Strona 1 z 1

Piana w separatorze Cattani

: 18 grudnia 2013, 10:02
autor: kleszcz
"Piana natomiast powoduje szybsze wyłączenie pompy (oczywiście przy sprawnym systemie). Separator jest wypełniony małą ilością wody, ale piana dotyka już najkrótszej sondy co powoduje wyłączenie systemu wymuszając opróżnienie separatora. Woda zostaje usunięta z separatora a piana w dalszym ciągu powoduje zwarcie elektrod nie pozwalając włączyć pompę. Sytuacja szczególnie zauważalna przy piaskowaniu. Jedyną radą w takiej sytuacji to rozebranie separatora i czyszczenie od wewnątrz.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem są pompy półsuche/półmokre lub mokre, które to pompy pracują ciągle ewentualnie separator Metasys. Jeżeli musimy zastosować pompę suchą, dobrym rozwiązaniem jest separator z pompką. Pompka ta wymusza opróżnienie separatora już przy minimalnym poziomie cieczy (zwarte najdłuższe elektrody). Dopiero bardzo duża ilość zasysanej cieczy której nie jest w stanie usunąć pompka powoduje wyłączenie systemu (ciecz w separatorze dotyka najkrótszej elektrody). Taka sytuacja w czasie pracy przy pacjencie teoretycznie nie powinna nastąpić z wyjątkiem sytuacji mocnego spienienia"

Pozwoliłam sobie zacytować Piotra100 bo mam dokładnie ten problem.Dziwne ,że pojawił się po 8 latach,no ale może więcej płuczę ,więcej pracuję.
Na pewno mam problem piany,ktora wyłącza pompę.Nawet mała ilość :!:
kolezanka stosuje tabletki neutralizujące pianę f.cattani/nomen omen :twisted: /

http://www.cattani-polska.com.pl/index.php?page=srodki

cena zamordystyczna 50 tabl-120-170 zl,Zdzierstwo totalne,biorac pod uwagę że antypieniacze do odkurzaczy piorących kosztują kilkanaście zł ,no ale są w płynie
Mam pytanie:
czy znajdę jakiś zamiennik tych tabletek-tabl do zmywarek?? :roll:
czy mogę wymienić ten separator cattaniego?na co ?Metasys? separator z pąpką?ile to kosztuje,mniej więcej?

: 18 grudnia 2013, 16:21
autor: Piotr100
Pozwoliłam sobie zacytować
pojawił się po 8 latach,
prorok czy co :cool:
cena zamordystyczna
dla Ciebie, dla innych (czyt.: zachodnich) to 40 EUR. Poza tym atest (nie pytaj po co).
czy znajdę jakiś zamiennik tych tabletek
do czyszczenia układów ssących znam, zmiennika antypieniaczy nie. Może ktoś inny będzie wiedział.
ile to kosztuje,
Metasys eco 3,5 tys.