de besciaki naszej stonki

(wątki luźne i wesołe)
Awatar użytkownika
pyh
Lekarz Stomatolog

Postautor: pyh » 27 kwietnia 2007, 21:23

To bylo jeszcze na stazu,wchodzi mocno starszy pan,na oko po 80tce,elegancka marynarka,rzezbiona laseczka,bielutkie wlosy.Stoje grzecznie przy fotelu i pilnie przygladam sie poczynaniom lekarza,ktory majstruje przy wzornikach. W pewnym momencie pacjent chrzaka znaczaco,poprawia fryzure i mowi do mnie-ech dziecko,jak ja bym byl z dziesiec lat mlodszy,to ty bys tu tak nie stala.... :shock:

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Wyjątkowy Doktor

Postautor: soltys » 27 kwietnia 2007, 21:31

miałem pacjenta
po 80 były oficer lotnictwa
zawsze w kancik, zawsze pachnacy , odprasowany, prosciutki jak swieca, buty oficrki wypastowane na lustro
wiele opowiadął o lataniu na samalotach , bo jak mówił latał wszystkim o kukurysznikowa do miga29
dziadek umówiony na kamin i piaskowanie
strzelił z obcasa przed asystą, pocałował rączkę , puscił oko do mnie
siadł na fotelu
-patrzę w kartę , na dziadka, -No widże ,ze pan dziarski chłop jeszcze!
-bo wie pan doktorze bo ja jeszcze trzyt numerki w noc odwalę!!!
-???????-pełna konsternacja
-......ale to musi być noc polarna
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
Niski_
Lekarz Stomatolog

Postautor: Niski_ » 27 kwietnia 2007, 22:23

To bardziej łagodny. Wchodzi chłopak i na wstępie mówi, że to wypełnienie (NFZ) co zakładałem w "35" to wypadło i żeby tym razem lepiej to zrobić bo co 2 miesiące chodzić z zębem i go wiercić to do niczego. Nadmienie, że jego matka zrobiła mi nieziemską awanturę za to, że usunąłem mu kopalnie i teraz synka 20letniego ząbki bolą.
Posadziłem patrze a tam nie ma amalgamatu w 35 i 36. i wale, że chyba to coś pomogło tym wypełnieniom wydostać się. Po naprowadzeniu pacjenta sie okazało, że otwieracza do pifa na przedblokowej ławce zabrakło więc się udało zębami.
Zapytałem czy oczodołem nie próbował bo to większy szpan? A on - słyszałem o takich gościach, są to niezłe prze...... tu sie zająknął debeściaki :lol:

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontakt:

Postautor: losiu » 28 kwietnia 2007, 08:18

Soltys ten twoj ostani post jest najlepszy hahahah caly dzien sie bede z tego smial stary uwazaj na swoje asysty :mrgreen:
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

Buba2
Lekarz Stomatolog

Postautor: Buba2 » 28 kwietnia 2007, 08:28

W czasach ,gdy pracowałam jeszcze w szkole -
wchodzi do gabinetu dziecko ,wcina bułkę z serem białym/wysypuje się trochę z bułki,a trochę z buzi/
i mówi -Mama pyta czy mam jakieś dziury w zębach?
aja na to : Aktualnie nie !

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontakt:

Postautor: losiu » 28 kwietnia 2007, 18:46

hahah dobre miałas racje choc gdyby to był żółty ser to mogłoby byc inaczej :mrgreen:
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

maldro
Lekarz Stomatolog

Postautor: maldro » 28 kwietnia 2007, 22:44

dzisiaj mój pacjent zaczął zasypiać na fotelu(odbudowa 4 po leczeniu kanalowym)i jeszcze chrapać i wprowadził taką atmosferę,że ja też prawie zasnęłam :???:

powerranger
Lekarz Stomatolog

Postautor: powerranger » 29 kwietnia 2007, 12:21

Kiedyś, dawno temu, w początkach mojej działalności stomatologicznej pracowalam w wojsku. Przyjmowałam młodego chłopaka, zakładałam wypełnienie. W trakcie pracy powiedziałam asystentce "opróżnij spluwaczkę", a tu pacjent mi się na fotelu podrywa i wypluwa wszystkie waciki. Byłam w szoku.

