Planowe zwalczanie Kościoła katololickiego

(wątki luźne i wesołe)
Awatar użytkownika
kowal
Lekarz Stomatolog

Postautor: kowal » 20 kwietnia 2012, 21:38

Ale komu się opłaca?

"Wojna z Kościołem się opłaca"

http://www.rp.pl/artykul/835815.html

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 20 kwietnia 2012, 22:16

qwert nie powielam propagandy tylko jak czytam wypowiedzi to potrafie wyrobic sobie zdanie i tyle ...
Jacku jeszcze chciałem cie zapytac bo pisałes we wczesniejszym wątku ze jak Kościół nie pójdzie z postepem i nie przystosuje sie do realiów to upadnie co przez to rozumiesz??

qwert pisze: Niech tylko nie narzuca innym swoich reguł.
qwert no i tu jest problem czemu narzucac?qwert jak ktos jest wierzący i traktuje to serio to nauka kościoła przekłada sie na kazdy aspekt jego zycia nie tlyko na wiare :cool: wieć....nie można byc katolikiem tlyko w kościele bo dzis tak cześto niestety jest ....np taki poseł jesli wierzy to bedzie uchwalał prawo w oparciu o zasady moralne tego w co wierzy no bo jak może inaczej?????nie może robic wbrew swemu sumieniu .....zawsze ktos cos komus narzuca nie da sie inaczej bo powstał by ogólny chaos i niestety mam wrażenie ze w imie ogólnie pojetej tolerancji i wyzwoleniu idziemy własnie ku zagładzie bo wszystko i wszędzie bedzie dobre tak sie nie da nie uwarzasz?

[ Dodano: 2012-04-20, 23:23 ]
z farmaceutami jest podobny problem który ma głębsze podłoże a mianowicie kiedy i jak zaczyna sie zycie ...walćża o swoje jak kazdy ....powiem ci ze sam sie nad tym zastanawiam w sensie tego protestu farmaceutów do końca to sam nie wiem co o tym sadzic....
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 20 kwietnia 2012, 22:42

Łosiu zatem nie odpowie mi na zadane pytanie ; może więc autor tego tematu powie choć dwa zdania od siebie - co miał na myśli formułując w taki sposób wątek?

Czy tekst "wojna z kościołem się opłaca" ma być odpowiedzią na moje pytania? Jeśli taki był zamysł , to za pozwoleniem - strzał chybiony całkowicie. Tekst skrupulatnie wymienia falę publikacji w GW - znakomitych tekstów , rzetelnych analiz , wielowątkowo pokazujących sytuację kk w Polsce , a także sytuację katolików , ich zdanie na ten temat. W przeciwieństwie do prawicowej prasy , GW oddaje swoje łamy wszystkim opcjom , każdy kto ma odwagę może się tam wypowiedzieć - i to nie właśnie teraz, ale od wielu lat ten wątek jest prowadzony , bowiem od wielu lat istnieje problem z kk przekraczającym wszelkie granice przyzwoitości.

To co się teraz nagłaśnia , cała ta histeria ze zwalczaniem kk to odwracanie kota ogonem. Przypominam ,że kto sieje wiatr zbiera burzę, że każdej akcji towarzyszy reakcja - i z tymi zjawiskami w życiu społecznym mamy teraz do czynienia .

A teraz szybka ankietka : kto po wprowadzeniu religii do szkół / pod stołem z reszta i po cichu/ wiedział ,że są to złego miłe początki? i miał odwagę głośno powiedzieć - nie zgadzam się!!!? To zły krok w złą stronę!!!?

Co do klauzuli sumienia - jak sobie z nim / sumieniem / radzili ginekolodzy i farmaceuci przed wprowadzeniem klauzuli do ustawy. Potrafi mi ktoś odpowiedzieć na to proste pytanie? Bo nie przypominam sobie ,żeby za komuny były jakieś problemy w tej sferze działalności lekarzy i farmaceutów. A jesli wtedy sumienie ich spało snem głębokim to co tak na prawdę je obudziło ? Pokazy pro-life ? Dyskusja nad zygotami i ich ochroną od momentu poczęcia ? Czy dopiero namacalny dowód w postaci zapisu w konstytucji ,że czarni rządzą w kraju nad wisłą, kraju wyznaniowym , już tylko teoretycznie świeckim? Budzą we mnie średni szacunek ludzie , których postępowanie zależne jest od obawy przed ostracyzmem braci w wierze. Z daleka cuchnie hipokryzją , obłudą i konformizmem.

Państwo Dębscy - pan prof. i pani dr. ginekologii wprawdzie nie powołują się na klauzulę sumienia, są klasycznymi royalistami , ale też nie budzą mojego szacunku , przynajmniej w sprawie Alicji Tysiąc przekroczyli kompetencje i złamali zasady etyki , podważając ocenę okulistyczną lekarza prowadzącego jej przypadek.

Zło czai się wszędzie tam gdzie człowiek nie potrafi dokonać etycznego wyboru , zamiast tego chwyta się a to klauzuli sumienia , a to znowu kulawego prawa stanowionego. Jedno i drugie oparcie jest nic nie warte jeśli człowiek jest nędznego formatu i powoduje się strachem.
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
JacekW
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: protetyk
Podziękował: 2 razy

Postautor: JacekW » 21 kwietnia 2012, 11:55

kowal pisze:Ale komu się opłaca?

