Wstyd i strach przed pójściem do dentysty

Moderator: Moderatorzy

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 29 stycznia 2007, 08:54

dzien doberek :grin: nie, jeszcze nie mam Justynko, ja wiem,ze nie skonczyli, bo zaplacilam dopiero czesc kasy, to,co do zaplacenia jeszcze to chyba wlasnie za te wypelnienie.wiec rozumiem,ze teraz mi to wszystko poodklejaja i bedzie ciag dalszy?

jutro trzymam kciukasy od 11, akurat mam wolne to scisne porzadnie!

iski

Postautor: iski » 29 stycznia 2007, 13:20

ja też dziewczyny będę trzymać za Was kciuki :)

ja dopiero w środę ale już się troszkę denerwuję, pewnie dlatego że nie wiem za który ząb się teraz pani doktor weźmie ;)

majuska no to teraz zostanie Ci wypełnianie tych kanałów, a później wkłady pod koronki, ja to średnio miło wspominam :D tzn nie ma w tym nic złego, ale w pewnym momencie jak zaczyna tam obrabiać ten wkład to okropne jest uczucie bo cała głowa się trzęsie jak ziemia gdy przechodzi się obok robotnika co takim wiertłem w ziemi wierci ;)

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 29 stycznia 2007, 13:57

Nie denerwuj sie Iski, chcialoby sie powiedziec " a co to za roznica za ktory"? :mrgreen: - i tak trzeba zrobic, ale wiem, wiem, o co chodzi. Wiesz,ze nie bedzie bolalo, nie ma co sie denerwowac :grin:

Moje drogie, od trzymania kciukow w tym tyg to jestem ja. Zaatakowala mnie opryszczka i wydaje sie,ze chcialaby sie rozprzestrzenic malpa jedna :twisted: wiec dzisiejsze kanaly,przy ktorych trzeba byloby sie porozpychac jednak przesuniete az na piatek a srode mam calkiem wolna. Dzisiaj wymienilam stare wypelnienie w dwojce, o matko :shock: jaki mam ładny zab- jestem w szoku :lol:

Matko...ile kasy mi juz pozarlo leczenie, dzisiaj obliczylam - to juz prawie 1500 zl razem z tym,co mam jeszcze zaplacic za kanalowki...A to dopiero poczatek, najdrozsze przede mna.

Wiecie co, ja za kazdym razem zapominam zapytac moja pania doktor o dalsze leczenie, wydaje sie,ze juz wszystko wiem, wracam do domu i znow mi sie pytania rodza.
Pytalam dzisiaj i te kanaly, teraz bedziemy wypelniac czyli tak jak myslalam, ale poki co to sa jeszcze dwa zeby do kanalowego niezaczete.

Tylko powiedzcie mi dziewczyny..- jesli mam zeba przeleczonego juz do konca kanalowo, zniszczonego itd, ale jest to np 7 czy 8 czyli gdzies tam daleko, gdzie niekoniecznie musze miec teraz korone- wiadomo-finanse, najpierw wolalabym te wszystkie 4-5 zrobic..Ale pytanie moje jest takie- co sie robi z takimi zebami przeleczonymi kanalowo?Zaklada sie na nie normalne plomby??Z nich niewiele juz jest przeciez, ale skoro nie moge czy nie chce na razie tam robic korony to co mi zrobia z takim zebem?Jakos sie go zabezpiecza na ten czas, kiedy juz bede mogla tam zrobic korone?A bedzie to 3-4 mce, tzn tak by bylo finansowo idealnie dla mnie. Czy da rade tak zrobic?
A moze mozna zrobic same wklady, pochodzic z nimi a dopiero sukcesywnie na przestrzeni kilku mcy zrobic na nich korony?Czy moze ja cosik wydziwiam dziewczyny? :mrgreen:

eee Iski :lol: niech mi tam trzesa ta glowa, najprzyjemniej pewnie nie bedzie, najwazniejsze,zeby nie bolalo, dzisiaj ta dwojke tez w znieczuleniu robilam oczywiscie, za glupote trzeba teraz placic...

Iski kochana, a opiszesz mi jak wyglada wypelnianie kanalow?wyjmuja ten opatrunek i cos tam wpuszczaja w te kanaly, tak?i co dalej z nimi?
uu ale sie rozpisalam dzisiaj :roll:

Hihi wiecie co?tak sobie pomyslalam- a co jesli moja pani doktor wpada tu na te forum?fajnie, prawda? :mrgreen: jestem charakterystyczna pacjentka, tyle szczegolow podane, wiec do rozpoznania. No to pozdrawiam pania doktor :lol:

zadowolona

Postautor: zadowolona » 29 stycznia 2007, 21:07

Hmm..Majuska...to ja na moim wątku raz popełniłam "gafę" i podałam nazwiska moich lekarzy...Może i mnie przeczytali...

