Strona 1 z 3

Po wypełnienie leczeniu kanałowym i Proszę ocena o RTG

: 09 kwietnia 2014, 17:18
autor: Switezianka34
Chodziłam roku temu do endodoncji i leczyła mi kanały od dwójka do dwójka zęby.I ciągle mi przeszkadzam bolec się jedynki zęba do dzis.
Chodzę do dentysty i lekarz badała mi w moim zęba.Lekarz powiedzieła zeby zrobię zdjęcie pojedynczy zęba.
Lekarz powiedziała,ze musi byc na ponowne leczenie kanałowy od jedynki do jedynki.
Proszę ocena RTG pojedynczy
Coś jest złego zęba i proszę poradzi się?
Jestem osoba niesłyszący.
Przepraszam za błedem zdanie...:)

: 09 kwietnia 2014, 17:38
autor: dr_feelgood
Kiepskie zdjecie cieżko powiedzieć dokładnie.

Nie wiem czy to są ubytki w tych zebach (jedynka i dwójka - od strony dwójki co była też leczona kanałowo) czy materiał nie dajacy kontrastu? Może boleć jedynka i dwójka.

Lepsze zdj RTG by się przydało.

: 21 czerwca 2014, 14:48
autor: Switezianka34
Witam,
Ten jedynka górne jest problem :(
Co to jest zmiana w tkance okołowierzchłkowe (OKW)?Czy znaczy ropień?
Czy jest tkanka OKW niebezpieczenie dla organizma człowieka?
Lekarz powiedział,ze proszę przychodzi co tydzien zeby oszczysci kanale i załozy opatrunek z antybiotyka w srodku kanale.
Jezeli nie goi się OKW co bedzie dalej ,nie chce ich wyrywac jedynki zeby uratuje jedynka..
Proszę na odpowiedz.
Przepraszam za błedem zdanie.

: 21 czerwca 2014, 16:24
autor: dr_feelgood
Zmiana w tkankach OKW to jakiś stan zapalny - dlatego boli. Nie od razu jest to ropień.

Takie zmiany powinny się spokojnie wygoić, bardzo rzadko się zdarza, że się nie goi. Po założeniu czegoś do kanału powinno od razu przestać boleć. Jak długo masz mieć zakładane antybiotyki do tego zęba? czasami lepiej od razu wypełnić go na stałe.

: 22 czerwca 2014, 12:25
autor: Switezianka34
Dziękuję za odpowiedz.
Własnie na gorze zdjecie jest słabe widzi a tam w instytut stomatologiczna są zdjecie wyrazne i lekarz powiedziała,ze są w zmiane OKW.Jedynka ząb rok temu załozył wypełniony kanałe i zbierała OKW.Rok temu miała zmiana okw i zagoił się.Teraz znowu są w zmiane OKW.Czy jest powod nie do konca wypełniony kanałe i zbiera w OKW?
Teraz chodzi w zebie antybiotyk kanale.Teraz czasami ból jedynka.Dopiero mam wizyty u endodoncji 07.07.
Tez mam jeszcze zdjecie o szostki dolne i lekarz powiedziała,ze są w zmiane OKW.Roku temu robił wypełniony kanałe.
Proszę ocena na zdjecie szóstka i siódemka dolne zęba.
Proszę odpowiedz.

: 22 czerwca 2014, 12:32
autor: dr_feelgood
Usuń to zdjęcie bo są tam Twoje dane. Zmień nazwę pliku :wink:

A te dolne 6 i 7ka bolą? jak nie dają objawów to bym nie ruszał.

: 22 czerwca 2014, 13:09
autor: Switezianka34
Już zmieniłam zdjecie na pliki dane :)
Cos jest do złego szostki i siódemki zęby?

