogo nie zmusza do leczenia, każdy robi to, co uważa za stosowne. Dałem pierwszy z brzegu przykład, chyba za bardzo prawdziwy, bo wywołał śmieszne oburzenie a nawet idiotyczną teorię na temat wymiany implantów po pięciu latach i dwudziestu ośmiu dniach. A ja chciałem tylko powiedzieć, że PROFILAKTYKA jest najtańszym rozwiązaniem. Jeśli kogoś nie stać na drogie leczenie protetyczne, to musi regularnie chodzić na wizyty kontrolne i leczyć małe ubytki. Jeśli nie chce, to nie mój problem.

Q
Gość
Wysłany: 2004-02-06, 03:11   

Implant 5000 ? A gdzie koszty leczenia ?A gdzie koszt mostu porcelanowego?proszę do kwoty 5000zł dodać ok. 60% na powyższe koszty.Moja propozycja--- jeżeli dentysta zadecyduje o wyrwaniu , to zrób protezę częściową natychmiastową ( to koszt 200.-) między czasie dziąsła będą się goić , i możesz zbierać pieniadze na coś lepsiejszego.

Marta
Gość
Wysłany: 2004-02-09, 12:22   

Jezeli wstawianie implantow jest leczeniem to dziekuje za wszelkie informacje. To jest zwykle maskowanie brakow uzebienia. O leczeniu jako takim nie ma mowy. A porownywac do urlopow moze tylko dentysta i snuc sobie plany gdzie wyjedzie za te kase.

Cezar
Gość
Wysłany: 2004-10-16, 16:39   

Witam wszystkich, powznie mysle o wstawieniu implantow! prosze o opinje ludzi ktozy zdecydowali sie na taki zabieg. dziekuje z gory...

Odpowiedz do tematu