Kursy, wykładowcy - nasze recenzje.

(nauka, praca, organizacja gabinetu, kursy, targi i wystawy, UE, Sanepid, nasi pacjenci, ceny itp.)
kropka*
Lekarz Stomatolog

Postautor: kropka* » 21 kwietnia 2009, 21:52

Collegium Therapeia
Licówki- kurs praktyczny. Na początek teoria potem opracowywanie zębów fantomowych pod licówki, wyciski i wykonanie licówek kompozytem(pare ciekawych tricków pracy z kompozytem). Omówienie pracy z łukiem twarzowym, ćwiczenia-każdy miał możliwość założenia łuku sąsiadowi :lol: Brak pytań bez odpowiedzi. Ogólne wrażenie bdb :smile:
Protezy szkieletowe- teoria-pare rzeczy o precyzyjnych zakotwiczeniach, sporo o magnesach, okluzja, artykulacja, łuk twarzowy. Ogólne wrażenie db
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2009, 21:52 przez kropka*, łącznie zmieniany 1 raz.

art
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: dentysta

Postautor: art » 25 kwietnia 2009, 21:04

Kursy Techdentu są ok.Praktyczne , a Jacek Oksiński ma dużą wiedzę i praktykę.Polecam.A czy był ktoś na Dentexpo na "Wizje i rewizje ...". Jakie są Wasze odczucia?

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 10 maja 2009, 20:55

No dobra. Jestem swiezo po DENTOPOLIS

Po kolei:

1)Organizacja ze strony Exbudu bardzo dobra- dobry catering, przerwy kawowe itd
Troche maly parking dla samochodow (notabene- takiego zgrupowania wypasionych aut w jednym miejscu to dawno nie widzialem- a wszyscy psiocza ze pacjentow nie maja :mrgreen: )

2) Pewnym minusem bylo to ze czesc wykladow byla w oddzielnej sali w innym budynku oddalonym jakies 400 m od glownego - 10 min drogi - czasem trzeba bylo gonic z wykladu na wyklad zeby zdazyc

3) Kwintesencja chyba wyciagnela wnioski z poprzedniego kursu w temacie nakladania na siebie wykladow - nie bylo wrazenia "gonienia" wykladowcow i wyganiania ich z sali zeby robili miejsce dla nastepnego - czasem mozna bylo nawet pozadawac pytania :mrgreen:

4) Festiwal firm jak zwykle mi wisi wiec sie nie wypowiadam chociaz troche mnie rozwalilo stoisko z myjkami UD - Pan sprzedawal myjki "cywilne" ktore mozna kupic po 200 PLN na Allegro glupim dentystom jako "medyczne" po 840 PLN.
Kiedys to sie nazywalo SPEKULANCTWO , teraz to jest przedsiebiorczosc

5) No ale z powrotem do tematu wykladow:

Dzien 1

A) Edelhoff "Uzupelnienia pelnoceramiczne od A-Z . korony mosty i cos wiecej
Bardzo przyzwoity wyklad , poczatek troche nudny, ale potem wykaldowca sie rozkrecil . Podane przystepnie, step-by step techniki preparacji , pokrotce laboratorium, dokladnie procedury cementowania. Troche trickow tez uslyszalem
SWIETNE ZDJECIA - chyba najlepsze jakie kiedykolwiek widzialem, prawdziwie artystyczne, ogromne zblizenia, za to wielki plus

b) Roberts (wyklad na DVD) "Odbudowy laczone - korony i licowki w skomplikowowanych przypadkach estetycznych"
Bardzo zly wyklad. Chyba sprzed kilkunastu lat. Zle case'y , nieprzemyslany plan wykladu, chaotyczny, o niczym
Wyszedlem po 20 min jak zreszta wiekszosci sali

C) Pawelczyk - Madalinska "Leczenie chorob przyzebia - bledy w postepowaniu w codziennej praktyce"
Calkiem dobry wyklad. troche chaotyczna prowadzaca ktora nie do konca miala przemyslany plan wykladu ale bylo duzo konretnych informacji jak postepowac/nie postepowac w zapaleniach przyzebia.
Wyklad troche "ostrzegajacy" tzn : Nie robcie tego/tamtego, nie macajcie kieszonek na oslep, nie dawajcie na potege antybiotykow ale bylo to podane w fajnej formie, bez "zadufania specjalisty" . Mysle ze dla ludzi niezajmujacych sie w ogole perio to byl bardzo ciekawy i wiele wyjasniajacy wyklad

D) Warsztat "Anatomia ksztaltu i koloru "
Tutaj to sie ostro wpienilem !!!!!
Nie bylo zadnych dodatkowych info o temacie tego wykladu/warszatu. Wyonrazalem sobie ze bedzie to warsztat o zasadach ogolnych typu - typy usmiechow, typy zebow, kolory zebow, ksztaltowanie dodatkowych efektow w ceramice, tricki kolorystyczne, zlota proporcja itd
Co sie okazalo ???? Ze to jest badziewny warsztat z Enamelu HFO !!!!!! Ktory unowoczescniony nazywa sie teraz HRI !!!!!!
Nakladanie warstwowe kompozytu, kolory szkliwne, zebinowe, 5 zebin, 2 pedzelki i inne paskudztwa
Kto wie jak nie znosze kompozytowych odbudow wie juz chyba jak bylem wpieniony !!!!