: 22 czerwca 2014, 15:20
autor: Switezianka34
Tego zdjecie byl pierwsze gabinet i po wypełniony kanał zrobił zdjecie i lekarz powiedział,ze jest w porzadku.A póżniej kilka miesiecy cos dziwne bol prz nagryzeniu i promienujący do ucha.Poszłam do lekarza które pierwsze gabineta.Lekarz nie przyjmował dla mnie.Byłam dziwne.Poszukam innego gabinetu i trafiłam do instytucie stomatologiczne.Lekarz badała mi szóstka i siódemka i zlecił na rtg cyfrowy.Lekarz okazała,ze jest niedopełniony i są w zmianie OKW.Lekarz powiedziała mi,ze proszę podaj mi doktor nazwisko i imię które robiła ostatnia leczony kanałowy.I podałam mu doktor nazwisko i imię i adres.Byłam dziwne.Lekarz musi ponowne leczenie kanałowy i ja nie mam siła tego i taka duzo wydałam za leczony.:(

: 22 czerwca 2014, 15:29
autor: dr_feelgood
Czyli teraz masz, nowsze zdjęcie tych zębów? No to jeżeli są dolegliwosci i na zdjeciu pojawiły się zmiany to pewno trzeba go ponownie leczyć.

Nie widzę najnowszego zdjęcia więc nie wiem co sie stało.

: 22 czerwca 2014, 16:16
autor: Switezianka34
Teraz nie mam w sobie nowy zdjecie i instytut stomatolog ma w komputerze.Mogę poprosic zdjecie i wklej na forum zdjecie.
Na pierwsze gabinet był wszystko leczony i w porzadku.A pozniej kilka miesiecy wszystko dolegliwosc bóle zęby i trafiłam do instytucie i lekarz zlecił do zrobienia RTG jedynka i trójka ,szóstka oraz siódemka.Lekarz powiedziała,ze RTG zdjecie wszystko są niedopełniona kanał i są w zmiane OKW.Byłam zła przez lekarz które pierwsze gabineta.Powiedziałam,ze są przeprowadzenie w błedu leczony.Chciałabym zgłosic na odszkodowanie które był w błedzie leczony.Lekarz powiedziała,ze moze zgłosic na minstra zdrowia.Czy dobrze zrobię zgłosic ale nie wiem?

: 22 czerwca 2014, 17:01
autor: dr_feelgood
Zdjęcie z instytutu zawsze mozesz wkleić.

Proponuję na początku dogadać się z lekarzem, który pierwszy leczył kanałowo te zęby. Są szeroko i ładnie opracowane kanały więc nie podejrzewałbym tutaj błędu.

Przeważnie zęby jak 6 i 7ki po leczeniu kanałowym wyglądają kiepsko jak w moim załączniku i nic się z nimi nie dzieje. Czasem, dużo gorzej jak u Ciebie, a mimo to nie ma dolegliwości.

: 22 czerwca 2014, 19:21
autor: Switezianka34
A jeszcze powiem,lekarz powiedziała,ze musi leczyc i delikatne opracowywanie kanał.Czy bedzie bolec czy nie wiem boje się ponowne leczenie kanałowy.Mam zdjecie robione zdjecie 6 i 7 dolne po prawej teraz już nie mam zęby po usuniecie.lekarz powiedziała,ze nie uratował zęba.Ja nie uwierzylam,powiedziałam,ze próbowała do lezcenie kanałowy zęba.Nie mozna go uratował się, lekarz mówił,ze trzeba go usuneło.Trudno zdecydowałam usuniecie 5 i 6 i 7 zęba już nie ma :(

: 22 czerwca 2014, 20:16
autor: dr_feelgood
Nie da się ocenić po samym rtg czy ząb jest do usunięcia czy do leczenia. Często mam tak , że pacjent pokazuje zdjęcie ja mówię ze np do leczenia a w buzi okazuje się, że nie ma szans. I na odwrót.
Ocenia sie ząb, nie zdjecie.

: 08 lipca 2014, 06:59
autor: Switezianka34
Witam.
Wczoraj bylam u endodoncji, lekarz badala i opukiwanie zeba jedynki gorne mnie ciagle bole przy nagryzeniu.Lekarz oszczyscila pilniki i chlory zalozyla lekarstwo.Lekarz powiedziala, nie moze wypelnic bo boli zab.Lekarz powiedziala, ze nie ma wysieku.Ale mnie boli przy nagryzeniu i opukiwaniu.Nie wiem co przyczyny bol przy nagryzeniu i opukiwanie.
Prosze o porade..
Jak nie poradzi to trudno ich wyrywac jedynki albo do zabieg resekcji wierzcholka czy dobrze pomysl...g

: 08 lipca 2014, 11:57
autor: dr_feelgood
Trochę szkoda jedynek, może skonsultuj z kimś innym. Może ktoś oczyści i wypełni kanał i przejdzie, albo da lek po którym przejdzie.
Jedynki przeważnie da się uratować.