Strona 1 z 1

Drukarka

: 24 października 2018, 08:28
autor: 11350
Według Sanepidu od roku wymagana jest drukarka podłączona do autoklawu, czy jest podstawa prawna tego, lub jakieś rozporządzenie?Proszę o informacje i odpowiedż, czy Wszyscy macie drukarkę?

Re: Drukarka

: 27 października 2018, 15:39
autor: asik
podstawą prawną są wytyczne z 2017 dotyczące dekontaminacji,u nas już sanepid wlepia mandaty za brak rejestracji cyklu

Re: Drukarka

: 28 października 2018, 14:38
autor: dento
asik pisze: u nas już sanepid wlepia mandaty za brak rejestracji cyklu

Działają zgodnie z ustawą.

Kolega 11350 pyta jednak o obowiązek posiadania drukarki i tu mam wątpliwości.
Zresztą poczytajcie sami:
6.2.1
6.2.1.2

https://psseszczecin.pis.gov.pl/plikije ... E_2017.pdf

Re: Drukarka

: 30 października 2018, 13:38
autor: powerranger
Czyli wg tych wytycznych cykl powinien być rejestrowany za pomocą wydruku lub urządzeniem elektronicznym

Wkrótce jednostanowiskowy gabinet bedzie musiał mieć co najmniej dwie bystre asystentki, żeby ogarnąć wszelakie wymogi; odechciewa sie pracować, bo człowiek tyra tylko na wszelakie opłaty, a w kieszeni zostaje coraz mniej...

Re: Drukarka

: 30 października 2018, 17:57
autor: 11350
Bardzo dziękuję za odpowiedż. Cieplarka, drukarka,program komputerowy, czy nie za wiele dla emeryta -dentysty? a jeszcze separator amalgamatu, pozdrawiam Wszystkich serdecznie. :lol:

Re: Drukarka

: 31 października 2018, 16:18
autor: dento
powerranger pisze:Czyli wg tych wytycznych cykl powinien być rejestrowany za pomocą wydruku lub urządzeniem elektronicznym

Jesteś pewien?

6.2.1
Wartośći parametrów fizycznych przyrządów pomiarowych należy rejestrować w formie zapisu graficznego, cyfrowego lub elektronicznego i archizować.


Czy zeszyt z odczytaną z autoklawu wartością ciśnienia, temperatuty i czasu sterylizacji nie spełnia tego warunku?

Re: Drukarka

: 16 grudnia 2018, 20:18
autor: szkieletówa
[quote="asik"]podstawą prawną są wytyczne z 2017 dotyczące dekontaminacji,u nas już sanepid wlepia mandaty za brak rejestracji cyklu[/quote]

w polskim systemie prawnym jakieś wytyczne z 2017 r nie są podstawą prawną.

Re: Drukarka

: 25 stycznia 2019, 21:08
autor: asik
tak,to prawda ,byłam na kolejnym kursie z dekontaminacji,gdzie Pani z Sanepidu powiedziała ,że wytyczne to nie ustawa,ale to Sanepid kielecki.Nasz Sanepid kłamie,że wytyczne to podstawa prawna.,Teraz już wiem, że nie,każdy prawnik to potwierdzi

Re: Drukarka

: 26 stycznia 2019, 15:15
autor: dento
Zgodnie z art. 6 k.p.a. organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa. Sformułowana w tym przepisie zasada praworządności oznacza, że podstawę materialnoprawną decyzji administracyjnej stanowić może tylko ustawa bądź przepisy wykonawcze wydane na podstawie i w ramach wyraźnego upoważnienia zawartego w ustawie.

Natomiast wydawane bez upoważnienia ustawowego instrukcje czy wytyczne nie stanowią powszechnie obowiązującego prawa
(por. wyrok NSA w Warszawie z dnia 25 maja 1999 r. IV SA 827/97).


Czyli sanepid na podstawie wytycznych może rekomendować drukarki, ale nie może karać za ich brak.
Też to tak widzicie?