Kursy, wykładowcy - nasze recenzje.

(nauka, praca, organizacja gabinetu, kursy, targi i wystawy, UE, Sanepid, nasi pacjenci, ceny itp.)
qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Kursy, wykładowcy - nasze recenzje.

Postautor: qwert » 26 października 2008, 20:54

Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami zakładam wątek, w którym opisywać będziemy nasze wrażenia z kursów i konferencji oraz opinie nt wykładowców.

Recenzje pozytywne zachecą innych do skorzystania, negatywne , moze zmobilizują wykładowców i organizatorów do podniesienia poziomu.

Wątek będzie moderowany.

Chodzi o to , by ten nie rozrastał sie do duzych rozmiarów, bo straci na przejrzystości.
Ostatnio zmieniony 07 września 2009, 09:08 przez qwert, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Obrazoburca
Kontaktowanie:

Postautor: bossbusko » 27 października 2008, 06:00

Qwert, chyba ja zaczne.
Ta sobota.
Kurs na ktorym na pewno bylo juz wielu. Czyli "Szlifowanie u Krisa"
Wg mnie kurs dla kogos kto nie ma bladego pojecia o sprawie rewelacyjny. Czyli dla wiekszosci po AM. Oraz dla tych ktorzy nie kumaja dlaczego w swoich pracach po kilku miesiacach maja bordowe i krwawiace dziaslo brzezne.
Ogolnie kurs warty polecenia ale IHMO cena troche rozjechana jak za ta wiedze ale kto zamierza sporo dzialac w tym zakresie POLECAM.
Mila atmosfera, prowadzacy skory do odpowiedzi (na madre) pytania. Zostalismy po czasie ponad godzine.

ps. offtopowo myslalem ze jak tak blisko do Mariotta to tam bedzie obiadek :twisted: :mrgreen:
Rozdziewiczony :)

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 27 października 2008, 07:57

Wlasnie wrocilem z Kwintesencji, kursu wychwalanego wzdluz i wszerz, skad wiedze czerpia cale pokolenia dentystow i co ????
1) Spotkalem Bube ktora jeszcze raz pozdrawiam bardzo serdecznie . Spotkanie z nia bylo wlasciwie jedynym pozytywnym punktem podczas tej konferencji . I wlasnie Buba uswiadomila mi ze cos ostatnio strasznie zlagodnialem na forum i ze moje wypowiedzi sa bardzo stonowane. Na szczescie tegoroczna Kwintesencja dala mi mnostwo powodow do totalnego wpienienia i postaram sie wam opisac pokrotce coz sie dzialo w "wielkim swiecie polskiej dentystyki"

Od poczatku:

1) Organizacja ze strony hotelu Boss jak zawsze dobra i profesjonalna

2) Festiwal firm wisi mi dokumentnie wiec sie nie wypowiadam.

3) Organizacja ze strony dwoch smutnych Panow z Kwintesencji (jeden siwy, drugi nieszczuply) zenujaca - wyklady zle rozplanowane, na styk, nie ma mozliwosci zadawania pytan bo zaraz wychodzi smutny Pan i mowi: Musimy konczyc bo nastepny wykladowca czeka !!!!!!!!

4) Wyklady po kolei:

A ) Prof Baumann z Kolonii- Najnowsze metody reendo.
Wyklad zenujacy- facet przedstawil sie jako "papiez niemieckiej endodoncji" !!!!! a pokazywal zdjecia rtg gdzie kanaly byly przeleczone tak dziadowsko ze zal patrzec. Moj znajomy z Pszczyny ma lepsze wyniki. Glownie bylo puszenie sie i omawianie wlasnej wspanialej osoby

B) Prof Marco Ferrari - temat: Endokorony, endoprotezy
Wyklad dziwny bo byl o wkladach z wlokna !!!!!! Nie bylo slowa o endokoronach. Wk..... bylem niepomiernie bo z powodu tego wykladu (glownie) pojechalem na kwintesencje

C) seminarium Jacek Oksinski TD : Standardy projektowania uzupelnien protetycznych
SUUUUper wyklad. Ktorys z kolei wyklad Oksinskeigo ktorym jestem zachwycony. Facet o ogromnej wiedzy i doswiadczeniu (jestem 100 lat za nim) , wyklad tresciwy- samo geste, wszystko z humorem, . Siedzial z nami jeszcze z pol godziny po wykladzie i odpowiadal na wszystkie pytania do upadlego. Szacunek 100% !!!!

