Wstyd i strach przed pójściem do dentysty

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dorota.maria
Pacjent
Tytuł użytkownika: specjalnej troski

Re: Wstyd i strach przed pójściem do dentysty

Postautor: dorota.maria » 07 marca 2018, 01:33

Gratuluje :) Super, że w końcu się udało :)
Ja czekam na wizytę u ortodonty, polecanego, prywatnie. Czas oczekiwania 1,5 miesiąca. Ciekawe co mi każe wyrywać :twisted: Mi mąż stawia jeden łuk, więc dam radę finansowo :)
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania mimo niego".- Shelogh Brown

11 lutego 2014, 1sza wizyta po latach.
1 maja 2014, spaliłam ostatniego papierosa.
1 października 2014, pierwszy delete.

Kaweczka
Pacjent

Postautor: Kaweczka » 19 marca 2018, 10:14

Sayuri 3, wow, jestem z Ciebie bardzo dumna! Zrobiłaś wielki krok w walce o siebie. Pokonałaś to, co wydawało się nie pokonania. Brawo! Naprawdę ogromne gratulacje. Wszyscy wiemy, jaki to silny lęk i wstyd, a Ty dałaś sobie radę. Do boju! :mrgreen:

Dorotka, z Ciebie też jestem dumna! Widzę, że wyprawa po hollywoodzki uśmiech nadal trwa. I to z radością, a nie ze strachem. Wszystkiego dobrego! :)

Do gwardii, która mnie pamięta z moich dentofobicznych czasów - pochwalę się: poszłam na całość. Skończyłam studia i postanowiłam na chwilę odbić w innym kierunku. Jestem w szkole dla asystentek stomatologicznych! :D Pierwszy semestr zaliczony, drugi w trakcie, pierwsze praktyki w gabinecie odbyte, do drugich się przymierzam. Na przełomie czerwca i lipca egzaminy. No, to poszalałam. Powiem Wam tylko tyle, że niesamowite jest uczenie się czegoś i bardzo bliskie obcowanie z czymś, o czym kiedyś nie mogłam nawet myśleć.
„Pokaż się swojemu najgłębszemu strachowi; wtedy strach traci swoją moc, kurczy się i znika. A ty jesteś wolny.” Jim Morrison

Awatar użytkownika
dorota.maria
Pacjent
Tytuł użytkownika: specjalnej troski

Postautor: dorota.maria » 19 marca 2018, 16:48

Dzięki, u mnie jeszcze długa droga. Jutro mam wizytę i mam nadzieje, że da się coś u mnie zrobić, bo jednak tego zgryzu nie mogę zostawić i powinnam go naprawić. Trochę mi szkoda tego czasu, który przeznaczyłam na odwlekanie tego, mogłoby być już po sprawie. Ale cóż, czasu nie cofnę i działam dalej :)
Super Kaweczka :D Po tym, co przeszłaś będziesz super empatyczną asystentką, jestem tego pewna :) Sukcesów życzę :)
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania mimo niego".- Shelogh Brown

11 lutego 2014, 1sza wizyta po latach.
1 maja 2014, spaliłam ostatniego papierosa.
1 października 2014, pierwszy delete.

sayuri3
Pacjent

Postautor: sayuri3 » 02 kwietnia 2018, 20:52

Kaweczka dziękuje za słowa otuchy! :) Nawet nie wiesz ile dla mnie znaczy każde dobre słowo :) Ja znów siadam na fotel za dwa dni, wiec powoli łapie mnie stres, na szczescie nie na tyle żeby przestać dzialac, bede miala usuwanego kolejnego zęba, mam nadzieje, że ostatniego, choć na dzien dzisiejszy w to wątpie, po usunięciu dolnych szóstek przypomniały o sobie dolne ósemki, które są niewyrżnięte bo nie miały miejsca... boli mnie pół twarzy, głowa, żuchwa i mam spuchnięte węzły podzuchwowe więc jest nieciekawie :( stomatolog cos wspominał że mogą nie wyjść a wtedy bedzie trzeba je usunąć, a boje sie tego niezmiernie :( Nie wiem czy po usunięciu tych szóstek zęby przemieszczą sie na tyle, żeby zrobić miejsce ósemkom... a dodam, że nie rosną jakoś super prosto :( no zobaczymy co powie dentysta, mam nadzieje, że cudem sie przebiją i będzie problem z głowy :)

hal-ost
Pacjent

Postautor: hal-ost » 04 kwietnia 2018, 14:02

Słuchajcie, nawet nie wiecie jak ja się bałem przed każdą wizyty u dentysty… za każdym razem już kilka dni przed zabiegiem trzęsły mi się ręce, miałem problemy ze spaniem i żywieniem… najśmieszniejsze jest to, że miałem tak nawet, jak szedłem na zwykłą kontrolę! Ten strach, że okaże się, że mam jakąś nieuleczalną chorobę i spotka mnie ogromny ból… ciężko to wytłumaczyć. Nieraz zdarzyło mi się, że odwoływałem wizytę, bo tak się bałem. Wiecie jak się skończyło? Moje ząbki były w coraz to gorszym stanie i w końcu MUSIAŁEM iść do stomatologa, bo inaczej kilka zębów byłoby do usunięcia, a przecież jeszcze jestem młody. Na szczęście udało mi się znaleźć parę stomatologów, która zdziałała cuda. Na pierwszy zabieg przyszedłem tak zestresowany, że nie potrafiłem się odezwać, tylko przytakiwałem i machałem głową. Tragedia. Stomatolog pomimo tego potrafił zachować powagę i profesjonalizm. Usiadłem na fotel i… i nic nie poczułem. Stres zszedł, bólu nie było, a zęby zdrowie. Jeżeli jest tutaj ktoś z Gdańska, tak jak ja, to z całego serca polecam ten gabinet http://podralscy.pl/. Za nic bym nie zmienił teraz kliniki. Moje nastawienie zmieniło się diametralnie. Teraz to nawet lubię tam chodzić haha.

Wróć do „Dla wszystkich”