Strona 1 z 1

Cieplarka

: 30 czerwca 2018, 20:13
autor: dwiestówy
Czy sanepid u Was wymaga już cieplarek i samodzielnej kontroli autoklawu? Bo już ręce opadają....

Re: Cieplarka

: 09 lipca 2018, 19:42
autor: stomat2
Że co niby?

Re: Cieplarka

: 17 lipca 2018, 17:13
autor: dwiestówy
No to jest tak, że powinniśmy się zaopatrzyć w cieplarkę(inkubator) -ok 1kpln, oraz każdy cykl monitorować biologicznym testem ampułkowym. Odczyt testu zwykle dwukrotny .Np po godzinie i po trzech. Zależy chyba od testu. Czyli asysta musi mieć nadgodziny:)...Na razie to olewam ale wiem ,że kiedyś mnie przycisną. Nie wiem jak jest w pozostałych regionach kraju, dlatego pytam . Bo może ktoś z Was ma kontrargumenty , którymi można odeprzeć atak pasożyta GIS.

Re: Cieplarka

: 19 lipca 2018, 11:48
autor: stomat2
Ja się z tym nie spotkałem jeszcze. Ale ja mam jednoosobową IPL w Łodzi, nie wiem jak jest w większych placówkach. A skąd wiesz tych wymogach?
Od Zochy?

Re: Cieplarka

: 20 lipca 2018, 18:04
autor: dwiestówy
Tez mam IPL. U nas(Galicja) juz "panie" nękają . Kilka praktyk ( te co się boją wlasnego cienia) już się stosuje do tych zaleceń. Ja czekam na wizytę i może się dowiem jakie są podstawy do wdrażania kolejnych obciążeń. Liczba zakażeń w praktykach rośnie? Czy jest to wyłącznie sprawa czyjegoś interesu w sprzedaży testów i urzadzeń....? Bo jak bedzie taki mus, to pewnie większość włoży do autoklawu 5 tuzinów testów na raz i taką to badanie będzie miało wartość....