Poprzedni temat «» Następny temat
aparat staly a szczoteczka elektryczna
Autor Wiadomość
anka
Gość
Wysłany: 2004-04-13, 18:33   

czy noszac aparat staly moge myc zeby szczoteczka elektryczna?

Salma
Gość
Wysłany: 2004-04-13, 21:05   

hej;)nie wiem czy można! w każdym razie widziałam końcówkę wymienną do szczoteczki elektrycznej ,na opakowaniu której był wyrysowany uśmiech z aparacikiem :)domyślam się,że szczoteczka taka jest bardziej miękka :)no i że można ją jednak stosować :) ))))

ciekawa
Gość
Wysłany: 2004-04-13, 21:52   

a ja slyszalam ze szczoteczka elektryczna jest twarda i dlatego bardziej zdziera dziasla. ciekawe jakie doswiadczenia maja jej uzywacze.

anka
Gość
Wysłany: 2004-04-13, 21:58   

szczoteczka elektryczna jest bardzo miekka:>

ciekawa
Gość
Wysłany: 2004-04-13, 23:05   

a ktorej dokladnie uzywasz?

anka
Gość
Wysłany: 2004-04-14, 09:16   

uzywam szczoteczki brauna

zenek
Gość
Wysłany: 2004-04-14, 10:12   

Przypatrujac sie mojej Pani i jej walce z aparatem to i tak tylko nitki i rozne wyciory pozwalaja na doszorowanie zabkow i aparatu.

Monika
Gość
Wysłany: 2004-04-14, 20:51   

Uzywam szczotekczki elektrycznej brauna i wszystko jest ok. KOncowki do szczoteczki sa dosc miekkie wiec nie rania dziasel zreszta mozna kupic srednio miekka ,albo miekka. Odradzam ta specjalna szczoteczke do czyszczenia aparatu. Nie wiem kto ja wymyslil,ale ta osoba chyba nigdy takiego aparatu nie nosila. Szczoteczka jest poprostu za twarda. Wiadomo ,ze na poczatku leczenia aparatem prawie wszystkie zeby ciagle bola wiec czysczenie ta szczoteczka jest bardzo bolesne. Nie polecam.

anka
Gość
Wysłany: 2004-04-14, 21:14   

a nie odpadaja ci zamki? ja nie moge dokladnie doczyscic zebow zwykla szczoteczka i niestety mam przebarwienia:( przez zalozeniem aparatu jak uzywalam szczoteczki brauna, to nie wiedzialam, co to sa przebarwienia:>

monika
Gość
Wysłany: 2004-04-14, 23:49   

Zamki mi jeszcze ani razu nie odpadly to raz. Dwa nie ograniczam sie tylko do mycia szczoteczka elektryczna. Myje zeby rowniez zwykla miekka masuje sobie nia dziasla no i jeszcze taka malutka szczoteczka ,ktora myje zeby miedzy drucikami. Braun ma tez szczoteczke do czyszczenia przestrzeni miedzy zebami ta tez sie sprawdza przy czysczeniu zebow miedzy drucikami. Tak wiec ja uzywam 5 roznych szczoteczek ta piata to taka maluska do czysczenia szpar miedzy zebami. Czy ortodonci w POlsce nie daja ulotek jak myc zeby i jakimi szczoteczkami?

mm
Gość
Wysłany: 2004-04-15, 08:39   

właśnie ja nie dostałam żadnej ulotki... ortodontka powiedziała, że na początku mam używać zwykłej szczoteczki, a później się zobaczy... ale to później jeszcze nie nastało

anka
Gość
Wysłany: 2004-04-15, 12:30   

ja tez nie dostalam zadnej ulotki, tylko ortodontka powiedziala, ze nie moge myc zebow szczoteczka elektryczna.Monika-ile czasu nosisz aparat?ortodonta ci pozwolil myc zeby szczoteczka elektryczna?

Monika
Gość
Wysłany: 2004-04-15, 19:59   

Aparat nosze juz 5 miesiecy i ortodontka nic mi nie powiedziala ,ze nie moge myc zebow szczoteczka elektryczna,wrecz mnie ostatnio pochwalili ,ze mam taki czysty aparat i zeby zamki to az lsnia :)Dziwie sie ,ze nie pokazuja jak myc zeby. Mi zaraz po zalozeniu aparatu pokazali na modelu jak myc zeby i aparat ,jak uzywac nitki i nawet dostalam zestaw szczoteczek. Szczegolny wazne jest masowanie szczoteczka samych dziasel nie mozna dopuscic do tego zeby dziasla spuchly bo ciezko to potem opanowac. Rowniez jesli chodzi o czysczenie zebow u stomatologo powinno sie to robic co pol roku.Jak macie jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem.

monika
Gość
Wysłany: 2004-04-15, 20:18   

http://www.drsalexander.c...anteeth.shtmlTu podalam linki ze stronami ,ktore pokazuja jak dbac o aparat i zeby. Ogolna zasada jest taka ,ze myjemy zeby po kazdym posilku po umyciu spojrz w lustro pod swiatlo zeby maja byc lsniace jeli sa matowe musisz umyc jeszcze raz. Zle myte zeby wydluza twoj czas leczenia jak rowniez grozi to prochnica lub opuchnieciem dziasel.

anka
Gość
Wysłany: 2004-04-15, 21:20   

mnie niestety nikt nie uczyl jak myc zeby, szczoteczki musialam kupic sama. do przestrzeni sprzedali mi zla i przez to po miesiacu noszenia aparatu mam przebarwienia wokol zamku na gornej piatce:(

Odpowiedz do tematu