Zgorzel i endodoncja

Moderator: Moderatorzy

neez
Pacjent

Zgorzel i endodoncja

Postautor: neez » 18 czerwca 2010, 11:51

Witam,

Od razu przejdę do rzeczy... zawaliłem sprawę i zacząłem leczyć ząb kanałowo i poprzestałem ... było to jakieś 3 miesiące temu ..w okolicach zęba napuchło i zaczęło boleć, wybrałem się do dentystki, zrobiliśmy zdjęcie ząb 4, widać na zdjęciu tak jakby brakowało łuku przy korzeniu, i czy to się da w jakiś sposób wyleczyć bo coś miła o zabiegu chirurgicznym do odbudowania kości po uprzednim wyleczeniu zęba ?? prosiłbym o jakieś szersze wyjaśnienie? Tej kwestii dziękuje. Powiedziała, że rozetniemy dziąsło i damy antybiotyk ale nagle skończyło się na wyczyszczeniu kanałów tego zęba i pozostawieniu otwartego... do następnej wizyty. Dostałem antybiotyk i miałem płukać wodą z roztworem wody utlenionej .... Czy w tej sytuacji są duże szanse na uratowanie zęba, bo może niepotrzebnie płacę .. i jak wygląda dalsze postępowanie w leczenia tego..

dziękuje za przeczytanie i odpowiedź oraz błędy merytoryczne, w sumie nie chciałbym stracić tego zęba :/

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: nikt

Postautor: bea » 18 czerwca 2010, 11:52

Rtg poprosimy pięknie :)
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

neez
Pacjent

Postautor: neez » 18 czerwca 2010, 12:09

Niestety został u stomatologa, a pewnie jest bardzo istotny. Czyli de fakto można powiedzieć, że ten łuk który powstał wokół zęba to jest to co już zdążyły pożreć bakterie ? Czy w tym momencie jak zostały kanały oczyszczone i podany antybiotyk ta kość czy dziąsło w środku zacznie się regenerować, czy to tylko podanie antybiotyku na jakiś czas zatrzyma to zapalenie i dalsze gnicie. Proszę o poprawienie jak się mylę.

Wróć do „Dla wszystkich”