Poprzedni temat «» Następny temat
cena aparatów stałych
Autor Wiadomość
Edi
Gość
Wysłany: 2006-04-25, 18:58   cena aparatów stałych

mój problem jest raczej banalny - chciałabym nosić aparat stały, ale nie stać mnie na taki wydatek. czy moglibyście polecić jakieś gabinety na śląsku które mają dość przystępniejsze ceny?

Karolajna
Gość
Wysłany: 2006-04-25, 19:52   

Jeśli Cię nie stać, to nic Ci nie da niższa cena aparatu. Trzeba jeszcze doliczyć koszt wizyt comiesięcznych, przez ok.2 lata, dodatkowych elementów, a na koniec jeszcze leczenia retencyjnego... :?

Gość

Wysłany: 2006-04-25, 20:20   

nie wszedzie sobie licza za koszty wizyt

Gość

Wysłany: 2006-04-25, 20:36   

mi proponowano aparat za 1500 (gorny luk) i 1400 (dolny), wyzyty po kilkadziesiat zl (nie pamietam dokladnie, ale chyba 50-70) + cos extra jesli odklei sie zamek. Wyliczylam sobie, ze cale leczenie to minimum 4000 zl. Duzo... ale o tym czy przy Twojej wadzie korzystniejszy bylby aparat staly czy ruchomy musi zadecydowac lekarz. Najlepiej od razu idz do kilku, taka inwestycja naprawde sie oplaca. Lepiej teraz troche wydac bo odkrecanie ewentualnych bledow jest trudne (i kosztowne).

Gość

Wysłany: 2006-04-25, 21:45   

moj aparat kosztowal 2x1200, raz wymienili mi drut :P za 100zl, nie zaplacilam za zadna wizyte nigdy. wyciski mialam gratis, a pobierano mi je 3 razy. tak samo bihelix. teraz przewiduje koszt retena na ok 200-300 zl. popytaj po znajomych, ktorzy sie leczyli, wielu ortodontow nie pobiera oplat za wizyty. ja w katowicach dobrych pare lat temu leczylam sie u dra Musiała na Warszawskiej, ale nie polecam go, konował jakich malo a moze i duzo, zawsze mial syf w gabinecie, gorszy niz w barze po calonocnej imprezie, nie przewidzial tego, ze przy moim otwartym zgryzie zeby znowu mi sie wykrzywia, ogolnie to jakies 1600 zl mam przez niego w plecy i poharatane zeby po zdjeciu aparatu, ktory i tak musialam na nowo zakladac. nie pobieral on oplat za wizyty, ale zyczyl sobie troche wiecej za aparat. teraz zrobil dr n. med chociaz nie wiem jaki frajer mu dal ten tytul, chyba ze sie douczyl podstawowych zasad ortodoncji

Gość

Wysłany: 2006-04-25, 21:46   

aha no i zamki odklejaly mi sie 3 razy na dole, doklejane bylt tez gratis

basiaa
Gość
Wysłany: 2006-04-26, 11:20   

Gościu a miałeś duży ten zgryz otarty?? Dało się go wyleczyć u ciebie tylko aparatem stałym?? proszę naposz coś o tym

edi
Gość
Wysłany: 2006-04-28, 23:24   

kurde to ja już nie wiem co mam robić

ryku1
Gość
Wysłany: 2006-04-29, 00:53   

a wiecie moze gdzie w Krakowie sa lekarze ktorzy nie biora za wizyty? Za wszelkie info wielkie dzieki.

Karolajna
Gość
Wysłany: 2006-04-29, 14:17   

Nie rozśmieszajcie mnie z tymi darmowymi wizytami. One nie są darmowe, tylko ich cena już została wliczona w cenę aparatu. Myślicie że co, że ortodonci tak w ramach hobby zakładają aparaty? :lol:

Gość

Wysłany: 2006-04-29, 19:45   

zgryz otwarty musialam zoperowac.

karolajna: zaplacilam za aparaty 2x1200 i mialam darmowe wizyty, inni maja jeszcze drozsze aparaty i dodatkowo placa za wizyty. kwestia wybrania ortodonty. lekka przesada wydaje mi sie kasowanie 100 zl za kilkusekundowe zerkniecie do paszczy, szczegolnie ze - tak jak mowisz - ortodonta zarobil sobie juz za aparat. dla mnie to troche tak jak serwis gwarancyjny :)

chilli 
Lekarz Stomatolog

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2006-04-29, 21:15   

Wizyty kontrolne to nie jest zagladanie do paszczy-sam aparat,bez wymiany czesci aktywnych,jest niewiele wart-na pewno zgryzu nie naprawi.Drodzy pacjenci nie umniejszajcie zaangazowania lekarza w leczenie-jesli wydaje wam sie ,ze lekarz nie poswieca wam nalezytej uwago,to po prostu go zmiencie. prostowanie zebow ,to jest proces-trwajacy kilkanascie miesiecy,a nie umowa kupna-sprzedazy zameczkow i ducikow.Zachodni ortodonci cenia swoja wiedze i umiejetnosci bardzo wysoko-leczenie doroslych kosztuje 7-8 tys$-a materialy,jako zywo ,te same.

Gość

Wysłany: 2006-04-29, 22:42   

To milo ze strony ortodontów jesli nie licza sobie za każde "dzień dobry" ale o darmowych wizytach jeszcze nie slyszalam (a doświadczenie mam spore ;) ). Moja orto (mam aparat ruchomy) nie bierze odemnie nic jeśli np wpadam tylko sprawdzic cos co mnie uwiera. Nie wziela tez za pierwsza wizyte (taka "informacyjna"). Wyciski i zgryz byly podzielona na dwie wizyty a placilam jak za jedną. Każda z takich wizyt trwa prawie godzine.

wera4203
Pacjent

Wysłany: 2008-07-13, 20:38   ceny aparatow stalych

ja zaplacilam 1500 zloty za gore

Odpowiedz do tematu