obowiązkowe kursy ze sterylizacji

(nauka, praca, organizacja gabinetu, kursy, targi i wystawy, UE, Sanepid, nasi pacjenci, ceny itp.)
Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 18 kwietnia 2016, 17:51

Inżynierowie z ekomu to moze specjalnie projektują kompresory które beda sie psuły jak najcześciej
Zreszta o ekomie nie mam najlepszego zdania - mam ich kompresor 30 L i jest to chyba najbardziej awaryjny kompresor jaki widziałem

Powtarzam- kompresor nie jest przygotowany do ciągłej pracy , przede wszystkim z powodu przegrzewania sie - on musi miec czas zeby sie wychladzac pomiędzy cyklami a nie pracować non- stop
A jesli zbiorniki sa małe to pracuje właściwie non - stop

[ Dodano: 2016-04-18, 18:59 ]
Wszystko to sprawdziłem rownież na wlasnej skórze - poprzednio miałem system zaprojektowany przez fachowców od serwisu stimatologicznego - 1 ekom 30 L na 3 fotele . Awaryjność wysoka , wydajność systemu słaba , częste "braki powietrza" gdy pracowały jednocześnie 3 fotele bo pobór powietrza był zbyt duzy (kompresor nie dawał rady pompować ) W kompresorowni sauna bo urządzenie chodziło cały czas
Powtarzam - system zaprojektowany przez "fachowców od unitow"

3 lata temu zleciłem nowy system fachowcom od pneumatyki - zaprojektowali zbiornik 100 L i inne ulepszenia
Efekt - totalna zmiana !! Powietrza az nadto , system działa bez zarzutu , kompresor włącza sie max co 9 minut
W kompresorowni chłodno , urządzenie ma zero awarii , system działa perfekcyhnie

To samo przerabiałem z ssakami - albo bardzo podobnie

Fachowcom "od foteli" mowie zdecydowanie nie - w nowym gabinecie niech każdy zajmie sie projektowaniem systemu na którym sie zna

[ Dodano: 2016-04-18, 19:03 ]
Piotr 100 : szanuje twoje wyważone zdanie w dyskusjach na tym forum , cieszę sie ze chcesz sie dzielić z nami swoją wiedza techniczna

Ale w tym wypadku mozesz nie miec racji - sprawdziłem temat kompresji wmpirycznie i dokładnie i uważam ze fachowcy "od pneumatyki" znają sie na temacie wielokrotnie lepiej niz nasi serwisanci
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2016, 17:51 przez wizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr100
Firma Zaopatrująca Gabinety

Postautor: Piotr100 » 18 kwietnia 2016, 20:26

wizz pisze:Inżynierowie z ekomu to moze specjalnie projektują kompresory które beda sie psuły jak najcześciej
taak, z Durra też? Zapoznaj się z ich ofertą. Znajdź kompresor na 3 unity z zbiornikiem większym niż 100- 110 l. Ba, nawet na 6 unitów proponują taki sam. Zmowa konkurujących producentów?
wizz pisze:mam ich kompresor 30 L
nie ma takiego kompresora w ofercie Ekomu. Tam zbiorniki są w szeregu: 5, 10, 25, 50, 110. Wcześniej były jeszcze kompresory 2 x 110 l, teraz w TOWER są 3 x 110.
wizz pisze:1 ekom 30 L na 3 fotele
nie ma takiego kompresora w ofercie Ekomu. Jak pomyślisz i zaglądniesz na stronę producenta, to zobaczysz, że założenia mają proste. Tam nawet podają na ile stanowisk jest przeznaczony kompresor Na marginesie, bliższe dane tego kompresora, DK- 50 i co dalej. Niemniej jednak, ktoś Ci źle dobrał kompresor (czyżby fachowcy od Midmarka?) i masz pretensje do reszty serwisantów. A z serwisantami jak z dentystami, jak się wybiera po cenie, to tak się kończy.
wizz pisze: zleciłem nowy system fachowcom od pneumatyki
i w związku z tym, że dla nich byłeś mało znaczącym kontrahentem, postawili kompresor o odpowiednich parametrach a nie odpowiedniej cenie. Wyboru zresztą nie miałeś i to też wykorzystali. Jeżeli ja chciałbym sprzedać Ci taki kompresor z unitem, to byś mnie wyśmiał. Taki jest świat, jak w innym gabinecie spieprzą robotę to od Ciebie przyjmą cenę dwa razy wyższą. Bo pacjent jest pod ścianą.
wizz pisze:Awaryjność wysoka , wydajność systemu słaba , częste "braki powietrza" gdy pracowały jednocześnie 3 fotele bo pobór powietrza był zbyt duzy (kompresor nie dawał rady pompować ) W kompresorowni sauna bo urządzenie chodziło cały czas
i to jest sedno, źle dobrany kompresor. Stąd cały problem, za mała wydajność sprężarki. WYDAJNOŚĆ, NIE MAŁY ZBIORNIK. WYDAJNOŚĆ!
wizz pisze:To samo przerabiałem z ssakami - albo bardzo podobnie
to zacznij rozmawiać z normalnymi firmami a nie z takimi dla których najlepsza pompa to pompa uniwersalna bo jest uniwersalna i jest najlepsza. A problem jest taki, że w ich unitach nie da się zamontować separatora, bo nie ma miejsca albo mogą sprzedać pompę za pół ceny (i stają dzięki temu konkurencyjni). Poza tym, jakie znaczenie ma, czy pompy/ pompa będzie z nadmiarem czy bez. One pracują tak samo (pomijam Turbo Smarta i tym podobne inteligentne pompy)), ciągle od podniesienia do odłożenia ssaka. Pracują na 100% albo nie ma odpowiedniego podciśnienia.