Dzien 2

A) Zarow Maciej- "rozwiazywanie problemow estet zwiazanych z wkk metalowymi"
Wyklad nienajgorszy, dosyc przystepnie podany, generalnie moze byc.
Pan Zarow troche oderwany od "normalnej stomatologii" , no ale to niestety przywara wszystkich wykladowcow , nie mozna miec pretensji

B) Spreafico Roberto "Estetyczne odbudowy kompozytowe w odcinku przednim i bocznym"
Porzadny wyklad, duzo badan i duzo case'ow , porzadnie podane , swietna robota w kompozycie, generalnie o.k

C) prof. Hedzelek " Aspekty odbudowy utraconej wysokosci zwarcia - korekta okluzji"
Slabo bardzo. Wyklad nieprzygotowany, prof zaspany , bardzo slabe zdjecia- Pablo z komorki robil lepsze . Dziwi mnie to bo generalnie Hedzelek ma dobre wyklady, ale tym razem sie nie udalo kompletnie

D) prof. Krupinski " Sytuacje awaryjne w endodoncji"
Porzadny wyklad, swietne zdjecia. Dobre przypadki, swietnie wyleczone
Jesli ten Niemiec mowil o sobie "papiez stomatologii" to prof Krupinski powinien zostac od razu beatyfikowany

E) Zarow Maciej "Wybielanie zebow zywych i po leczeniu endo"
Masakra totalna !!!! Facet nie wiedzial o czym mowi . Nie ma doswiadczenia w wybielaniu ale stara sie robic dobre wrazenie .
Proba robienia show ale niestety bez konkretow.
Dobil mnie na koniec juz po wykladzie: Poszedlaem popytac sie o jakies sprawy dot. wybielania ale niestety zostalismy wygonieni przez organizatorow z sali- no bo nastepny wykladowca !!!! Niestety moja proba skonczyla sie fiaskiem bo PAN DOCHTOR wreczyl mi wizytowke i powiedzial zebym mu napisal pytania mailem bo nie ma czasu i jest umowiony. Po czym poszedl do foyer i siedzial ze znajomymi pijac kawke.
Stracilem wiare w ludzi .
Moim zdaniem PAN DOCHTOR jest po to aby :
Udzielac informacji sluchaczom po swoim wykladzie- nie robi mi laski bo ja place za ta konferencje kupe kasy i zadam kokretnych odpowiedzi
Chyba ze informacji dr Zarow udziela tylko na swoich prywatnych kursach a konferencje traktuje tylko jako wstep do wlasnych szkolen - co jest totalna zenada
Jezdze po zachodnich kursach i takie cos nie moze tam miec absolutnie miejsca - wykladowcy wiedza kto placi ich rachunki. Lekcewazenia sluchaczy zdaza sie tylko w Polsce- wykladowcy maja uczelniane nawyki

Dzien 3

A)prof Suliborski "Rozwiazywanie komplikacji protetycznch- co zrobic gdy nie wiadomo co zrobic"

Klasyczny wyklad prof Suliborskiego- gladki , mily, dobrze zrobiony, ladne przypadki, ZERO KONKRETOW - czyli znowu wstep do wlasnych kursow.
Niby sie nie mozna czepic ale skorzystac tez nie bardzo- ale przynajmniej mozna sie napatrzec na tone licowek.

B) prof Kern Mathias 2 wyklady "uzupelnienia minimalnie inwazyjne" i "Korony i mosty pelnoceramiczne- planowanie, przygotowanie, mocowanie"
SWIETNE WYKLADY , najlepsze na calej Kwintesencji.
Bezblednie przygotowany facet, przejrzane cale pismiennictowo gruntownie, duzo danych, postepowanie "step by step" - czyli wszystko co powinien nam powiedziec poprzedni wykladowca ale nie powiedzial. Dowiedzialem sie o pelnej ceramice wiecej podczas tych 2 godzin niz z 3 ostatnich sympozjow- GRATULACJE !!!!!!!!!!!

To mniej wiecej wszystko. Podsumowujac: To sympozjum schodzi.......... Szkoda mojego czasu na takie zawracanie glowy.
Slabi wykladowcy, tematy niby interesujace ale zupelnie niewykorzystane, traktowanie takich konferencji jako mozliwosci reklamy wlasnego nazwiska do dalszych celow, itd , itd
Albo sie Kwintesencja poprawi albo slabo to widze w nastepnych latach

[ Dodano: 2008-11-01, 08:11 ]

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Wyjątkowy Doktor

Postautor: soltys » 20 listopada 2008, 16:47

byłem na wykładzie a potem jednodniowym kursie dr Bernta Gisenhagena
Vertical bone augmentation-ring graft technique
wykład był podczas przedkongresowych dni na EAO , kurs w \melsungen w praktyce doktora
skupię się jednak na kursie
organizacja przygotowanie merytoryczne na najwyzszym poziomie.
fachowo merytorycznie omówione podstawy biologiczne , fizjologiczne gojenia kosci i procesów zachodzących podczas gojenia kosci, krótko i bez przynudzania
omówione mozliwe miejsca biorcze, z uwzględnieniem kazdego asprektu pobranego przeszczepu, od trudnosci w pobraniu do jakosci kosci i prognostyki co do gojenia i rokowania

w trakcie kursu trzy zabiegi na żywo, kazdy inny, co do braku, zaniku jak i miejsca pobrania przeszczepu.Zabiegi transmitowane na żywo z aktywnym udziałem publicznosci i prowadzącego podczas, na żywo i w tempo omawiane niuanse i rózne aspekty.

do kazdego zabiegu trzy osoby przebierały sie jako asysty , w tym jedna jako czynna

temat wyczerpany od deski do deski, największa wartosc miały zabiegi zwłaszcza z pobraniem krązka z podniebienia czy obszaru zatrzonowcowego, uwzględniono augmentację, techniki szycia i typy ciec najbardziej odpowiednie do zabiegu

długie pytania i dyskusja
na koniec ćwiczenia na modelach (super przygotowane)
wg mojej oceny i innych kursantów jeden z najlepszych kursów na jakich bylismy w życiu w tej tematyce

jedyny minus to daleki dojazd
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
joaska100
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: pedodonta

Postautor: joaska100 » 25 listopada 2008, 22:13

bea pisze:W niedzielę byłam na kursie : "Niefarmakologiczne metody kontrolowania lęku w gabinecie stomatologicznym . Sedacja farmakologiczna ,sedacja wziewna - podtlenek azotu w gabinecie stomatologicznym" . Szkolenie składało się właściwie z 2 części :

1. J Zarzycki, M Bodal - aspekty psychologiczne pracy z dziećmi. Kurs rzetelnie przygotowany ,wykładowcy nieco stremowani, ale posiadający dużą wiedzę, chętnie odpowiadali na pytania- także podczas przerw. Ciekawe filmiki z wizyt w gabinecie. Z wykładu wyniosłam wiele ciekawych pomysłów i "pałer" do pracy z dziećmi.
Jeśli wybierzecie się na ten kurs- koniecznie przygotujcie aparat-momentami nie sposób notować na bieżąco tego co się pojawia na ekranie , a wszystko ciekawe i ważne.
Niestety kurs nie podaje magicznego zaklęcia przemieniającego dziecko w potulnego aniołka :wink: . Skorzystają wiele ci, którzy lubią przyjmować maluchy .

2. Jacek Kowalski - część poświęcona głównie podtlenkowi azotu - przepisy, normy prawne , praktyczne wskazówki dotyczące tematu. Ciekawe, szczególnie dla osób które przymierzają się do zakupu aparatury. Wykładowca dostępny , kontaktowy, chętny do odpowiedzi na pytania. Niestety , jak dla mnie zbyt duży nacisk doktor postawił na "autopromocję" ale ja go rozumiem- kto nie chce być sławny i bogaty :cool: :cool:

Reasumując- kurs ciekawy, na pewno wart zainteresowania, polecam .

Nigdy nie należy mężczyzny aż tak nienawidzić, by trzeba było zwracać mu brylantowe pierścionki.

karotka
Lekarz Stomatolog

Postautor: karotka » 30 listopada 2008, 14:23

Witam, czy ktoś z Was był kursie praktycznym o licówkach porcelanowych i zamykaniu diastem prowadzonym przez Maxima Stoska organizowanym przez Kwintesencje? Jeśli tak bardzo proszę o opinie na temat tego kursu.

Awatar użytkownika
didi007
Lekarz Stomatolog

Postautor: didi007 » 30 listopada 2008, 16:46

ja byłam, bardzo nie polecam. Już kiedyś pisałam, doktor ziewał przez caly wykład, wiecej pokazala mi jego asysta niż on, niezainteresowany praca kursantów, znikał, pojawiał się, znikał,....

nie polecam, ale ponoć na innych jego kursach było okej (ja bylam w 3mieście)

maczek76
Lekarz Stomatolog

Postautor: maczek76 » 04 stycznia 2009, 15:04

z licówek polecam kurs prof.Suliborskiego prowadzony wspólnie z Synem profesora dużo wiedzy teoretycznej i praktyka staoiska przy unitach prawdziwych na fantomach wszystko sprawdzone asystentki dużo pomagaja i podpowiadaja od szlifowania po cementowanie bardzo polecam po kursie jeszcze długa dyskusja chyba ze dwie godziny

qwert
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: ortek

Postautor: qwert » 11 stycznia 2009, 08:57

„Nowe trendy w chirurgii regeneracyjnej. Piezochirurgia ortodontyczna. Zasady kwalifikacji i planowania przypadków do zabiegów mikrochirurgii ortodontycznej. Zakres współpracy ortodonta – chirurg ; skuteczne i przyspieszone przesuwanie zębów bez resorpcji korzeni, efektywne – pionowe przesunięcia zębów.”

Po raz pierwszy w Polsce i drugi w Europie (po Włoszech) oferujemy Państwu wyjątkową możliwość skorzystania z wiedzy, która wyznacza nowe kierunki w światowej stomatologii. Zapraszamy zespoły chirurgiczno – ortodontyczne na kurs pod kierunkiem znakomitego specjalisty, współpracownika profesora Tomasso Vercelotti’ego oraz Akademii Piezosurgery w Siestri Levante. Kurs poprowadzi: Dr Andrea Podesta.

organizowany przez fm dental, 9-10 01.2009.

byłem ze swoim chirurgiem. warto. zwięźle i treściwie podane to co najwazniejsze i jak to robić. po tym kursie nic tylko chywytać za piezo i działac. do tego sporo ciekawostek ortodontycznych i technikalii o których w ksiązkach się nie przeczyta.

za kazdym razem zastanawia mnie fakt, czemu na takich kursach są w zasadzie sami młodzi lekarze. nie uświadczysz dr hab, wykładowców, szefów katedr stom.???

żaden to chyba obciach dla profesora, by się czegoś więcej dowiedzieć, tym bardziej,ze kurs w kameralnym gronie.

