Wkład koronowo-korzeniowy

Moderator: Moderatorzy

neez
Pacjent

Wkład koronowo-korzeniowy

Postautor: neez » 27 marca 2011, 22:55

Witam,

Chciałbym wiedzieć, bo posiadam taki wkład na jedynce i podczas osadzania obie jedynki pasowały do siebie a teraz ta korona, nieznacznie wystaje i wydaje się większa od zdrowej jedynki. Czy jest możliwość wyszlifowania jej bez zdejmowania, czy tylko w grę wchodzi stworzenia nowej i zacementowania jej od nowa ? Dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika
JacekW
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: protetyk

Postautor: JacekW » 28 marca 2011, 09:59

jeśli jest odpowiednia ilość porcelany, to można taką koronę nieznacznie skrócić.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: nikt

Postautor: bea » 28 marca 2011, 10:18

Zastanowiłabym się ,jaki jest powód wydłużenia jedynki z koroną ...
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

Awatar użytkownika
JacekW
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: protetyk

Postautor: JacekW » 28 marca 2011, 10:36

najprawdopodobniej , starcie zebów i wysuwanie do zwarcia.

Awatar użytkownika
bea
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: nikt

Postautor: bea » 28 marca 2011, 10:49

Podejrzewasz że porcelana starła dolne zęby ?
"Mężczyzna musi wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna. A ty, kobieto, potem sprzątaj, podlewaj, wychowuj..."

neez
Pacjent

Postautor: neez » 28 marca 2011, 17:52

Nie raczej porcelana nie starła dolnych zębów bo tematem jest górna jedynka a tego drugiego określenia nie rozumie może mi się zęby cofają albo jakieś inne ruchy wykonują.

A czy takie podcięcie było by wykonane przy jednej wizycie czy już lepiej pójść i cały cykl dopasowywania powtórzyć od nowa, jestem też ciekaw jak wygląda zdejmowanie tego czegoś i czy potem można znów założyć bo u mnie mówił stomatolog że następnym razem należało by odciąć dziąsła by odsłonić troszkę korzenia ....dzięki chłopki za info

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 28 marca 2011, 18:27

neez, Przyczyn może być kilka o których wiem i wiele o których pewnie nie mam pojęcia - nic sensownego nikt Ci tu nie powie - ten temat nie nadaje się nawet do spekulacji na temat, a cóż dopiero do wypracowania rady na tę dolegliwość...Do swojego lekarza ... odmaszerować . :cool:
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Wróć do „Dla wszystkich”