Z podgrzewaniem pomieszczenia będzie zawsze problem, na palcach u jednej ręki mogę policzyć gabinety gdzie pomieszczenie na kompresor i pompę ma więcej niż 2 m2. Jak proszę o wygospodarowanie większego pomieszczenia, to jest 1001 pretekstów do status quo.

[ Dodano: 2016-04-18, 21:30 ]
Jeszcze refleksja w kwestii zmowy Ekomu. Zapytajmy tutaj na forum, kto nie jest zadowolony z kompresorów firmy Ekom?

niezadowolonych proszę o podanie modelu kompresora i modelu unitu. Zweryfikujemy przy okazji błędy w doborze kompresora.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2016, 20:26 przez Piotr100, łącznie zmieniany 1 raz.
"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Krajcok
Lekarz Stomatolog

Postautor: Krajcok » 19 kwietnia 2016, 07:03

Piotr100 pisze:
Krajcok pisze:Jeśli np kompresor produkuje efektywnie 100L/min a odpalone urządzenia pobierają łącznie 90, to jakie ma znaczenie zbiornik? I tak będzie chodził prawie non stop.
nie idź tą drogą :grin: To nie jest tak

A jak?

PS: fajny ten wątek o sterylizacji :)
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2016, 07:03 przez Krajcok, łącznie zmieniany 1 raz.

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 19 kwietnia 2016, 08:49

Moze dałoby sie rozdzielić ten watek na temat o doborze kompresora do praktyki?
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2016, 08:49 przez chilli, łącznie zmieniany 1 raz.
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

Awatar użytkownika
Piotr100

Postautor: Piotr100 » 19 kwietnia 2016, 12:47

Moze dałoby
dać się da, pytanie tylko kto to zrobi

[ Dodano: 2016-04-19, 13:47 ]
W ogóle ten wątek w Sprzęcie powinno być

[ Dodano: 2016-04-19, 13:51 ]
A jak?
ramy masz nakreślone, reszta wyjdzie po zakupie. Zacznijmy odsiewać ziarno od plew, zacznijmy kupować głową a nie portfelem.
Pytaj Wizza, kto go wpuścił w maliny z kompresorem i będzie o jedną firmę mniej.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2016, 12:47 przez Piotr100, łącznie zmieniany 1 raz.
"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Krajcok
Lekarz Stomatolog

Postautor: Krajcok » 21 kwietnia 2016, 13:06

Wizz, napisz jak wygląda Twoje przygotowanie sprężonego powietrza - czy masz kompresory olejowe + odolejacz i odwadniacz, czy bezolejowe i tylko odwadniacz bezpośrednio przy kompresorze?

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 25 kwietnia 2016, 10:03

Piotr : oczywiście ze kompresory tłokowe nie sa przystosowane do ciągłej pracy . Ktos kto ci opowiada inaczej mówi nieprawdę

Czy wiesz jak często moze załączać sie kompresor ????