W kazdym razie, po kursie dr Wilcko i prof Fergusona o Accelerated Osteogenic Othrodontics, ten kurs to doskonałe uzupełnienie ich techiniki i spojrzenie na sprawę z innej strony, mniej traumatycznej, bardziej do powszechnego stosowania.

no i fakt,ze organizowany był w parach , chirurg - ortodonta, ma wielki plus, bo teraz wiemy czego od siebie wymagać i aż chce się za nóż chwycić!!!
Nie odpowiadam na anonimowe PW. Piszesz prywatnie, podpisz się. Nie wstydź się swojego nazwiska.

Awatar użytkownika
PoPcoRn
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: PoPcoRn » 17 stycznia 2009, 18:51

Witam.Własnie wrociłem z chirugii sluzowkowo-dziąsłowej st 4<estetyka> Periopraktyka.
Dr. Jurczynskiego nie trzeba przedstawiac.
Dwa dni intesywnego szkolenia perio pod okiem mistrza skalpela.
Dzien pierwszy szolenie teoretyczne
-recesje dziaseł, podzial, diagnostyka, etiologia.
-duze ukierunkowanie na aspekty praktyczne,szzegilnie zla protetyke, nawisy przy 5 klasach.
Dzien drugi szkolenie praktyczne
-nowe zestawy mikrochirugiczne z Hu-Friedy
-swieze zestwy preparatow zuchw i szczek swinskich.
-duzo szycia,ciecia, precyzja w dostepie, zabiegi na zywo, filmy pokazowe, plus bogaty skrypt teoretyczny.
-logika w postepowaniu endo-perio-chirurgia
-nowe aspekty np.Alloderm,GTR,GBR
-nic dodoac nie ujac lacznie z kateringiem
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2009, 23:51 przez PoPcoRn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PoPcoRn
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: PoPcoRn » 15 marca 2009, 09:18

Realna Stomatologia Konwencjonalne i nietypowe rozwiazania w endodoncji.
Szczecin 13-14 Marzec
Dwudniowe szkolenie na PAM, pozom wykładowców dosc sredni, dla poczatkujacych lekarzy w tej dziedzinie,dużo podstaw, mało inowacji.
Najbardziej podobał mi sie wykład dr. Debickiego.Wiedział o czym mówi, pokazywał powikłania, co najwazniejsze umiał zainteresować publike.
Prof Lynch z Belfastu poruszał aspekt ozonu i jego zastosowania w stom. małoinwazyjnej, endodoncji, ozonowanie wody.Tłumaczył bezpieczenstwo obslugi Healozone i Therazone.
Odpowiadał na zadane pytania dość długo.
Dr. Łeski znany juz z wykladow w innych miastach opowiadał mni. o metodzie igłowej, powikładnia via falsa, trudne przypadki wyleczone za pomoca mikroskopu.
Warto dla paru nowych rzeczy, choc oczekiwania wieksze.
Z wyjazdu tak naprawde tylko te 3 osoby utkwiły mi w głowie, reszte pomine milczeniem. :mad: :cry:

Awatar użytkownika
alicja.d
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: mikroendodonta
Kontaktowanie:

Postautor: alicja.d » 16 marca 2009, 16:41

PoPcoRn, jakiś czas temu w Magazynie Stomatologicznym zobaczyłam zdjęcia z zeszłorocznego, szczecińskiego kongresu endo. Na zdjęciach widać było przysypiających na wykładach dentystów w wieku emerytalnym. Od razu wiedziałam, że to nie dla nas :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 marca 2009, 16:41 przez alicja.d, łącznie zmieniany 1 raz.

lalibela
Lekarz Stomatolog

Postautor: lalibela » 22 marca 2009, 17:08

polecam sympozjum mikołajkowe MS w W-wie/super imprezka w pt/,polecam forum w krynicy-ale nich organizatorzy zmienią hotel i pomyślą o zabawie /nie mylić z kuligiem i spacerem/,w pt już wszyscy mieli trochę dość,6 dni to długo,ale ogólnie ok :mrgreen: no może oprócz I wykładu z marketingu...