[ Dodano: 2009-05-10, 22:21 ]
Dzien 2
-------------

A) Jurczynski "Recesje tkanek przyzebia- proste i zaawansowane metody leczenia"

Bardzo fajny wyklad - ja zawsze wszystkie wyklady Jurczynskiego.
Konkretny, uporzadkowany, duzo przypadkow, swietnie przekazane.
byl to niewatpliwie wyklad "przegladowy" gdzie bylo duzo technik operacyjnych tylko "naswietlonych" ale w sumie o to chodzilo. Ja osobiscie robie sporo recesji - ale warto bylo zobaczyc "zbiorcze podsumowanie tematu"
Zawsze chodze tez na wyklady jurczynskiego bo jest to jeden z niewielu wykaldowcow ktory ciagle zmienia swoje wyklady - caly czas cos jest "unowoczesniane"

B) Siegfried Marquardt "Mozliwosci i granice stosowania uzupelnien pelnoceramicznych i licowek
Swietny wyklad -NAJLEPSZY NA CALYM DENTOPOLIS !!!!
Wykladowca dobrze przygotowany do tematu, temat dobrze i doglebnie omowiony na jednym przypadku, dodatkowo sporo przerzuconych case'ow , swietne fotki,
Nawet dla osoby ktora nie robi pelnej ceramiki wszystko byloby zrozumiale, jasne , proste i jednoczesnie zachecajace do robienia takich prac. Gratulacje

C) Oksinski "Uzupelnienia stale w przypadku malych i rozleglych brakow zebowych
Jak zawsze swietnie, nie trzeba dalszego komentarza.
Oksinski jest zawsze dobrze przygotowany, duzo fotek, nowosci, milo popatrzec
Niektorzy mowia ze jest showmanem i pozerem, ale ja jestem wiernym fanem jego wykladow i bym chcial tylko takich show- manow na wykladach

D)Warsztat Oksinski /Dmochowski
Jak wyzej - bez wyjatku
dr Dmochowski tez swietny, konkretny , bez zarzotow. Troche malo czasu ale i temat duzy.
To taki temat ktorego nigdy ne za duzo. Zawsze sie cos ciekawego uslyszy jak wykaldowca jest porzadny - inne metody, male sztuczki, ciekawostki. to esencja wykladow. Poza tym Oksinski jest kednym z niewielu ktory nie mowi- powiem ci jak przyjedziesz do mnie na kurs- tylko odpowiada na kazde pytanie.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2009, 20:55 przez wizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasja
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: seryjny zabójca
Kontaktowanie:

Postautor: kasja » 12 maja 2009, 18:26

Od siebie dodam jeszcze tryptyk Kubiaka-Protezy teleskopowe, prace overdenture, protezy hybrydowe.

Pierwsze pytanie ,jakie nasunęło mi się juz po pierwszym wykładzie-dlaczego ja jeszcze tego nie robię.

Całośc przygotowana bardzo przystępnie dla protetycznej dziewicy,osoby,które juz to robią mogły się trochę ponudzić. Zaletą dla tych ,którzy byli na tylko jednym wykładzie było to,że za każdym razem prowadzący mówił o wszystkim (pewne elementy powtarzły się więc we wszystkich trzech wystapieniach). Wykładowca daleki od szołmeństwa skupionego na oklaskiwaniu swoich wątpliwych sukcesów. Bardzo solidne wystąpienie.

bbasia
Lekarz Stomatolog

Postautor: bbasia » 12 maja 2009, 21:05

Wg mnie na Dentopolis 09 ogolnie warto bylo jechac .Oczywiscie minusy byly :duszna sala Paltinum bez klimy z pozamykanymi oknami i tlumem ludzi :wyklady kt tam byly nie zaleznie od prowadzacego usypialy, kawy i ciastek pod dostatkiem ale filizanki z niedomytymi szminkami bleee...Aula gold 5 minut spacerkiem do reszty sal akurat to bylo plus bo mozna bylo sie chwile dotlenic:)
Najbardziej podobal mi sie wyklad ALUCHNY"Tradycyjne materialy zlozone w nietradycyjnych zastosowaniach":Wykladowca z niesamowitym poczuciem HUMORU mowil o bardzo praktycznych sposobach leczenia ....jestem jego fanką
Na wyklad prof.Krupinskiego zdecydowalam sie ze wzgledu na wielka symopatie jak darze go z okresu studiow,,,,ten wspanialy wykladowca ktiory n astudiach zasial zapal do stomatologi bardzo mnie rozczarowal... zenujace bylo co mowil i nudne ..jwyklad raczej dla studentow I roku studiow ...duzo osob wyszlo...mam nadzieje ze mial poprostu gorszy dzien i mu nie wyszlo bo zaznaczam ze bardzo go cenie