To moze mnie oświeć jaki jest pobór powietrza przez 1 unit (maksymalne) - przy otwarciu koncówki na pełna moc np przy szlifowaniu ??

Co ty opowiadasz ze instalacje jest wypełniona powietrzem ??? Ty wiesz jaka jest pojemnosc instalacji ??? Max 5 litrów - to nie jest żaden bufor

Piotr - rozumiem ze zajmujesz sie fotelami i innym sprzętem stomatologicznym od wielu lat . Ale na sprężonym powietrzu to ty sie chłopie znasz słabo

[ Dodano: 2016-04-25, 12:15 ]
krajcok:

Po kolei:

1)Kompresor olejowy

2)Separator cyklonowy - z grubsza odwodnienie

3) Filtry DS i CS -glownie odolejające

4) Osuszacz ziebniczy - osusza do 0% powietrze

5) Filtr weglowy - końcowe oczyszczenie i pozbawienie zapachow

[ Dodano: 2016-04-25, 13:28 ]
Norma powietrza :

ISO 8573-1
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2016, 10:03 przez wizz, łącznie zmieniany 1 raz.

lew38
Lekarz Stomatolog

Postautor: lew38 » 25 kwietnia 2016, 12:31

No widzisz, Piotrze, nie znasz się :mrgreen:
Wizz jest już nie tylko najlepszym stomatologiem w kraju ale i najmądrzejszym sprzętologiem :grin:

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 25 kwietnia 2016, 12:48

Lubie byc zorientowany - dużo czytam i dużo pytam

Awatar użytkownika
Piotr100

Postautor: Piotr100 » 25 kwietnia 2016, 15:40

lew38 pisze:No widzisz, Piotrze, nie znasz się :mrgreen:
Wizz jest już nie tylko najlepszym stomatologiem w kraju ale i najmądrzejszym sprzętologiem :grin:
i dlatego nie powinienem więcej pisać. Ale... jak czytam takie "nowinki", to nie mogę się powstrzymać. Do tego jeszcze inni czytają.
wizz pisze:oczywiście ze kompresory tłokowe nie sa przystosowane do ciągłej pracy
każdy kompresor ma swój reżim pracy wyrażony w %. Popytaj fachowców, dowiesz się więcej. Na pewno tłokowa konstrukcja nie dyskryminuje kompresora do ciągłej pracy. Żebyś nie wiem jak czarował rzeczywistość.
wizz pisze:Czy wiesz jak często moze załączać sie kompresor ????
nie ma znaczenia, czy ja to wiem. To określa producent, czytaj wyżej (reżim pracy).
wizz pisze:To moze mnie oświeć jaki jest pobór powietrza przez 1 unit (maksymalne)
nie, nie oświecę Cię. To powinni wiedzieć fachowcy a ja... na instalacji na poziomie stomatologii wiele wiedzy nie trzeba, to nie układy przemysłowe.
wizz pisze:przy otwarciu koncówki na pełna moc np przy szlifowaniu ??
:?: :?: :?: Turbina ma 2 stany pracy: pracuje/ nie pracuje. Tak przewidział producent.To, że w tzw. kapciu można uzyskać stan pośredni, nie oznacza normy. Mikrosilniki elektryczne zużywają zawsze tyle samo powietrza. Więc...
wizz pisze:Co ty opowiadasz ze instalacje jest wypełniona powietrzem ???
a nie jest? To tam jest próżnia? To kiedy pojawia się tam powietrze i kiedy zanika? I nigdzie nie napisałem, że instalacja jest buforem. Do tej pory. Tak, instalacja zawsze jest buforem, mniejszym lub większym ale jest. Z małymi wyjątkami, na stomatologicznym podwórku możemy sobie darować dobór średnicy i uwzględnianiu objętości/ buforu instalacji.
wizz pisze:dużo czytam i dużo pytam
to zacznij czytać i słuchać ze zrozumieniem. Taka drobna uwaga w związku z Twoją sugestią w kierunku mojej osoby.

