Drętwienie przednich zębów

Moderator: Moderatorzy

Justyna0939
Moderator

Drętwienie przednich zębów

Postautor: Justyna0939 » 29 maja 2020, 20:12

Witajcie,
zwracam się o pomoc bo nie wiem już co robić.
Od 3 miesięcy towarzyszy mi dziwny ból podobny do drętwienia, mrowienia przednich zębów, zarówno dolnych jak i górnych. Na początku marca miałam higienizację, 3 dni później ekstrakcję prawej, górnej ósemki. Dolegliwości zaczęły się około tygodnia po zabiegach. Początkowo czułam niedopasowanie zębów górnych i dolnych, następnie zaczęło towarzyszyć to "drętwienie". Jest to dziwny ból, ciągły, nasilający się wieczorami. Trochę pulsowanie, trochę drętwienie, czasem uczucie nadwrażliwości podczas dotykania zębów językiem. Myślałam, że przejdzie i przetrwam jakoś pandemię nie strasząc lekarzy jednak ból pod koniec kwietnia zaczął się nasilać a ja zaczęłam odczuwać delikatną ruchomość zębów. Uczucie drętwienia nasila się również podczas ucisku górnej wargi oraz okolicy pod kośćmi policzkowymi z obu stron. Byłam już na konsultacjach u wielu specjalistów i nikt nie wie, co to może być. Jestem ciekawym przypadkiem, lecz wciąż niezdiagnozowanym a towarzysząca temu niepewność jest przerażająca. Zwłaszcza, że trwa to już bardzo długo. Wykluczone zostało zapalenie dziąseł i przyzębia, nadwrażliwość również. Przyjmowałam metronidazol ale nie pomógł. Środki przeciwbólowe typu Ibuprom, Paracetamol oraz Solpadeine również nie działają. Od 3 tygodni przyjmuję Neurovit, jednak to także nie przynosi najmniejszego nawet uczucia, że jest lepiej.
Czy ktoś spotkał się z takimi dziwnymi objawami, ktoś ma pomysł co może się dziać?

Tomek41
Moderator
Tytuł użytkownika: Tomek41

Re: Drętwienie przednich zębów

Postautor: Tomek41 » 07 czerwca 2020, 12:24

Przeczytałem ostatnio że kannabidiol czyli CBD może potencjalnie działać na obniżenie przewlekłego bólu. Co sądzicie na ten temat? Czy może być to prawda? Kupiłem susz konopny do waporyzacji i zanim nadszedł termin wizyty u dentysty zacząłem waporyzować i ból wyraźnie się ograniczył czy może to efekt placebo?

Wróć do „Dla wszystkich”