Awatar użytkownika
kasja
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: seryjny zabójca
Kontaktowanie:

Postautor: kasja » 29 marca 2009, 18:00

Byłam w Katowicach.Wykład pana Bladowskiego ciekawy(zbiegł sie akurat z wątkiem depresyjnym).Uświadamia,że każego wcześniej czy później wypalenie złapie.Laseroterapia-raczej reklama. Nie było Aluchny,w zamian pan doktor Ganowicz opowiadający o znaczeniu pierwszej wizyty pacjenta w gabinecie. Z tej części zapamietałam tylko,że prelegent jest rewelacyjny we własnym mniemaniu i że kiedyś wybrał sie na narty z kobitą,z nart niewiele wyszło,ale z wyjazdu poczęło sie dziecię. Do stanów nagłych nie doczekałam,bo poprzedzała je bodajże pogadanka z Elmexu. ale słyszałam,że akurat ta częśc była ciekawa. Ogólnie,jesli ktoś ma wolny dzień,to za tą cenę może spotkać się ze znajomymi,ale zbyt wiele nie należy oczekiwać.

abbey
Lekarz Stomatolog

Kurs inlay/onlay-Kraków Dentist M.Żarow/Prof J.Krupiński

Postautor: abbey » 05 kwietnia 2009, 09:55

Kurs praktyczny Dentist prowadzony przez M.Żarowa i prof.J.Krupińskiego.
Temat: Odbudowa zniszczonych zębów wypełnieniami typu inlay/onlay
Czas trwania: 2 dni (kurs praktyczny na pacjentach !!)
Dzień 1:
-opracowanie pod wkłady i nakłady-step by step (trzonowce i przedtrzonowce)
-transmisja na żywo na pacjencie: opracowanie i pobranie wycisku pod nakład
-catering - OK
-po części teoretycznej zabraliśmy się do wykonania preparacji pod inlay lub onlay u pacjenta który przyszedł na wyznaczoną godzinę (każdy lekarz ma obowiązek wykonać inlay/onlay od A do Z) czyli preparacja, pobranie wycisku

Dzień 2:
- transmisja na żywo ( przygotowanie zęba do osadzenia pracy, kontrola pracy na modelu, zainstalowanie inlaya)
- osadzanie wkładów-step by step- prześledzenie procedury którą zaraz będziemy wykonywać
- dorwaliśmy się do naszych pacjentów ( stres ! czy będą prace pasować)
- ocena na modelach (przepiękna praca technika !!) siedziała bidulka od 21.00 do 9.00 i produkowała 13 wkładów/nakładów-koronkowa robota, charakteryzacja SUPER !
- ocena pracy w jamie ustnej- ufff 100% dopasowania, niewielka korekta w zgryzie
- osadzenie pracy na zębie-efekt super !!!
godzina 15.00 się zbliża a to jeszcze nie koniec....ja już zmęczony
- pokaz trudnych przypadków, jak je leczyć, czy wogóle je leczyć

i na koniec lampka szampana ;)
Kurs polecam dla osób które mają czas i chcą się zająć estetyką i adhezja w pełnym tego słowa znaczeniu.
Ocena (0-5):
1. Czy temat pokrywał się z tym co widziałem i czego nauczyłem się na kursie ? 5 pkt
2. Zaangażowanie wykładowców 4-5pkt (mogłem zadawać pytania, 100% do mojej dyspozycji)
3. Wartość merytoryczna 4pkt
4. Przydatność w mojej codziennej praktyce (jeszcze nie wiem) ;)
5. Stosunek ceny kursu do treści teoretycznej i praktycznej: 4pkt (kurs raczej nie z tych tanich)
6. Ogólna ocena: 4pkt

Pozdrawiam

Wróć do „Forum ogólnostomatologiczne”