[ Dodano: 2016-04-25, 16:49 ]
Dla czytających:
1.stosując kompresor olejowy należy liczyć się z kosztami wymiany filtrów i czyszczenia instalacji. O umieszczaniu takiego kompresora w osobnym pomieszczeniu chyba nie muszę pisać. Chyba, że ktoś lubi zapach oleju.
2. Nie istnieją osuszacze o 100% skuteczności
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2016, 15:40 przez Piotr100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 25 kwietnia 2016, 16:49

Piotr100 pisze:każdy kompresor ma swój reżim pracy wyrażony w %. Popytaj fachowców, dowiesz się więcej. Na pewno tłokowa konstrukcja nie dyskryminuje kompresora do ciągłej pracy. Żebyś nie wiem jak czarował rzeczywistość.

Oczywiscie do ciaglej pracy przystosowane sa tylko kompresory srubowe - ale to inna galaz przemyslu , nie chcialbys takiego w gabinecie . Tlokowe musze "odpoczywac pomiedzy cyklami . Ich temperatura pracy jest <30 st. Jesli beda chodzic non stop to tak jakby jechac caly czas autem na jedynce - da sie ale zarzniesz silnik. Chyba jako inzynierowi nie trzeba ci tlumaczyc takich oczywistosci ?

?
Piotr100 pisze:Czy wiesz jak często moze załączać sie kompresor ???

Oczywiscie ze ja wiem - przy trzymaniu 8 bar nie moze przekraczac temp 30 st - czyli nie moze sie za czesto zalaczac bo wtedy sie przegrzew

Piotr100 pisze:o moze mnie oświeć jaki jest pobór powietrza przez 1 unit (maksymalne)

Szkoda ze nie wiesz - myslalem ze fachowiec twojej klasy wie ze jest to 45 NL/min
To teraz wyobraz sobie ze montujesz kompresor ze zbiornuikiem 15 Litrow . Przeciez unit wlaczony na maxa dajmy na to przez godzine zuzywa wlasciwie cale powietrze ze zbiornika co powoduje ze kompresor moze miec nawet duza wydajnosc a przy tym poborze pompuje wlasciwie bezposrednio "z glowki" bo nie ma rezerwuaru zapasowego . Taka praca gdzie zmuszasz kompresor do ciaglej pracy przez godzine to wlasnie najlepsza droga do zarzniecia drogiego sprzetu
U mnie laczna pojemnosc zbiornikow 450 litrow ale wydajnosc obu kompresorow to 600l/min to powoduje ze nawet jak rusza wszystkie 6 foteli x 45 l min = 300 litrow to 1,5 min idzie z nagormadzonego powietrza a kompresory maja wystarczajaca moc zeby dopompowac . Jak bedzie choc 2 min przerwy w trakcie pracy kompresory od razu napelnia rezerwuar na nastepne 1,5 min. Interwaly pracy w zwiazku z tym sa 1,5 min minimalnie . A u ciebie - zbiornik 15 litrow , pobor 45 , interwal 20 sek . Czyli zmuszasz twoj kompresor do 3 x ciezszej pracy niz moj w tym ukladzie

Piotr100 pisze:Tak, instalacja zawsze jest buforem, mniejszym lub większym ale jest. Z małymi wyjątkami, na stomatologicznym podwórku możemy sobie darować dobór średnicy i uwzględnianiu objętości/ buforu instalacj

Jaki to bufor ??? 5 litrow ?? 2 sek pracy ??? Badzmy powazni

Piotr100 pisze:. Nie istnieją osuszacze o 100% skuteczności

Dla czytajacych : Oczywiscie ze istnieja .Piotr sie myli Wlasciwie 99.9% . Produkuja tak suche powietrze ze do niektorych instalacji jest zbyt suche i trzeba je naolejac z powrotem -np uklady tlokowe . Ale to nie nasza bajka

[ Dodano: 2016-04-25, 17:56 ]
Piotr , nie jestem zwolennikiem teorii spiskowej ale firmy produkujace kompresory

Ale taki EKOm 50 Z ma zbiornik 5 litrow i wydajnosc 75 litrow /min . Co powoduje ze jak trafi na doca ktory lubi duzo protetyki ze szlifowaniem to wlasciwie chodzi non - stop .Prosze cie Piotr - nie pograzaj sie dalej - matematyka dziala na twoja niekorzysc . Chyba ze montujesz je starszym Paniom doktor co zakladaja 1 plombe co 2 godziny - wtedy faktycznie jest on wieczny

