Strona 1 z 1

KOMUNIKAT DENTOnet.pl

: 08 stycznia 2010, 14:40
autor: tomcher
Drodzy Forumowicze

Redakcja naszego portalu podjęła decyzję o rezygnacji z moderacji Forum przez zewnętrznych moderatorów. Od dzisiaj moderacją zajmuje niżej podpisany przy wsparciu pracowników naszej Spółki (w tym niezaangażowanych w dyskusje lek. dentystów).

To pierwsza ze zmian jakie chcemy wprowadzić w trosce o przejrzystość i dalszy rozwój tego miejsca w Dentonecie.

Jak zauważyliście nasze Forum rozwija się ilościowo – odnotowujemy rekordowe ilości wejść zarówno tutaj jak i w Dentonecie (blisko 6 tys. odwiedzin dziennie) – czas pomyśleć o podniesieniu jakości merytorycznych dyskusji.

Nie lekceważymy i nie zapominamy o sympatycznych pogaduchach, spotkaniach Forumowiczów w 'realu' (uwaga - najbliższe na Krakdencie), ale chcemy to wszystko ograniczyć do podForum „Po Godzinach”.

Konsekwencją tego będzie bardziej stanowcza moderacja wątków/postów merytorycznych, kasowanie tzw. 'offtopów' i wpisów nic nie wnoszących do dyskusji, w rodzaju „ja też”, samych emotikonów itp.

Takie zobowiązanie z naszej strony jest sporym wyzwaniem i otwarcie powiem, że bez Waszego – czyli wszystkich Forumowiczów – wsparcia może to być trudne do zrealizowania.

Stąd hasło „Wszyscy jesteśmy moderatorami”

Realizację tego 'pięknego' hasła widzę w dwójnasób:

SAMODYSCYPLINA. Otwieramy nowe wątki z namysłem. Najpierw sprawdzamy, czy taki lub podobny wątek nie był już otwarty wcześniej (jest wyszukiwarka). Jeśli tak, to TAM się wpisujemy i wątek automatycznie ląduje na pierwszym miejscu. Nowe posty wpisujemy jeśli rzeczywiście mamy coś do powiedzenia/zapytania. Dobra rada: zawsze czytamy raz jeszcze swój post/wątek zanim klikniemy na „Wyślij” ;) W ostateczności możesz edytować swój post, ale – ostrożnie - czasami może to zmienić przebieg i zdezorganizować dyskusję.

MODEROWANIE. Jeśli na Forum znajdujesz wątek/post łamiący Regulamin, Netykietę czy też zasady dobrego współżycia lub też tzw „offtop” - w prawym górnym rogu każdego posta jest ikonka z wykrzyknikiem (!) - „Zgłoś ten post to Moderatora/Administratora”. Skorzystaj z niego.

Jestem przekonany, że po tych i kolejnych zmianach to Forum stanie się jeszcze bardziej pomocne w Waszej codziennej pracy oraz bardziej przyjazne i sympatyczne dla nas wszystkich :)

Wszystkim Forumowiczom dziękuje za dotychczasową aktywność i obecność na naszym Forum i życzę Wam realizacji najważniejszych planów życiowych w Nowym 2010 Roku.

Tomek Cherczyński

P.S. Ten wątek jest tylko komunikatem i jest zamknięty. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi uwagami, propozycjami i przemyśleniami proszę o bezpośredni kontakt. Dziękuję!
[email protected]
tel. 42 – 637 02 77 w.104
tel. 605 724 877