Dr Zarow jak zwykle bardzo ciekawe wyklady: teoria poparta ciekawymi przypadkami duzo foto i ogolnie nie zawiodl

Dr Jurczynski alkurat mialam pecha ze trafilam na jego wykjklad do do sali platinum gdzie jak wspomnialam dobrze sie spalo...w chwilach wzmozonej koncentracji bardzo interesujaca mowil ale ogolnie rozmazal mi sie wyklad i jakos tak wydawalo mi sie ze mowi o "maśle maślanym "-powtarzaly mu sie fotki z innych wykladow...moze tez nie wczulam sie w temat o wydluzaniu klinycznym koron bo tego w zyciu nie robilam

Wyklad Oksinksiego super duzo praktycznej wiedzy protetycznej ...nie chcialo mi sie tylko zbyt intensywnie myslec a jegop wyklady tego wymagaja zeby zrozumiec o tso kaman

Poza tym godne polecenia byly tez wyklady lek Szczerbanowicza ktory w przystepny sposob przyblizyl schorzenia SSż....same konkrety ...ale mowil bardzo szybko , mial jakby natlok mysli ...i mocno przestrzegal :)

[ Dodano: 2009-05-12, 22:18 ]
kasja pisze:Całośc przygotowana bardzo przystępnie dla protetycznej dziewicy,
o tak Kasja zwlaszcza zakonczenie jednego wykladu licytacja protez na allegro...toz to mozna byc calkowicie dziewiczym ...
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, 21:05 przez bbasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
prodental
Lekarz Stomatolog

Postautor: prodental » 13 maja 2009, 10:14

bbasia pisze:Dr Zarow jak zwykle bardzo ciekawe wyklady: teoria poparta ciekawymi przypadkami duzo foto i ogolnie nie zawiodl

i tu się z Tobą nie zgodzę, poczynając od Jego fryzury, poprzez prezentowane przypadki, a kończąc na zdjęciach, jakby powiedziała moja córa "żenuła".

ale od początku: dodam swoje dwa grosze

ogólnie miejsce kongresu daleko i z tego powodu nie zdążyłem na Edelhoffa, buu. Małe salki chyba bez klimatyzacji, buu, po przyjeździe chciałem sie kawki napić ale pan zza termosu oznajmił mi że cofee break jest od 11.30 i mi nie da :shock: , a była 11.20 musiałem się mineralką zadowolić. Stoiska no cóż to taki chyba folklor takowych imprez. catering OK, parking darmowy OK.

dzień 1
Roberts, pokaz DVD z tłumaczeniem, masakra
Żarow, tak jak na początku napisałem, jak na Kraków to marne przypadki, marne zdjęcia z palcami bez rękawic i dyskusyjne zastosowanie WKK / z panem Żarowem wyjasnilismy sobie te kwestie drogą emailową /
Nicastro, no BÓG nie człowiek, doskonały wyklad, perfekcja przygotowania, super zdjęcia, byłem zachwycony, mogę u niego gabinet zamiatać.

dzień 2
cały dzionek w sali Kongresowa / jest klima / panowie Massironi, Marquardt, Ferraris pokazali estetykę na wysokim poziomie. Ostatni z wykładowców Bucking lata swojej świtności ma juz chyba za sobą, wykład nudny.

dzien 3
tylko Jurczyński " czerwona estetyka....", byłem po raz pierwszy na jego wykładzie i nie załuję. facet miał trudne zadanie ponieważ był to trzeci dzień i ranek po sobotnich imprezach więc starał się jak mógł kontrolowac sytuację, wprowadzało to troszkę chaosu. przypadków dużo, informacji dużo.

