Implanty cyrkonowe BIOZIR - przekręt?

(nauka, praca, organizacja gabinetu, kursy, targi i wystawy, UE, Sanepid, nasi pacjenci, ceny itp.)
torwanus
Lekarz Stomatolog

Implanty cyrkonowe BIOZIR - przekręt?

Postautor: torwanus » 19 maja 2015, 20:40

Na Śląsku pewien gabinet wynalazł fascynujące uzupełnienie brakujących zębów, skanują usunięte zęby z korzeniami, frezują z cyrkonu i "implantują" do zębodołu, twierdząc że to się przyjmie i po 2 miesiącach można obciążać koroną.

Czy to już się nadaje na wprowadzanie klienta w błąd, podchodzi pod paragraf eksperymentów na ludziach, i co jeszcze trzeba zrobić żeby organy państwowe wzięły się za stomatologiczną szarlatanerię? :evil:

http://stomadental.pl/index,bioziruzupe ... ów,pl.html

Zapraszam do dyskusji.
Załączniki
Zrzut ekranu 2015-05-19 o 21.33.14.png.jpg

powerranger
Lekarz Stomatolog

Postautor: powerranger » 20 maja 2015, 06:46

[ Dodano: 2015-05-20, 07:51 ]
torwanus pisze:Na Śląsku pewien gabinet wynalazł fascynujące uzupełnienie brakujących zębów, skanują usunięte zęby z korzeniami, frezują z cyrkonu i "implantują" do zębodołu, twierdząc że to się przyjmie i po 2 miesiącach można obciążać koroną.

Czy to już się nadaje na wprowadzanie klienta w błąd, podchodzi pod paragraf eksperymentów na ludziach, i co jeszcze trzeba zrobić żeby organy państwowe wzięły się za stomatologiczną szarlatanerię? :evil:

http://stomadental.pl/index,bioziruzupe ... ów,pl.html

Zapraszam do dyskusji.

Dyskutować na tematy etyczne z kimś kogo się nie zna i kto pisze pierwszy post na tym forum jest dość ryzykowne. Dla mnie to brzmi jak prowokacja, tym bardziej, że autor tematu wyrażnie swojego zdania nie określa tylko raczej pyta innych.

Dyskusje to się zwyczajowo prowadzi w grupie przyjaciół lub chociaż znajomych, a nie w gronie obcych i anonimowych osób.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, 06:46 przez powerranger, łącznie zmieniany 1 raz.

torwanus
Lekarz Stomatolog

Postautor: torwanus » 20 maja 2015, 07:08

Na forum jestem zarejestrowany od ponad 4 lat, jednak do tej pory nie pisalem postów tylko przeglądałem interesujące mnie tematy. Jestem lekarzem zajmującym się implantologią.

Standardowe procedury implantologiczne - tak planowanie leczenia jak wykonywanie zabiegów są bardzo restrykcyjne, i w razie popełnienia błędu lub kumulacji kilku niedopatrzeń w bardzo prosty sposób można stracić implant lub efekt naszego leczenia będzie niesatysfakcjonujący. Bardzo naciska się na implantacje odroczone po zabiegach usunięcia zęba (wiekszy odsetek powodzen), późne obciążenie pojedynczych wszczepów (j.w.), gojenie zamknięte przy stabilizacji pierwotnej poniżej 35ncm (j.w.)., doboru odpowiedniego systemu łączników (teraz glównie indywidualnych) i można by jeszcze wiele na ten temat pisać.

Znając stopień skomplikowania powyższych zabiegów, i wiedząc jak wiele rzeczy może pójść "nie tak" staram się dla pacjentów wybierać rozwiązania minimalizujace ryzyko powikłań wczesnych, i późnych (estetyka).

Dlatego SZKOUJE mnie rozwiązanie na które natrafiłem w internecie, bo nie ma ŻADNYCH dowodów naukowych ani opracowań że tlenek cyrkonu w jakiejkolwiek formie integruje się z kością, nie potrafię sobie wyobrazić jak wyfrezowany kawałek materiału może uzyskać jakąkolwiek stabilizację w zębodole poekstrakcyjnym, gojenie jest przezśluzówkowe - cały czas obciążamy kość, i po 2 miesiącach magicznie szlifujemy i zakładamy koronę.

Jestem ciekaw czy pacjent przed zabiegiem jest informowany że przeprowadzany jest na nim EKSPERYMENT. Bo chyba inaczej nie da się tego nazwać.

To tak , jak bym od jutra zaczął lepić z kompozytu implanty i wkładać pacjentom do zębodołu twierdząc że się to przyjmie, później szlifował i zakładał na to korony.

W Niemczech za taką akcje można trafić do kryminału.

Ponownie, zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
burak
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: rwe co podejdzie...

Postautor: burak » 20 maja 2015, 20:00

Ze dwa lata temu było o tym na youtube.CHyba w USA taki filmik/i nakręcili.Po usunięciu zęba imlantowali od razu cały ząb.Potem jeszcze było że cyrkon świetnie się integruje,ale na wprowadzenie tego mogą nie pozwolić koncerny które zajmują sie wytwarzaniem implantów:)Badań oczywiście nigdzie nie znalazłem :mrgreen:
Gdy coś nam się nie udaje,najwygodniej zrzucić swoje niepowodzenia na dyskryminację,znajomości czy koneksje.Nie oszukujmy się–konkretne zadania wymagają konkretnych predyspozycji,wyjątkowych cech i nie wszyscy się nadają do ich realizacji.

Awatar użytkownika
wibson
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: lekarz dentysta

Postautor: wibson » 23 maja 2015, 11:02

endo300
Lekarz Stomatolog

Postautor: endo300 » 26 maja 2015, 09:37

http://www.bioimplant.at/en/faq.html

Czy jest to to samo, na pewno idea jest podobna i wydaje się być ok. Tylko czy są badania naukowe potwierdzające skuteczność tej metody? Jeżeli tak to jesteśmy świadkami rewolucji. Jeżeli nie ma to co??
Polecam lekturę Kodeksu Etyki Lekarskiej rozdz. II Badania Naukowe i Eksperymenty Biomedyczne.

Zgadzam się z torwanus i uważam że liczba wpisów na forum nie jest odzwierciedleniem mienia bądź nie mienia racji. Podobnie jak torwanus obserwuję forum, czytam wypowiedzi i opinie, ale sam wypowiadam się tylko w wybranych sprawach. Trzeba skupić się na sednie dziwnej sprawy a nie wypominać kto ile ma postów.

Może koledzy i koleżanki siedzący w implantologii i badaniach naukowych się wypowiedzą?

nandozalfa
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Ubojnia zz.

Postautor: nandozalfa » 09 czerwca 2015, 09:42

Jeśli już kogoś może to zainteresować to ;

Okręgowa Izba Lekarska - Komisja Bioetyki .

Pozdrawiam.

Wróć do „Forum ogólnostomatologiczne”