Strona 1 z 1

ból i gojenie po wyrwanej szóstce

: 21 grudnia 2010, 11:54
autor: elka02511
hejka,
mam pytanko...jak długo trwa gojenie się dziąsła po wyrwanej dolnej szóstce? ja miałam wyrwaną w zeszły czwartek czyli dziś jest 5 dzień i cały czas mam takie denerwujące uczucie, i boję się o moją piątkę bo jest bardzo zdrowa ale odkryta po wyrwaniu szóstki i mam wrażenie jakby lekko się chwiała... :???: nie wiem już czy to moje przewrażliwienie czy mam się zacząć bać poważnie..nawet staram się nie zagryzać żeby jej nie dotykać górnymi zębami dopóki dziąsło się do konca nie zregeneruje...Napiszcie jak długo Wam się goiły dziąsła po wyrwaniu..i czy wyrwanie jednego może zagrażać zębu obok.. :cry:

: 21 grudnia 2010, 19:36
autor: karkam
A masz szwy?

Jeśli po wyrwaniu jednego zęba masz odsaniętą ściankę drugiego, to trochę to potrwa; rana goi się od dołu, więc zanim dojdzie do poziomu górnego troxgę potrwa; nie pamętam dokładnie ile czasu to u mnie zesżło, ale na pewno nie krócej niż 10 dni do czasu, kiedy zniknał widok kości (w moim przypadku siódemki). ALe niekoniecznie musi ci dziąslo całkiem narosnąć, do poziomu, który był przed rwaniem. JA bym się jeszcze nie martwiła, jeśli ci się ból zmniejsza.

: 22 grudnia 2010, 07:29
autor: elka02511
Dzięki bardzo, nie miałam szytego dziąsła, masz rację bo dziś rano już znów czuje poprawę, więc chyba wszystko jest w porządku :smile: no i dziś jest szósty dzień więc jeszcze tak jak pisałaś z 4 dni się pewnie jeszcze troche pomęcze a potem z górki :wink: