Strona 1 z 1

terapeuta stomatologiczny

: 01 marca 2008, 21:38
autor: Polishyg
ups-y daisy 2 razy to amo wyslalam ;0)

: 02 marca 2008, 17:11
autor: J-23
Czyli w "Wielkim Królestwie" zeszli na produkcję felczerów. No nieźle. U nas też takie cuda leczyły - po wojnie, gdy brak było lekarzy z prawdziwego zdarzenia. Znaczy się w Anglii ciężko z lekarzami i próbują zapchać dziurę.....

Nieskomplikowany ubytek - no może być, ale nie w zębie mojego dziecka....
Ale z tymi mleczakami już się ciutkę uśmiałem. "Łatwe" to one bywają z rzadka. I to tylko dla lekarza nigdy dla dzieciaka. Ja bym tam nigdy nie dał tknąć mojego malca felczerowi....

Ciekawe kiedy otworzą kierunki Terapisty ginekologicznego (no bo "badać każdy może"), Terapisty internistycznego - taki co to przepisuje tylko leki w "małych i nieszkodliwych dawkach" i Terapisty eutanologa. Ten ostatni w nadchodzącej "rzeczywistości podstawionej" Tysiącletniej EU to dopiero będzie miał wzięcie.....!

: 02 marca 2008, 17:24
autor: Generosus
akurat w UK umiejętnośc pracy z dziećmi nie jest sztuką tayemną dla oświeconych tylko normalnie nauczana. A osobiście nie widzę jakichś szczególnych trudności w leczeniu ubytków u maluchów.

: 02 marca 2008, 18:25
autor: bea
Generosus, ale chyba zgodzisz się że ubytki u dzieci bywają bardziej "zdradliwe" -choćby ze względu na anatomię mleczaków czy zz z niezakończonym rozwojem.....

: 02 marca 2008, 18:54
autor: Generosus
co rozumiesz przez "zdradliwe" ? :cool:

: 02 marca 2008, 19:15
autor: bea
Może źle się wyraziłam- mam na myśli fakt że często przy leczeniu zz stałych u osób młodych i zz mlecznych trzeba mieć większą wiedzę niż przy leczeniu zz osób dorosłych. Jest to związane choćby z anatomią tych zębów, Ogólnie dla mnie pedodoncja to dość znacznie rozszerzona zachowawcza- oczywiście upraszczam.

: 02 marca 2008, 19:17
autor: Generosus
to znaczy - konkretnie wiedzę na temat CZEGO ? :shock:

: 02 marca 2008, 19:22
autor: bea
np, kiedy i jak leczyć endodontycznie zz mleczne i stałe z nieuformowanym wierzchołkiem, świadomość wielkości komory w tych zębach, znać metody amputacji w mleczakach i wiedzieć kiedy je zastosować....
Oczywiście domyslam się że ten terapista nie będzie leczył tego wszystkiego, ale odpowiadam na Twoje pytanie.

: 02 marca 2008, 19:29
autor: Generosus
czyli starczy mu wiedza kiedy ma odesłać dalej i gdzite są rogi miazgi plus objawy chorób miazgi. Aha - no i to , że jak masz próxhnicę na żującej i dystalnej to na bank trafiony jest już róg miazgi. Amen.
PS zresztą - co się będziemy martwić o Brytyjczyków - jakoś swój problem muszą rozwiązać a niedawno czytałem na ichniej liście dyskusyjnej, że kolejka na pilne ekstrakcje u dzieci jest na kilka miesięcy ... W tej sytuacji uwolnienie lekarzy od prostych procedur ma sens.

: 04 marca 2008, 16:01
autor: VesT
Z tego co wiem to nie terapista a terapeuta , widzialem w jednym gabinecie , w ktorym pracowalem "wyroby" 2 pan terapeutek :mrgreen: , zostaly zwolnione przez wlasciciela bo nieefektywne (okolo godziny czasu potrzebowaly na zalozenie wypelnienia) , a po drugie wiekszosc ich wypelnien konczyla sie na endo :lol:

: 10 lutego 2009, 23:33
autor: beataja
bo w uni dentysta to NIE LEKARZ, ale ginekolog tak dlatego nie zrobia terapisty

: 13 lutego 2009, 17:51
autor: drex
Proszę Panią "beataja" DDS - Doctor of Dental Surgery :)

: 10 lutego 2011, 21:59
autor: zodi
Witam,

Jeszcze dwa lata temu też chciałem się ubiegać na ten kierunek ale zdecydowałem się na stomatologię.

W UK wprowadzili ten kierunek nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla terenów wiejskich. Problem z tym jest taki, że terapeuta nie może podjąć żadnej decyzji. Każdego pacjenta i tak musi najpierw zobaczyć dentysta i przekierować go dopiero do terapeuty. Dentyści zamiast oddać krzesło terapeucie wolą zatrudnić drugiego dentystę.

Sam kurs jest bardzo intensywny 3 letni i od początku maja zajęcia na klinikach. Problemem jest brak pewności siebie, bo za nich musi nadal myśleć dentysta. U nas w szkole stomatologicznej jest ich około 7 rocznie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tym kursem proszę się odezwać, to dam więcej szczegółów i namiary na ludzi od przyjęć.

Pozdrawiam