Strona 1 z 1

Współpraca z asystentką,która posiada własną działalosć

: 06 marca 2017, 21:01
autor: Dama1
Dzień dobry,czy ktoś z Państwa byłby uprzejmy i podesłał mi wzór umowy z asystentką na własnej działalnosci?proszę,potrzebne na cito! czy taką asystentkę obowiązują szkolenia bhp i badania lekarskie w nowym miejscu pracy czy może być aktualne szkolenie i badanie z poprzedniej placówki?

Re: Współpraca z asystentką,która posiada własną działalosć

: 08 marca 2017, 21:08
autor: wizz
Raczej jest to kompletnie nielagalne.... Ale co kto lubi

Re: Współpraca z asystentką,która posiada własną działalosć

: 09 marca 2017, 17:32
autor: abcd
Dlaczego nielegalne? Ma własną działalność może pracować jak chce: podwykonawca, samodzielnie. Jeśli ja mam działalność i chcę pracować dla kogoś to mi wolno, a jej na jakiej podstawie nie? Jeśli chodzi o badania to ma napisane do kiedy są ważne.

Re: Współpraca z asystentką,która posiada własną działalosć

: 09 marca 2017, 22:26
autor: Dama1
Dlaczego więc i kto pozwolił założyć tej asystentce działalność kod pkd86.90 działalnośc w zakresie opieki zdrowotnej.Powinno się to jakoś obejść!Prosze cito o pomoc!musze dziewczynie dac juz jakas umowę.Czy to ma być umowa współpracy czy jak?praca" na polecenie lekarza"???

Re: Współpraca z asystentką,która posiada własną działalosć

: 12 marca 2017, 18:20
autor: dr_feelgood
Zachodzi stosunek pracy i kontrola (z czegokolwiek) moze się przyczepić.

Z wikipedii:
Natomiast stosunek pracy zawarty jest z pracownikiem, który świadczy na rzecz pracodawcy pracę w miejscu i czasie przez niego określonym i pod jego kierownictwem bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy[2].

W związku z częstym zastępowaniem umów o pracę umowami cywilnoprawnymi (które nie gwarantują pracownikom prawa do urlopu ani gwarancji minimalnego wynagrodzenia, jeżeli nie zostanie to określone w samej umowie) w 2002 roku znowelizowano Kodeks pracy, dodając zapis: Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1[3] (czyli podanych w poprzednim zdaniu).

Nowelizacja z 2002 roku wyklucza zatem możliwości zatrudniania pracowników, którzy pracują w ustalonych przez pracodawcę godzinach i w siedzibie firmy, na umowę zlecenia lub umowę o dzieło.

Re: Współpraca z asystentką,która posiada własną działalosć

: 13 marca 2017, 09:56
autor: abcd
To dlaczego tylu lekarzy pracuje na umowach cywilnoprawnych w miejscu i w godzinach ustalonych?