A cio Ty tak wszystko Chcesz wiedzieć...będą wypełniać Ci kanaliki specjalną "masą" (przeważnie to gutaperka...)...Zalezy czy na "ciepło" czy na zimno...Ja osobiście lepiej wspominam tą pierwszą metodę...bo hmm...jakby Ci to wytłumaczyć...jest "łagodniejsza" dla pacjenta... Dobra...więcej szczegółów nie piszę...bo jeszcze nie siądziesz na fotel... ;)

A co do zębów po kanałówkach...to rzeczywiście, ja mam wkłady założone i normalne plomby zrobione na czas noszenia aparatu...nic się z nimi nie dzieje...Da się odbudować takiego zęba...na "formówkach" to się robi...Zakłada się taki "pierścień" na zęba, potem plomba na tym czymś jest odbudowywana...a potem ściągana i ząb ze ściankami...jak swój...cztery ząbki, w tym trzy trzonowce są tak odbudowane... Jem nimi już ponad rok tak i nic im się nie dzieje... Teraz w czasie noszenia aparatu odkładam na koronki...

Na razie się nie przyznam, ile wydałam...ale jak skończę z zębami...może w tym roku...to rachunek na pewno podam paru osobom... ;)

Kciuki dla mnie wskazane...ale rano...gołoledź jest u mnie, nie wiem, jak dojadę...

Milusiego wtroku życzę :D

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 29 stycznia 2007, 21:39

Dzieki kochana :wink: Ale jajo, rzeczywiscie nazwiskami strzelic :mrgreen:
Wiesz, ja tak juz mam w zyciu, wszystko bym chciala wiedziec, jakos tak mi sie lepiej idzie na wizyte jak wiem,co mnie czeka i sie odpowiednio nastawie, przygotuje...
No to moze tak zrobie z tymi moimi zebiskami, moze da rade je odbudowac na jakis czas...

Na dwojke zalozyli mi dzisiaj licowke kompozytowa, mam nadzieje,ze czasowa nadwrazliwosc na zimno w tym zebie to normalna sprawa i nic sie zlego znow nie dzieje... :roll:

ode mnie rowniez milusiego wtorku- juz myslalam,ze wszyscy z dala od fotela, ale nieee przeciez Justynka jutro zasiada- no to trzymam :wink:

iski

Postautor: iski » 29 stycznia 2007, 23:28

Ja to w sumie nawet nie wiem jak to było z tym wypełnieniem kanału :D
Zanim się zaczęło pani doktor spytała czy chce znieczulenie, a ja mówię że nie wiem bo nie miałam nigdy tego robionego, więc stwierdziła że zacznie robić bez a jakby w pewnym momencie zabolało to mi da znieczulenie, i ja tak siedziałam skupiona wyczekując aż mnie zaboli że nawet się nie obejrzałam a było już i po wypełnieniu i po założeniu tego wkładu chociaż trochę to trwało :D
Jedyne co wiem to że wieele razy różnymi rzeczami mi tam płukała ten kanalik w trakcie, ale co to było i kiedy to już nie powiem ;) ogólnie to mało z tego pamiętam ;) ale pewnie jeszcze nie raz będę mieć okazję żeby dowiedzieć się co i jak ;)

a z tymi zębami co ich na razie nie masz, to rzeczywiście z tego co wiem można takie tymczasowe zrobić, jak ja miałam tą 2, tylko chyba lepiej je od razu na wkładzie zrobić bo w końcu to duże zęby i używa się ich do jedzenia, albo tak jak zadowolona pisze, no ale to już najlepiej musisz się wypytać stomatologa ;)

majuska mówisz że masz licówkę na dwójce, a powiedz czy to widać? tzn czy jest różnica widoczna między Twoimi zębami a ta 2 z licówką??
Bo ja się zastanawiam nad licówkami na obie jedynki, ale jak już to ceramiczne bym chciała tylko że to jest kolejny duuuuży wydatek :(

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 30 stycznia 2007, 08:42

hejka:)
nie , Iski, nie widac zupelnie zadnej roznicy, poza tym,ze oczywiscie zab jest ladniejszy niz dwojka np po drugiej stronie, ale ja tez bede miala chyba robiona, bo tam jest tez stare wypelnienie, chociaz nie wiem...poki sie trzyma to moze tego nie ruszac, znow rozwiercac ta dwojke...Ja nawet nie wiedzialam,ze bede miala ta licowke, pani doktor zalozyla mi chyba jakis tani material, to jest wlasnie licowka kompozytowa, zaplacilam za to 150 zl(ale wiem,ze ze wzgledu na ilosc kasy, ktora tam zostawiam, policzyla taniej). a z tego co wiem Iski to nie odrozniaja sie licowki nic a nic, sa piekne, widzialam u znajomych, ktorzy maja porcelanowe- slicznie to wyglada. Tutaj na forum jest duzo watkow na ten temat, poczytaj:-)

Justynko powoli zaczynam kciuki sciskac :grin:

milego dnia!