Byc moze firmom zalezy zeby te sprzety psuly sie i zuzywaly dosc szybko a wy - serwisanci ulegacie ich indoktrynacji ???
Pomysl o tym krytycznie przez pryzmat wyliczen
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2016, 16:49 przez wizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr100

Postautor: Piotr100 » 25 kwietnia 2016, 21:01

wizz pisze:Ich temperatura pracy jest <30 st.
:shock: kto Ci to powiedział. Taka temperatura nie jest do utrzymania nawet przy spełnieniu Twoich założeń. Temperatura głowicy jest wyższa i w niewielkiej ilości kompresorów stosowane są wyłączniki termiczne (jeżeli już to prądowe). Poza tym, gdzie mierzona jest ta temperatura? Idąc tym tokiem rozumowania, w lecie kompresor tłokowy praktycznie jest bezużyteczny. Kompresory bezolejowe tłokowe i śrubowe mają wentylatory lub radiatory (małe), kompresory olejowe chłodzone są olejem. Chyba, że pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jeszcze raz, kompresory tłokowe mogą pracować ciągle i takie są produkowane, mają się dobrze, u nas sprzedawane są do większości unitów.
A skoro o temperaturze mowa, dlaczego śrubowe mogą ciągle pracować?
wizz pisze:Oczywiscie ze ja wiem - przy trzymaniu 8 bar nie moze przekraczac temp 30 st - czyli nie moze sie za czesto zalaczac bo wtedy sie przegrzew
każdy kompresor pracuje w pewnym przedziale ciśnienia, co to znaczy "przy trzymaniu 8 bar"? Kompresor przegrzewa się, jeżeli nie są spełnione normy dotyczące reżimu pracy, czyli najczęściej wydajność kompresora jest za mała w stosunku do zapotrzebowania.
wizz pisze:fachowiec twojej klasy wie ze jest to 45 NL/min
fachowiec mojej klasy wie jakie jest zużycie (na pewno maks. zużycie nie jest na poziomie 45 l/min i nie takie założenia się przyjmuje). Poza tym fachowiec mojej klasy wie, że sprężone powietrze oprócz końcówki zużywa coś jeszcze i fachowiec mojej klasy zapytał by o jaki unit chodzi zanim odpowiedział by na takie pytanie. Na pewno nie pytał by się o
wizz pisze: otwarciu koncówki na pełna moc np przy szlifowaniu
. Ale ta moja wiedza jest dla wybranych osób, nie oczekuj więc konkretnej odpowiedzi.
wizz pisze:To teraz wyobraz sobie ze montujesz kompresor
próbujesz coś udowodnić ale obliczenia masz z czapy. Stań przy kompresorze z stoperem i sprawdź ile czasu pracuje a ile odpoczywa. Później policz zużycie prądu i odezwij się.
wizz pisze:Jaki to bufor ??? 5 litrow ?? 2 sek pracy ??? Badzmy powazni
a pisałem, czytaj ze zrozumieniem. Cytujesz i nie wiesz co. A pisałem
Piotr100 pisze:Z małymi wyjątkami, na stomatologicznym podwórku możemy sobie darować dobór średnicy i uwzględnianiu objętości/ buforu instalacji.