[ Dodano: 2009-05-13, 11:17 ]
wizz pisze:Niektorzy mowia ze jest showmanem i pozerem,

ja się do nich zaliczam też, z panem Oksińskim miałem okazję spotykać się na kursach u dr Awiłlo, również z nim współpracowałem, tzn z jego pracownikami.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 10:14 przez prodental, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
anna t
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: anna t » 23 maja 2009, 20:22

Co sądzicie o takim spotkaniu ? Pierwsze ogólnopolskie spotkanie Dentsply Friadent Club ,20 czerwca w Hotelu Sheraton w Warszawie. Dostałam info na maila .Spotkanie bezpłatne .
Lekarze są od leczenia a urzędnicy od siedmiu boleści.

thunder
Lekarz Stomatolog

Postautor: thunder » 30 maja 2009, 23:26

zachęcony dwoma wykładami dra Błażeja Szczerbaniewicza na Dentopolis

pojawiłem się w Krakowie na dwudniowych prowadzonych przezeń a organizowanymi przez firmę Periopraktyk dra Jurczyńskiego

"Praktycznych warsztatch klinicznych nt. roli schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego i zwarcia w codziennych sytuacjach klinicznych"

GORĄCO POLECAM ... bo i temat ciekawy (i niezbyt wyeksploatowany w naszym kraju ) a prowadzący dr Szczerbaniewicz ma bardzo dużą wiedzę nt. stawu i co najważniejsze olbrzymią chęć dzielenia się swą wiedzą z innymi , wykłady prowadził w sposób ciekawy , PRZYSTĘPNY i aktywny ( dużo pytań do słuchaczy zmuszających do myślenia i zastanawiania się a nie li tylko tępego odsłuchania wykładów )... do tego przejrzysty skrypt ( aczkolwiek nie wszystkie egzemplarze wydrukowane sumiennie :mrgreen: )z całym i to dość sporym materiałem kursowym

polecam jeszcze raz
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 23:26 przez thunder, łącznie zmieniany 1 raz.

martuch
Lekarz Stomatolog

Postautor: martuch » 18 sierpnia 2009, 21:14

szukam opinii nt kursow tech-dentu-protezy szkieletowe,szlifowanie pod stale i odbudowa po endo-warto isc???

krux
Lekarz Stomatolog

Postautor: krux » 22 września 2009, 09:55

Podpinam się pod pytanie martuch o szkolenia Techdentu - ktoś był, warto?

Poszukuję też szkolenia z endodoncji - chodzi mi głównie o narzędzia maszynowe, ale najlepiej by było, gdyby trafiło się takie "całościowe", tzn. z przeglądem systemów do opracowania i wypełniania dostępnych na rynku. Możecie coś polecić? Będę wdzięczna za opinie :)

wroclove84
Student Medycyny
Tytuł użytkownika: dentysta z wro

Postautor: wroclove84 » 22 września 2009, 09:58

znajomi byli na szlifowaniu. zadowoleni

Awatar użytkownika
helga_i
Lekarz Stomatolog

Postautor: helga_i » 22 września 2009, 10:15

krux pisze:Poszukuję też szkolenia z endodoncji

ponoć i Kużmińskiego są dobre
organizuje DenCo
Moją żoną będzie praca. Moją kochanką żona, dlatego będę ją kochał do końca życia.

krux
Lekarz Stomatolog

Postautor: krux » 22 września 2009, 18:10

Wybieram się na szlifowanie Techdentu - jak wrócę, podzielę się wrażeniami.

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Obrazoburca
Kontaktowanie:

Postautor: bossbusko » 10 października 2009, 23:40

Przyszła pora na ocenę naszego DENTONETOWEGO podwórka.
Wlasnie wrocilem z 10h kursu organizowanego przez Bestom "Stany nagle w gabinecie stomatologicznym".
Świetna sprawa tak dla kogos kto mial mała styczność z zagadnieniami reanimacji i resuscytacji a także jako repetytorium dla starych wyjadaczy. Tego typu kursy powinny byc obowiązkowe co najmniej raz do roku dla każdego lekarza, nie tylko stomatologa.
Znakomici prowadzacy, duzo praktyki a teorioa przedstawiona w bardzo przystępny i dowcipny(co jest rzadkością) sposób. Nie wiem kiedy minelo te 10h. W przerwie obiadek, a nad całością czuwał OJCIEC DYREKTOR :mrgreen:

Polecam ten kurs każdemu, tym bardziej ze koszty nie sa duze a korzyści mogą czasem być nieocenione (oby nikt z nas nie musial udowadniać czego sie nauczył)

Nie mowiac juz o tym ze na koniec zajęć jest losowana nagroda w postaci Zestawu Ratunkowego. Nie chwalac sie to tym razem mnie dopisalo szczescie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2009-10-11, 01:07 ]
jak by na to nie patrzec to calosc trwala nie 10h a prawie 12h. bo od 8:30 do 20:15
Rozdziewiczony :)

Awatar użytkownika
niuniek
Lekarz Stomatolog

Postautor: niuniek » 11 października 2009, 22:38

bossbusko pisze:nagroda w postaci Zestawu Ratunkowego. Nie chwalac sie to tym razem mnie dopisalo szczescie

Gratulacje Szczęściarzu :smile:

[ Dodano: 2009-10-11, 23:39 ]
a co było w tym zestawie?
Zamiast zazdrościć, uczmy się od lepszych.

Wróć do „Forum ogólnostomatologiczne”