Strona 16 z 19

: 16 stycznia 2015, 14:32
autor: dr_feelgood
Ja miałem 60% przez 2 lata ale potem policzyli, ze dopłacają do interesu :mrgreen:

: 16 stycznia 2015, 17:07
autor: irlandia24
a to zatrudnienie na % to z pomoca czy bez? sa gabienty gdzie sie pracuje samemu,wiec % powinien byc wyzszy jak nie ma kosztu oplacenia pomocy

: 16 stycznia 2015, 17:15
autor: dr_feelgood
Ja miałem z asystą :lol:

: 16 stycznia 2015, 18:32
autor: becia
60%????aż wierzyć się nie chce...40 to max,zgadzam się

: 16 stycznia 2015, 19:10
autor: wizz
Ja mam dobrze obliczone ze powyżej 40 % to samobójstwo
Wyjątek : chirurg implantujacy - za czesc chirurgiczna moze dostać 46-47 % i to sie jeszcze opłaci

50 % to juz mielenie kasy bez jakiegokolwiek zysku - czyli właściciel pracuje ma pracownikow

: 16 stycznia 2015, 19:51
autor: becia
WIZZ MA ZAWSZE RACJĘ!

: 16 stycznia 2015, 21:30
autor: chilli
wizz pisze:Ja mam dobrze obliczone ze powyżej 40 % to samobójstwo
Wyjątek : chirurg implantujacy - za czesc chirurgiczna moze dostać 46-47 % i to sie jeszcze opłaci

50 % to juz mielenie kasy bez jakiegokolwiek zysku - czyli właściciel pracuje ma pracownikow


ale tak płaca niektorym-specka,doktorat, doswiadczenie,sprawna reka i głowa.Aktualnie u mnie takiej osoby nie ma.

: 17 stycznia 2015, 22:52
autor: narwal
Jak rozwiązujecie sprawę dokumentacji , bo kasy fiskalna się sama rozwiązała( muszą mieć to będą klepać ).

Ma ktoś życzliwy może kopię umowy do wysłania. Bo ja zrobiłem i teraz kięgowa kręci nosem że nie jest do końca ok .

PROBLEM WIDZĘ TU .
Pacjent skarży lekarza a paragon ma od Was .

Koleżanka miała sprawę z pac. i rzuciła mu polisą . ubezpieczyciel chętnie wziął wszystko na klatę ale dokładnie wybadał skąd paragon i czy zgadza się to z papierami urzędowymi.

: 18 stycznia 2015, 01:24
autor: wozik87
"Jeśli więc lekarz świadczy usługi wyłącznie w ramach kontraktu z NFZ lub z innym podmiotem gospodarczym, nie musi mieć kasy fiskalnej."

: 21 stycznia 2015, 10:09
autor: Witos
Co zrobić z byłym "pracodawca" który zalega z wynagrodzeniem zarówno technikowi z którym współpracowaliśmy i mi? Faktury dostarczone 2.01, termin płatności minął 10.01, kontakt telefoniczny i mailowy utrudniony, kasy nie widać.
Czekać czy od razu wezwanie do zapłaty?

: 21 stycznia 2015, 11:05
autor: Veget
Dajesz przedsądowe wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami ustawowymi - 13% w skali roku i opłatą manipulacyjną za wezwanie - 11,60zł zgodnie z § 1 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wysokości kosztów upomnienia skierowanego przez wierzyciela do zobowiązanego przed wszczęciem egzekucji administracyjnej z dnia 27 listopada 2001r. (Dz.U. z 2001r. Nr 137, poz. 1543). Koszty upomnienia wynoszą czterokrotną wartość opłaty dodatkowej pobieranej przez „Pocztę Polską" za polecenie przesyłki listowej. W związku z uchwałą nr 4/2014 Zarządu Poczty Polskiej S.A. z dnia 17 stycznia 2014r. powyższa opłata wynosi 2,90 zł, stąd jednorazowe koszty upomnienia wynoszą 11,60 zł.

[ Dodano: 2015-01-21, 11:05 ]
Podeślij mi swój mail na priv to Ci wyślę wieczorem wzór.

: 21 stycznia 2015, 12:01
autor: Witos
Dzieki za odpowiedz

: 21 stycznia 2015, 12:30
autor: shogoon
Veget pisze:wraz z odsetkami ustawowymi - 13% w skali roku


teraz już chyba 8%

: 21 stycznia 2015, 12:35
autor: wizz
zebyscie wy pracownicy tacy skrupulatni w rozliczaniu w obie strony byli ............

: 21 stycznia 2015, 19:39
autor: Veget
Wizz, też jestem pracodawcą, ale uwierz, że niektórzy na prawdę lecą sobie w ciula ;)