Strona 1 z 1

dodatkowy kanał

: 19 września 2016, 21:08
autor: cplerek
Dobry wieczór,

Jakiś czas temu w dwójce dolnej znaleziono u mnie dodatkowy kanał i został wyleczony pod mikroskopem ale znów ból promieniujący, pulsujący wrócił. Gdy miałem lekarstwo wszystko było ok.

Moje pytanie brzmi:
Dostałem zdjęcie rtg tego zęba, ale dodatkowego kanału nie widać na nim ? Czemu ? Czy materiał kontrastujący nie został użyty przez dentystę czy jak bo nie rozumiem ?
ps. doktor napisał , że to ząb dwukanałowy ' L i B' 21mm o przekreślone 404%

Re: dodatkowy kanał

: 19 września 2016, 22:10
autor: michaldance
Na zdjęciu w projekcji ortoradialnej (takiej na wprost, pod kątem prostym) kanały mogą się na siebie nakładać, natomiast dwa kanały w dolnych zębach przednich to bardzo częste zjawisko.
Kiedy leczenie zostało zakończone?

Re: dodatkowy kanał

: 20 września 2016, 08:48
autor: cplerek
6 września, dodam , że ten ból jest raz mniejszy raz większy, przy napiciu piwa ogromny, wieczorem też , na stuknięcie pionowe straszny, jest on samoistny i na żaden antybiotyk np. (clindamycin, majamil) i przeciwbólowy (ketonal, ibuprom, nimesil) nie idzie bo to jest ala pulsujący coś , jakby to szło spod dziąsła na tego zęba, ale nic nie mam , żadnej ropy itp.

ps. przy gryzieniu jest w miarę ok, gdyby nie ten ból to byłoby super, ale on wnerwia bo czuje jak coś ten ząb pulsuje i jakby coś w nim siedziało jak się np. piwa napije albo wrzątku :)

Re: dodatkowy kanał

: 20 września 2016, 14:22
autor: bea
Bez rtg nic nie mozna pewnego powiedzieć. Może boli ząb obok (to sugeruje ból na cieplo i zimno) ? Możesz wrzucić zdjęcie ?

Majamil to nie antybiotyk, ;)

Re: dodatkowy kanał

: 20 września 2016, 16:31
autor: cplerek
Ma Pan/Pani racje , że majamil to nie antybiotyk ale już nikt nie wiedział co mi jest i jeszcze myślano , że od zatok coś ale to nie to..


Własnie wróciłem od dentysty i ząb obok miał też dodatkowy kanał i na razie jestem obolały po zabiegu i za kilka dni zobaczymy jak będzie :()

ps. zdjęcia chwilowo nie mam

Re: dodatkowy kanał

: 26 września 2016, 13:34
autor: izabela19
Dolne zęby nie mają wpływu na stan zatok

Re: dodatkowy kanał

: 26 września 2016, 19:00
autor: cplerek
Dodam, że np. gdy 'podskakuję', pije piwo to dalej czuje coś takiego dziwnego w zębie i jak przestane to ustaje i czasami to samoistnie się pojawia.
Dodam też, że mogę w miarę normalnie gryźć pokarmy, czasami jest wrażliwe na nadgryzanie, mogę pić zimne i ciepłe, ps. dwójkę miałem rok temu wyleczoną kanałowo i nie szukałbym rozwiązania tego dziwnego bólu i wrażliwego zęba gdyby nie to, że nie mogłem nic ciepłego pić bo dwójka mnie bolała przeleczona kanałowo i zostało wymienione lekarstwo i mi przeszło wtedy ale inne dolegliwości zostały aż postanowiłem iść pod mikroskop z tym zębem jak i z jedynką i to samo, po odnalezieniu dodatkowych kanałów ala kanał w kanale mam i tylko w jakiejś tam projekcji będą widoczne na rtg.
W załączniku załączam rtg też dwójki po przeleczeniu kanałowo pod mikroskopem. Jedynka jest w trakcie, ale objawy idą jakby z dwójki, ps. kanału dodatkowego nie widać tak jak wyżej wspomniałem bo zdjęcie w innej projekcji jest potrzebne.W załączniku pantomogram, trochę nieważny, ponieważ ósemka zatrzymana została już usunięta i lewa dwójka została wyleczona już pod mikroskopem i jedynka jest w trakcie też a dalej coś takiego dziwnego czuje. Po zażyciu obojętnie jakiego leku przeciwbólowego typu ketonal itp itd nic nie rusza, tak samo jak przez ten rok się nabrałem tyle clindamycinu i żadnej poprawy brak.

Wmawiano mi , że to przez ósemkę, usunąłem bo i tak musiałem kiedyś żeby siódemkę zaleczyć i nie pomogło, mówiono mi też, że to przez bruksizm, stosowałem przez dluższy okres tą szynę na zęby i 0 poprawy.

Tam gdzie jest na czerwono zaznaczone to tam np. gdy nicią chce wyczyścić to jest mega wrażliwe i boli a to co na niebiesko jest to tak jak wyżej napisałem to dziwne uczucie występuje w tym zębie ale każdy mówi, że jest ok wyleczony.

ps. wiem, że niektóre zęby są źle wyleczone kanałowo ale ja daje sobie rękę obciąć, że to idzie z okolicy dolnej dwójki.
ps2. dodam, że lewa siódemka reaguje na delikatnie stuknięcie.
ps3. wydałem, już tyle pieniędzy a to 'coś dziwnego' jak występuje tak występuje, dodam, że byłem u kilkunasty dentystów i żaden się nie poznał co mi dolega.
ps4. dodam, że w żadnym zębie nie ma dziury, są tylko ubytki małe.
ps5. dodam, że żadnego ropnia nigdzie nie mam, jedynie mam zapalenie dziąseł (ale to u góry) ale to przez dłuższe stosowanie antybiotykoterapi i tych leków ile ich wybrałem...
ps5. przepraszam za tak długi essay ale mógłbym na ten temat napisać opowiadanie

Re: dodatkowy kanał

: 27 września 2016, 14:08
autor: cplerek
Tutaj najnowsze zdjęcie wykonane dzisiaj.

Re: dodatkowy kanał

: 29 września 2016, 13:45
autor: izabela19
Pod zębem 41(dolna prawa jedynka) masz zmianę,może ona dawać takie dolegliwości.Ale jeśli lekarz znalazł 2 kanały,to już nieżle.Teraz nawet zęby ze zmianami wypełniamy i czekamy na wygojenie.Najlepiej odczekać ok.1m-ca i zrobić kontrolne RTG.W tym czasie zajmij się pozostałymi-sporo do leczenia

Re: dodatkowy kanał

: 29 września 2016, 14:05
autor: cplerek
Dziękuję za odpowiedź i pomoc, czy to chodzi o tego? Zaznaczono na czerwono?

Re: dodatkowy kanał

: 30 września 2016, 08:22
autor: izabela19
Tak,o tego

Re: dodatkowy kanał

: 30 września 2016, 17:56
autor: pandemik
polecam ponowne leczenie kanałowe zęba 16, zmiana w prawej zatoce jest prawdopodobnie od niego. To tak abstrahując od dolnych jedynek.