Awatar użytkownika
Skoor
Student Medycyny

Postautor: Skoor » 29 kwietnia 2007, 16:58

Mnie kiedys na zajeciach odwiedzila pacjentka z akrylowa proteza czesciowa, ktorej higiena odbiegala od optymalnej ze tak powiem wiec powiedzialem pani, ze proteze trzeba czyscic. Pani powiedziala, ze proteza bedzie czysta na nastepny raz. Za tydzien widze ja znowu i rzeczywiscie proteza bez nalotu zeby biale wiec ja chwale a ona na to, ze to tej protezy nie trzeba czyscic tylko na godzine do ACE wrzucic...
Lekkie zdziwko mialem, ale jak uslyszalem o klejeniu zebow superglue to juz niczemu sie nie zdziwie :wink:
pozdrawiam

anula2209
Lekarz Stomatolog

Postautor: anula2209 » 29 kwietnia 2007, 17:51

Wiosna w pełni,przychodzi młoda dziewczyna-sześć ubytków klinowych.Chce "blomby"białe i koniecznie "darmowe".Mówisz-masz,zrobiłam dwa evicrole informując,że może być różnie.Za kilka dni wpada szczęśliwa:"Pani doktór,możemy robić resztę,bo te dwa się przyjęły,znaczy wrosły się."

Awatar użytkownika
rozgwiazda
Technik Dentystyczny

Postautor: rozgwiazda » 30 kwietnia 2007, 15:16

Skoor pisze:Lekkie zdziwko mialem, ale jak uslyszalem o klejeniu zebow superglue to juz niczemu sie nie zdziwie :wink:
pozdrawiam

a jak byś zobaczył całkowitą górną, z wywierconymi dziurkami i "zszytą" nicią..? bo taka też widzialam... :twisted: :roll: :lol:

Awatar użytkownika
Skoor
Student Medycyny

Postautor: Skoor » 30 kwietnia 2007, 16:42

rozgwiazda pisze:a jak byś zobaczył całkowitą górną, z wywierconymi dziurkami i "zszytą" nicią..? bo taka też widzialam... :twisted: :roll: :lol:

slyszalem o czyms podobnym tylko nie na nitce ale na sznurowadle.

Byla jeszcze kiedys kobieta ktorej odcementowal sie wklad koronowo - korzeniowy i wsadzila sobie w opracowany korzen zapalke "zeby jej jedzenie nie wchodzilo" ale niestety osobiscie tego nie widzialem bo bylem chory :( ;)

Ale i tak najlepsze sa "laseczki" ktore przychodza na chirurgie z ropniem podskornym i pytaja sie czy w miejsce tego zeba co ma byc do usuniecia to bedzie mozna implanta wsadzic :shock:

mariuszsos
Lekarz Stomatolog
Kontakt:

Postautor: mariuszsos » 01 maja 2007, 09:50

ja lubię takich pacjentów którzy mają tylko połatane siekacze a z tyłu same zgorzelinowe korzenie i przylatują natychmiast gdy im jakaś mała blombka wypadnie z jedynki :lol:

agiks
Lekarz Stomatolog

"Stomatologiczny" przypadek znajomej z pogotowia

Postautor: agiks » 01 maja 2007, 16:29

Dyspozytorka pogotowia odebrała zgłoszenie od pacjentki: " Ból za mostkiem".
No więc znajoma z resztą załogi wyruszyli "na sygnale"..
Przybyli na miejsce i cóż się okazało..
Pani przywitała ich dziwnym grymasem, po czym palcami maksymalnie rozciągnęła usta..
" Boli mnie tu, o tu za mostkiem, 2 dni temu mi dentysta nałożył ..":lol:

Awatar użytkownika
bossbusko
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Obrazoburca
Kontakt:

Postautor: bossbusko » 10 maja 2007, 11:42

Wczoraj mialem goscia z nadwrazliwoscia 26. Zalecilem stosowanie "zielonego" Elmexu, facet na mnie patrzy zdiwiony i pyta czy na to nie ma lekow bo on Nigdy zebow nie myl. Gosc 51lat. Jak powiedzialem ze jest plyt, "a to jeszcze czasem przeplukac moge". Oczywiscie mozecie sobie wyobrazic stan jego uzebienia. Nawet nie probowalem go edukowac. Po jego teksie ze na zeby to sie nie patrzy tylko na portwel :/
Rozdziewiczony :)

Wróć do „Po godzinach”