Strona 1 z 1

Kupno gabinetu od innego dentysty

: 10 października 2016, 15:53
autor: Acetylocysteina
Szukałam podobnego wątku ale nie znalazłam, jeśli taki jest to proszę o wskazanie i usunięcie tego postu.

Mam możliwość odkupić gabinet od innego dentysty. Potrzebuję Waszych porad na co zwrócić uwagę. Ile powinien być warty taki gabinet? Tyle co roczne dochody? Patrzeć na sprzęt czy raczej tylko na bazę pacjentów i obroty (sprzęt zawsze można zmienić).
Każda rada będzie cenna.

Re: Kupno gabinetu od innego dentysty

: 11 października 2016, 15:02
autor: wibson
Najpierw należałoby zapytac z jakich powodów ktos chce sprzedac gabinet. Potem porposic o obroty gabinetu za ostatnie 6 miesiecy. Jaka baza pacjentów. Dalsze rzeczy lokalizacja możliwość zaparkowania, sprzet. Glowna ceną gabinetu jest dla mnie baza pacjentow i lokalizacja. Wystrój jest bezwartoaciowy bo i tak nikt tego nie zabierze. Sprzet z reguły tez nie jest nic wart lub niewiele chyba ze jest hakis fajny nowy.

Re: Kupno gabinetu od innego dentysty

: 11 października 2016, 16:25
autor: Acetylocysteina
Powody są zdrowotne, baza pacjentów 6000 kartotek, działał przez 12 lat lokalizacja, parking etc to wiem. Pytanie ile powinien byc taki gabinet wart? Lokal jest wynajmowany, cena najmu jest przyzwoita. Tak naprawde płace wiec odstepne za lokal i za przejecie pacjentów.

Re: Kupno gabinetu od innego dentysty

: 24 października 2016, 08:24
autor: Krajcok
Rozumiem, że w odstępnym zawarta jest cena za sprzęt i wyposażenie?

Wymień co tam stoi z grubszych sprzetów, ile ma lat, czy spełnia wymagania estetyki i pewnie będzie dało się to wycenić +/-.

Czy ten gabinet ma jakieś opinie w okolicy i necie (google, ZL)?

Re: Kupno gabinetu od innego dentysty

: 24 października 2016, 12:09
autor: agatorka
Nie rozumiem stwierdzenia przejęcie pacjentów .Skąd masz pewność że ci pacjenci pozostaną ? Pewnie sporo się na początku pojawi ale uważam że to wirtualny pacjent.
Tak na marginesie ,co prawo mówi o przekazaniu innemu lekarzowi dokumentów z danymi chronionymi przez ustawę o ochronie danych osobowych ?

Re: Kupno gabinetu od innego dentysty

: 24 października 2016, 13:24
autor: Krajcok
Jeśli lekarz przestał praktykować w ogóle to dotychczasowi pacjenci, jak sądzę w większości, pierwsze swoje kroki skierują i tak w miejsce, gdzie dotychczasowy dent pracował i rozruch będzie nieporównywalnie łatwiejszy. Ważna jest natomiast opinia o tym miejscu. Jeśli jest źle kojarzone, to będzie ciężko przebić głową mur.

Jeśli finanse i miejsce są sensowne, ja bym brał i rozpoczął delikatny marketing korespondencją kierowaną do pacjentów z prezentacją własnej osoby, zakresem usług i zaproszeniem na wizytę lub kontrolę (oczywiście to ostatnie promocyjnie bezpłatne).