[ Dodano: 2007-01-31, 10:36 ]
Justynko jak tam wczoraj? :roll:

A dzisiaj za Iski kciuki trzymamy:)

A wy za mnie w piatek:)
Milego dnia :wink: Ja juz sie stesknilam za moja pania doktor i fotelikiem :mrgreen:

iski

Postautor: iski » 31 stycznia 2007, 16:58

Hej :)

majuska no właśnie czytałam tu o tych licówkach, i chyba się zdecyduję na jedynki, bo te dwie dwójki mi się dosyć odrózniają od nich :(
no ale to później, za dużo to kosztuje a teraz są ważniejsze rzeczy do zrobienia ;)

dzisiaj miałam "tylko" borowanie, ale trochę tego było :/
zęby koło których będzie następna koronka musiały być oczyszczone, najbardziej to cieszę się że powoli wraca mi czucie w wardze i nosie ;) okropne uczucie do którego chyba nigdy się nie przyzwyczaję ;)

a następna wizyta i kanałówka we wtorek :) wierzyć mi się nie chce że mówię to z uśmiechem ;)
ehh trochę powoli to u mnie idzie :( ale co zrobić... ważne że w ogóle w końcu coś z tymi zębami się działa ;)

zadowolona

Postautor: zadowolona » 31 stycznia 2007, 21:33

Dobryk Kobietki ;)

Dzięki za kciukasy :D Przydały się..choć przysypiałam na fotelu...myśląc o tym, że zaraz muszę biec na tramwaja nie o tym, co mi w buzi "robią"...Ząbek mi skończyli...a za trzy tyg. ląduję na fotelu u higienistki i u Orto mojej...czyli dwa fotele "zaliczę" w ciągu półtorej godzinki...

Majuska-jaką Masz tą licówkę? Mi też chcieli założyć na jedynki i dwójki zamiast aparatu założyć... Bo miałam jedynki, jakby to powiedzieć...jedna jedynka na drugą nachodziła...

Iski-dobrze, że w ogóle coś Robisz z ząbkami...Ja tam wczoraj widziałam na poczekalni mojego Pana dr od kanałówek...i sam widok mi wystarcza na razie ;)

Pięknego czwartku... Kobietki :D Kiedy trzymać kciuki mam? ;) Pogubiłam grafik ;)...

Spokojnej nocki ;)

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 01 lutego 2007, 08:04

Hej kobietki, wszystkie po wizycie :mrgreen:
Iski, tak jak pisze Justynka, powolutku do celu, najwazniejsze to nie zaniedbywac sie dalej:)
Co do mojej licowki- to nie jest licowka na zyczenie moje, sama pani doktor mi ja przykleila,zeby zabek ladniej wygladal, najzwyklejsza w swiecie- kompozytowa.
Za mnie kciukasy jutro od 9 poprosze, kanalowek ciag dalszy, musimy je skonczyc...
A dzisiaj pedze juz do pracy, macham do was i milego dnia zycze :wink:

ps. a ty debesciarko dwie wizyty za jedna- niezle wyczyny sie szykuja :lol:

zadowolona

Postautor: zadowolona » 02 lutego 2007, 16:46

Majuska...no i jak tam Żyjesz jeszcze po tych kanałówkach? Kciuki trzymałam, tylko nie wiedziałam...o której godzinie... Pól dnia tak sobie myślałam... o Tobie ;)

Hmm..co do dwóch wizyt w jeden dzień...Za daleko mam, żeby dwa razy jechać(120 km w jedną stronę, to staram się łączyć wizyty...). Poza tym higienistka musi mi ściągnąć druty do czyszczenia (taki nakaz mam mam od mojej Orto...) a Ktoś musi m je założyć z powrotem... Hihi...a to może zrobić tylko moja Orto... ;) Czyli najpierw wyląduję na jednym foteliku na około godzinkę, a potem <myk> na drugi fotel na jakiś kwadrans :D

Iski-a co u Ciebie? jak piątek mija? ;) Ja zaraz do "dodatkowej" pracki drugi raz mykam... ;)

