Licowki porcelanowe

(ale nie tylko dla specjalistów - endo, perio, ortodoncja, implanty, protetyka, rtg itd.)
lamika
Student Medycyny

Licowki porcelanowe

Postautor: lamika » 08 lutego 2011, 22:18

Jak poradzic sobie z założeniem ochronek po szlifowaniu pod lic.porcelanowe(wybor materiału i technika)Dziekuje za szybie odpowiedzi

Awatar użytkownika
wizz
Lekarz Stomatolog

Postautor: wizz » 08 lutego 2011, 22:25

A czy juz masz oszlifowane zeby ?? :mrgreen:

artkyc
Lekarz Stomatolog

Postautor: artkyc » 08 lutego 2011, 23:01

wizz nie nadymaj sie, podziel sie doswiadczeniem :)

z mojego doswiadczenia, jak juz wyszlifuje ksiazkowo, dodaje od siebie na samym środku szlifowania dołek albo rynienkę , niezbyt glęboki- pozniej licówka naprowadza sie na to miejsce i nie pływa po preparacji, dołek ten ma tez inne zadanie- bez wytrawiania dajesz tam kropkę bondu , naświetlasz i z wolnej ręki odbudowykesz kompozytem (możesz zrobić mock-up jak masz pacjenta vip) kolorek A4 zeby po zacementowaniu licówki był efekt WOW , Albo jakiś mało chodliwy jaki ci zbywa, albo dobierasz kolorek do sąsiada zależy od ciebie, tak to teraz wygląda u mnie- choć początki.... no cóż śmiało się koleżeństwo :oops:

lamika
Student Medycyny

Postautor: lamika » 08 lutego 2011, 23:27

Dzieki Artkyc za radę wynikają z praktyki i za brak pychy:)

chilli
Lekarz Stomatolog

Postautor: chilli » 08 lutego 2011, 23:48

mozna tez flowem bez wytrawiania
"Plan leczenia ortodontcznego nie zależy od klasy,a od dnia tygodnia" :-)

gonya2002
Lekarz Stomatolog

Postautor: gonya2002 » 11 lutego 2011, 16:25

wycisk przezroczystą masą silikonową przed szlifowaniem, lub z nawoskowania a potem kompozyt o rzadkiej konsystencji do tego bez wytrawiania a bond tylko punktowo mała kropka na środku każdego zęba. Kolor najlepiej dużo za jasny lub dużo za ciemny, łatwiej potem zdjąć resztki. Nałożyć jak każdy mokeup, dobrze docisnąć i jak widzisz, że ładnie doszedł przyszyjkowo i dokładnie zapchał przestrzenie międzyzębowe to spolimeryzować.
Nie wykańczać za dokładnie, żeby licówki były jednak ładniejsze.
Dotychczas kleiłam z ręki, ale to jednak zajmuje dużo czasu, z wycisku idzie szybciej.

Awatar użytkownika
johe
Lekarz Stomatolog
Kontakt:

Postautor: johe » 11 lutego 2011, 22:32

gonya2002 pisze:wycisk przezroczystą masą silikonową przed szlifowaniem

Jakiej używasz konkretnie :?:

Awatar użytkownika
Kostka
Lekarz Stomatolog

Postautor: Kostka » 12 lutego 2011, 12:23

gonya2002, można, ale
gonya2002 pisze:dokładnie zapchał przestrzenie międzyzębowe to spolimeryzować.
Nie wykańczać za dokładnie

Nie odważyłabym się zrobić takiej masakry dziąsłowej.
"A Twoja matka leczy się u Koisa"

gonya2002
Lekarz Stomatolog

Postautor: gonya2002 » 16 lutego 2011, 08:29

masa nazywa się fresh clear, producentem jest dreve gmbh, nie wiem czy jest jakaś inna, ja nie znalazłam.

Z tymi dziąsłami nie jest tak źle, szlifujesz przecież do licówek dodziąsłowo a nie poddziąsłowo więc ewentualne nadmiary łatwo poodłamywać, a resztki zebrać gumką i jest ok.
Niestety z moich doświadczeń wynika że styczne muszą zostać zablokowane, żeby to się utrzymało bez bondowania. Przez te dwie- trzy doby oczekiwania na pracę ostateczną jakichś większych problemów nie będzie, ostatecznie nie robię licówek u pacjentów z zapaleniem dziąseł tylko przygotowanych, o zdrowym przyzębiu.
Masakra to jest jak trzeba tymczasówkę zeszlifowywać w jakimś miejscu, bo szczelność przylegania diabli biorą i całą robotę mamy od nowa.
A nie wykańczać za dokładnie...
...cóż dobrze jest jeśli licówki ostateczne są duuuuuuuuuuuużo ładniejsze niż praca tymczasowa, więc ja ich prawie nie poleruje na powierzchniach wargowych.

artkyc
Lekarz Stomatolog

Postautor: artkyc » 16 lutego 2011, 10:00

sorry, ale licowki do zebow gornych zawsze szlifuje poddziaslowo, dolne dodziaslowo
wzgledy kosmetyczne :), a taki jest cel licowek

Wróć do „Forum specjalistyczne”