Poprzedni temat «» Następny temat
powikłania po wyrwaniu ósemki?
Autor Wiadomość
Sucharek
Gość
Wysłany: 2005-11-13, 18:20   powikłania po wyrwaniu ósemki?

Dziś jest czwarty dzień po ósunięciu dolnej ósemki, która rosła poziomo. Ból nie ustępuje i nawet Ketonal średnio sobie radzi. Od zabiegu mam szczekościsk i do tej pory nie ustępuje. Ciągle jestem spuchnięta i boli mnie migdałek. Zmienił się trochę rodzaj bólu, teraz zamiast tępego jest ostry i kłujący. Biorę trzeci dzień antybiotyk Dalacin C. Pani dr powiedziała, że takie objawy są typowe po wyrwaniu poziomo rosnącego zęba mądrosci. Czy to prawda? Co robic? Z poważaniem Magdalena, 26 l.

tigra.14
Gość
Wysłany: 2005-11-13, 20:08   

tak to normalne. Po tyg jest juz dobrze. Nie bralam ketonalu, tylko 3 razy dziennie Ibuprofen. Na poczatku pilam przez rurke i jadlam zaraz po tym jak tabletka przeciwbolowa zaczela dzialac. A dodam do tego, ze mam aparat na zebach, a to komplikuje troche...
Powodzenia.

Gość

Wysłany: 2005-11-13, 20:11   

Przeczekac :-) Tez mialem usuwany poziomy (wbil sie centralnie w korzenie 7ki...) ale NIE BOLALO NIC :-) Jak robili - nic, jak minelo znieczulenie - nic.

Moze masz suchy zebodol? Zrobic sie powinien krwisty strupek

sucharek
Gość
Wysłany: 2005-11-13, 22:58   

Oki, dziękuje za odpowiedzi Łykam w takim razie kolejną tebletkę i czekam dalej :roll: Może mnie wreszcie puści. Pozdrawiam :wink:

Gość

Wysłany: 2005-11-14, 06:42   

czesc ja tez mialm usuwany ząb mądrości w zeszly czwartek 10 listopada. wyrywali mi go...hmm prawie godzine , abieg niebyl bolesny ale absolutnie nieprzyjemny. po zabiegu koszmar...od 4 dni nie jem jestem spuchnieta , nie myje zebow bo niejestem w stanie otworzyc buzi , z kazdym dniem klade sie do lozka z nadzieje ze jutro otworze usta ...kiedy to minie ? musze umyc zeby ? bo reszte bede miec do leczenia ????ale juz jest lepiej , przynajmij nie boli mnie tak bardzo gardlo perzy polykaniiu.... pozdro dla szytskich

Marta27
Gość
Wysłany: 2005-11-14, 08:57   

hej
opuchlizna i ból może się utrzymać do tygonia a nawet troche dłużej tak miała moja siostra.Ale jeśli boli bardzo mocno i boli ucho lepiej wybierz sie na sprawdzenie czy wszystko jest o.k.

Powiedzcie czy wy usuwacie te 8 bo was np. bolą czy dają inne objawy.
Ja mam 2 zatrzymane i też niby do usunięcia ,ale narazie to odkładam ,nie boje się ale trak myslę że skoro narazie nic sie nie dzieje to lepiej ich nieruszać ,po ciąży bo teraz planuje jak odchowam dziecko to pewnie cos z nimi zrobię.Odpiszcie .Pozdrawiam :D

sucharek
Gość
Wysłany: 2005-11-14, 11:00   

Musialam wyrwac 8, bo rosla poziomo i zagrazala 7. Najgorsze jest to, ze w perspektywie mam taka sama sprawe, tylko na gorze. Tragedia. Pozdrawiam :|

magda.m
Gość
Wysłany: 2005-11-15, 17:23   

do Marty 27

ja musiałam usunąć 8 bo nie było na nią miejsca i jak zaczęła wyrastać zrobił się stan zapalny, musialam brac antybiotyk przez 10 dni az zniknal stan zapalny potem przerwa ponad miesiąc znowu antybiotyk i dlutowanie 8. chyba nie chcesz przechodzić czegoś takiego będąc w ciąży. Jesli planujesz dzidziusia to lepiej zadabaj o zęby przed ciążą. najlepiej idz do dobrego dentysty, powiedz mu o obawach związanych z osemkami, powinien zrobić zdjęcie zębów i zobaczyć czy kwalifikują się do usuwania.

Ania_22
Gość
Wysłany: 2005-11-20, 16:48   

Ja własnie musze usunac ósemki, tzn na razie tylko jedna, no pozostale jeszcze sie nie wyrzynely. Czy mozecie mi doradzic gdzie najlepiej pozbyc sie tej nieszczesnej osemki? tzn gdzie najbezpieczniej i bez powiklan.

Ania_22
Gość
Wysłany: 2005-11-20, 16:51   

Mialam problemy z wyslaniem wiadomosci i na dodatel bola mnie dziasla :( i z tego wszystkiego zapomnialam dodadac ze chodzi mi o Warszawe. Bardzo dbam o swje zeby i zalezy mi zeby byla dobrze usunieta, nawet kosztem wyzszej ceny :(

sucharek
Gość
Wysłany: 2005-11-20, 22:16   

dzisiaj jest dziesiaty dzien po wyrwaniu i nadal nie moge otworzyc buzi...
i wciaz boli :cry:

Odpowiedz do tematu