Dobrego weekendu Wam życzę :D

ata2

Postautor: ata2 » 02 lutego 2007, 16:48

Witam Was serdecznie,

jak to dobrze, że trafiłam na to forum. Od długiego czasu zbieram się w sobie, żeby zrobić porządek z ząbkami. Strasznie je zaniedbałam - aż wstyd pisać jak bardzo. Sama już nie wiem co jest gorsze, czy strach przed bólem czy wstyd, że można się było doprowadzić do takiego stanu - chyba to drugie:(
Czytając o Waszych problemach, jakże mi bliskich postanowiłam, że zrobię z tym porządek.
Prośba do Warszawia -nek -ków:)
Mieszkam w Warszawie od niedawna i mam ogromnę prośbę. Czy jesteście w stanie polecić dentystkę (chyba wolę kobitkę, przed facetem byłoby mi jeszcze bardziej wstyd) wyrozumiałą, taką, która by mnie w tej sytuacji nie zawstydzila jeszcze bardziej, delikatną i oczywiście fachowca (także od implantów). Idealnie by było gdzieś na Woli, w centrum albo Targówek/Białolęka. Byłabym niezmiernie wdzięczna, bo trochę się boję iść w ciemno.

Pozdrawiam,
Ata

zadowolona

Postautor: zadowolona » 02 lutego 2007, 21:50

Ech...szkoda, że Wawa...to nie Krak ;) Trzymaj się dzielnie Ata... ;) Niestety mogę tylko poczytać...ale jeśli Ktoś w Kraku będzie Chciał namiary...to chętnie dam:D

majuska
Pacjent

Postautor: majuska » 02 lutego 2007, 22:39

Czesc Ata, pisz tu kochana i nie boj sie niczego, zagladaj do nas, opowiadaj a jak juz bedziesz po pierwszej wizycie to poprosimy o dokladna rozpiske co tam musisz u siebie zrobic :mrgreen: . Jak widzisz, dzisiaj sie potrafie z tego smiac...a minelo kilka tygodni od rozpoczecia leczenia, nie bylam u stoma wiele lat :oops: , poszlam z ogromnym wstydem i strachem, wierz mi, to nie bylo latwe, ale juz po pierwszej minucie przestalam sie wstydzic a po pierwszej wizycie strach spadl o polowe, po drugiej juz go nie bylo, dzisiaj siadam na fotel i moge tam spedzic pol dnia, nie bojac sie ani troche. Absolutnie niczego sie nie boj, zabiegi u stoma nie bola, mamy znieczulenia- do wszystkiego i bierz je zawsze,kiedy jest taka potrzeba, nawet sie nie zastanawiaj :wink: . Dobrze,ze zebralas sie w sobie, bedziemy ci towarzyszyc i czekamy na pierwszy termin! Ja niestety tez nie jestem z W-wy, ale napisz na forum osobny post, na pewno ktos ci kogos poleci, jestem pewna. Trzymam mocno kciuki i pamietaj- po pierwszej wizycie bedziesz juz sie smiala,ze tak pozno poszlas. Ja mialam gleboka dentofobie, naprawde, wierz mi...zreszta czytalas pewnie , co pisalam- sen dentystka z kastetami na palcach sni mi sie do dzisiaj i co? Pozbylam sie jej zupelnie, wiec mozna, glowa do gory!!! Sciskam cie!

Dziewuszki, ja dzisiaj tylko zwykle wypelnienie, kanalowki jednak w przyszlym tyg, ale usmiala sie dzisiaj moja pani doktor jak jej powiedzialam,ze juz sie za fotelem stesknilam :lol:

Justynko, tak daleko jezdzisz do stoma??uuu...dzielna i wytrwala babka z ciebie!
Iski, jak idzie???

milego weekendu, Ata - dla ciebie ogromna buzka :grin:

iski

Postautor: iski » 03 lutego 2007, 00:02

Witam wieczorową porą :)

ata2 tylko się nie rozmyśl, bo naprawdę warto się zaprzeć, ja też się teraz śmieję ze swojego strachu - wydaje mi się wręcz absurdalne jak mogłam się tak bać, że o wstydzie nie wspomnę, bo to chyba było gorsze przy pierwszej wizycie, jak można się tak zaniedbać, ale żadnego przykrego komentarza nie usłyszałam tylko miłe nastawienie i od razu było lepiej :)
ale fakt ja też z tego powodu szukałam kobiety stomatologa, a nie mężczyzny, chociaż ktoś mi polecał dobrego ponoć, ale że on był jeszcze na dodatek młody to już w ogóle ;)
przeszukaj może forum, grupy dyskusyjne, z wawki na pewno kogoś polecano, i koniecznie pisz na bieżąco jak Ci idzie, bo to naprawdę łatwiej jest :)

zadowolona ja całe szczęście ten weekend mam wolny, żadnej dodatkowej pracy ani nic, totalne lenistwo w końcu ;) już się nastawiam psychicznie na kolejną wizytę :D do wtorku coraz bliżej a ja się wręcz doczekać nie mogę :D

majuska jak to brzmi - tylko wypełnienie :)
ja ostatnio poczułam się zawiedziona że tylko borowanie :D

miłego weekendu !! :)

Wróć do „Dla wszystkich”