wizz pisze:Piotr sie myli Wlasciwie 99.9%
no tak, 100 czy 99,9... przecież to to samo. wizz, ja wiem, że na stomatologii matematyki na wyższym poziomie nie wymagają ale procenty... Kuźwa, 100 to 100 a nie prawie 100. Przy tej klasie powietrza, jakie musi spełniać powietrze w stomatologii, to raptem klasa wyżej (czyli gorzej). Ale co tam, Ty masz rację.
wizz pisze:zbyt suche i trzeba je naolejac z powrotem -np uklady tlokowe
A co osuszacz powietrza (usuwanie wilgoci) ma do oleju :?:
wizz pisze:starszym Paniom doktor co zakladaja 1 plombe co 2 godziny
te kompresory istnieją na rynku od niepamiętnych czasów. Spotykam często 10- 15 letnie kompresory Ekomu i nie chcą się zepsuć. Tylko w jednym (przez 25 lat) wymieniłem układ korbowo- tłokowy. W starszych, po 10 latach pracy wymieniałem w 10- 15 egzemplarzach wyłączniki odśrodkowe (teraz ich nie ma). Czy będzie ktoś odważny i napisze jaki ma kompresor i ile plomb dziennie zakłada?
wizz pisze:Piotr - nie pograzaj sie dalej
dla mnie możesz nawet pompką rowerową pompować te zbiorniki, mam to centralnie w d... możesz sobie do tych 6 unitów nawet 2 razy większy zestaw postawić. To Twój gabinet.
Nie wiesz jakie jest zużycie powietrza na unit, nie wiesz nic o reżimie pracy kompresora i nie wiesz jak je dobrać, nie znasz się na osuszaczach i ich doborze. O paru rzeczach coś słyszałeś ale to za mało, żeby dyskutować na ten temat. Zresztą o jakiej dyskusji ja piszę, przecież Ty wiesz lepiej.
PS.
co z tym powietrzem w instalacji, masz je czy nie?
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2016, 21:01 przez Piotr100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 25 kwietnia 2016, 21:36

Piotr100 pisze:. Ale ta moja wiedza jest dla wybranych osób, nie oczekuj więc konkretnej odpowiedzi.

Zenujaca sie staje ta dyskusja , ja probuje dyskutowac na argumenty i wyliczenia a ty na argumenty " my sprzedajemy, nie psuja sie wiec musi byc dobrze"
Widze poza tym ze nerwy puszczaja, jak brak argumentow - zaczyna sie obrazanie i proba dyskredytacji ............. szkoda bo dyskusja fajnie sie zapowiadala

Piotr100 pisze:Stań przy kompresorze z stoperem i sprawdź ile czasu pracuje a ile odpoczywa. Później policz zużycie prądu i odezwij się.

Co ma zuzycie pradu do rzeczy ??? Piotr - zacznij dyskutowac rozsadnie :neutral:

Piotr100 pisze:tłokowe mogą pracować ciągle i takie są produkowane, mają się dobrze, u nas sprzedawane są do większości unitów.

To zaden dowod ze robicie dobrze

Piotr100 pisze:Nie wiesz jakie jest zużycie powietrza na unit

45 l/min

Piotr100 pisze:co z tym powietrzem w instalacji, masz je czy nie?

Oczywiscie ze jest , nie probuj mnie osmieszac . Jest go jednak za malo zeby stanowilo bufor powietrza

Dziwie sie Piotr- zawsze byles rozsadnym i wywazonym dyskutantem - widze jednak ze tylko wtedy jak wszyscy sie z toba zgadzaja i ci przyklaskuja . Przy probie "zbuntowania sie doktora" robisz sie nieprzyjemny. Szkoda

A jaka norme powietrza oferujesz swoim lekarzom , tak nota bene ???
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2016, 21:36 przez wizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr100

Postautor: Piotr100 » 25 kwietnia 2016, 22:39

wizz, gdybyś chciał słuchać i dyskutować, to miałbyś z mojej strony konkretne dane. Ty z góry wiesz lepiej i Twoje wpisy są tylko po to, żeby podkreślić swoją zajebistość. Tak było parę lat temu, jak kupowałeś te olejowe kompresory, tak jest teraz.
W jednym się tylko z Tobą zgodzę, dyskusji z mojej strony nie było i miało nie być. Może w ogóle powinienem nie zabierać głosu ale trudno się powstrzymać, kiedy ktoś pisze takie dyrdymały.
Podsumowując:
- zużycie powietrza na jeden unit jest inne niż podawana powyżej
- maksymalna temperatura pracy kompresora jest wyższa niż podawana powyżej
- pojemność zbiorników nie dobiera się na widzimisię
- stosowanie kompresorów olejowych w stomatologii jest nieekonomiczne a wręcz błędne
- nie ma osuszaczy o 100 % skuteczności
- nieprawdą jest podawana powyżej teoria o niemożliwości ciągłej pracy kompresora tłokowego

To byłoby na tyle z mojej strony w temacie obowiązkowych kursów ze sterylizacji. W temacie kompresorów też, przynajmniej na forum
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2016, 22:39 przez Piotr100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 26 kwietnia 2016, 09:13

wizzu....plissss bo juz nie moge....
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

Wróć do „Forum ogólnostomatologiczne”