Strona 1 z 1

GC Essentia

: 01 marca 2017, 14:54
autor: mysz
Czy ktoś stosuje? Jakieś uwagi ,spostrzeżenia?
Pracowałam Gradią a później przeszłam na Evetric ,który jest twardszy i lepiej mi się nim pracowało. Niestety zauważyłam,że jego jakość sie pogorszyła ( problem z wypolerowaniem wypełnień). poszukuje estetycznego wypełnienia i jednocześnie nieskomplikowanego w sekwencji nakładania warstw.

Re: GC Essentia

: 02 marca 2017, 20:13
autor: dr_feelgood
Essentia jest miększa od Evetrica, bardziej jak Gradia ale nieco twardsza, szczególnie odcienie szkliwne. Poleruje sie super.

Re: GC Essentia

: 06 marca 2017, 18:16
autor: Veget
Cena dość wysoka ale dobrze się nią pracuje i efekt estetyczny bardzo dobry. Polecam :)

Re: GC Essentia

: 16 stycznia 2018, 20:36
autor: katana95
Ja przeszedłem z gaeniala na essentie i jestem bardzo zadowolony, bardzo łatwo się nakłada, super poleruje i mimo ograniczonej ilości odcieni daje naprawdę świetny efekt końcowy, jesne takim enamelem może da się jeszcze bardziej naśladować naturalność, ale łatwiej też popełnić błąd. Poza tym w porównaniu do enamelu czy empressu nie klei się tak do narzędzi. Jedynie czego mi brakuje to jakiegoś pośredniego odcienia szkliwnego.

Re: GC Essentia

: 17 stycznia 2018, 23:02
autor: pasnik
Szukam materiału kompozytowego do prac estetycznych. Polecano mi w/w GC Essentia.Wolałabym jednak przed zakupem wypróbować go np. na jakimś kursie. Czy GC organizuje tego typu kursy?

Re: GC Essentia

: 18 stycznia 2018, 21:44
autor: ff1987
W zeszłym roku GC organizowało kursy z Essentia, teraz już ich nie widać. Pamiętam, że miałem w gabinecie zestaw Essentia do testowania, skontaktuj się z przedstawicielem GC i dostaniesz zestaw na tydzień do sprawdzenia. Pozdrawiam.