"Wojna z Kościołem się opłaca"

http://www.rp.pl/artykul/835815.html
wejść, do kościoła jest bardzo łatwo / najczęściej bez własnej woli/, odejść baaaardzo trudno. mimo , że z własnej woli :mrgreen: o tym mówi cytowany w rzepie, jeden z artykułów gw.
dlaczego trudno odejść ? no cóż spada statystyka i liczba owieczek do strzyżenia. przykładem może być walka o multipleks dla Rydzyka, czyli o kasę. tutaj wcale nie chodzi o wiernych, których tylko się podpuszcza.
http://galerie.money.pl/krach-imperium- ... 16399.html
myślę z wojna z kościołem opłaca się samemu kościołowi.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 21 kwietnia 2012, 13:21

Opti jesli chodzi o klauzule sumienia do wydaje mi sie ze do tej pory własnie bylo tak ze jak lekarz ginekolog stwierdzał ze nie usunie ciaży to pacjentka szukałą sobie innego gościa i tyle a teraz wasnie robią afere dlaczego włałśnie ten nie chce jej usunąć i ze musi szukac gdzies innego jak tu ma blisko czy sie myle ?wydaje mi sie se teraz dopiero ludzie zaczynają wymyślac i skarżyć na lekarzy czy farmaceutów ze nie chca im czegoś sprzedac bo do tej pory szukali gdzie indziej i tyle ....a sumienie zawsze było to samo i gryzło tak samo....

w przypadku Alicji tysiąc jest znowu problem głębszy i nie dotyczy tego czy ktos to zrobi czy nie tylko kiedy zaczyna sie życie....dziwne jest tylko to ze teraz ma dziecko które kocha i sie z niego cieszy mimo iz słabo widzi i zastanawia mnie co ona mówi temu dziecku???myslałas o tym ???wydaje mi sie ze dzisiejszy świat ma jedna zasade i nia sie kieruje zeby było łatwiej i prościej bez żadnych wymagan i odpowiedzialności ...a wogóle to czuje ze za chwile pani Alicja stwierdzi ze dobrze sie stało i wtedy bedzie jazda:))
zas co do publikacji w GW hmm......serio myslisz ze to sa rzetelne analizy i publikacje???mozna powiedziec ze tym im wierzyc na takiej samej zasadzie jak ja np publikacja w GN w którym prawie co tydzien piszą i pokazuja rzetelne analizy wielkiej sciemy GW w prawie każdej sprawie zwłaszcza dotyczącej koscioła:)))))wiec komu wierzymy Opti??np sprawa fuduszu kościelnego porównaj sobie poblikacje w GW i GN :cool: trudne to jest ....nie łatwo sie z wami rozmawia chyba nie czuje sie kompetentny w tych sprawach:(((

qwert mi sie wydaje jednak ze miedzy np zabijaniem zwierząt i ..ludzi jednak jest zasadnicza róznica czy nie?o ile zabijanie zwierząt średnio mi interesuje o tyle ludzi juz bardzo ...zwłaszcza jesli ktos mówi ze to jego macica wiec robi z tym co chce :))))macica to może jest i jego ale zycie które tam jest juz jest wartością wspólną i ta która czasem trzeba bronic ponad wszystko i czasem nawet wbrew matce czy rodzicom.....trudne ale tak jest.....
dlatego sory ale te prównania sa bez sensu bo to jest zupełnie inna waga problemu....
a po za tym czy ty idąc na dentyste i majac 17,18 lat miałes juz utrwalony kręgosłup moralny????

Awatar użytkownika
cremaster
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Kuc Korwina iks de

Postautor: cremaster » 21 kwietnia 2012, 14:52

no to sie zacznie :mrgreen:
"Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech się staną prostymi, a wyboiste drogami gładkimi!"

Awatar użytkownika
kowal
Lekarz Stomatolog

Postautor: kowal » 21 kwietnia 2012, 21:57

optimal pisze: może więc autor tego tematu powie choć dwa zdania od siebie - co miał na myśli formułując w taki sposób wątek?

Częściowo chodziło mi o przeniesienie dyskusji "kościelnych" z innych wątków.
Chciałem również zwrócić uwagę na manipulacje GW i ogólnie propagandy rządowej wykorzystujące okazję aby odwrócić uwagę ludu od spraw, którymi ma się nie interesować, np aferami kolesi z rządu, gwałtownie zbliżającym się kryzysem, za spowodowanie którego będzie obarczony bogacący się kościół. To jest sterowane i dajecie się w to pięknie wpuszczać. Inną kwestią jest to, że patologia w kościele jest obecna. Warto by jednak zachować równowagę, a nie jechać na kościele jak na łysej kobyle. Ale tak was GW przećwiczyła, że jesteście w stanie wymienić żadnych zasług kościoła katolickiego poza fajnym samochodem biskupa. A może wiecie o działalności Caritasu, hospicjów? Działalność Caritas jest o rząd wielkości większa niż WOŚP. A za to cichsza, bardziej codzienna, mniej spektakularna. Ale oczywiście mamy huczny dzień WOŚP, dnia Caritas w kalendarzu nie ma - może dlatego że kościelny i napisanie o zasługach kościoła katolickiego nie przejdzie przez gardło wielu.

Co do TV Trwam - na pewno nie będzie na multipleksie. Tak zdecydowano już kilka lat temu. Teraz jest tylko okazja aby tę kwestię Rydzyka załatwić jak trzeba. Ale lud się o tym nie może dowiedzieć. To mu się wciska jakieś dyrdymały i spoko. Ludek moherowy polata z flagami, przeczeka się i pozamiatane. Tylko przy okazji rząd strzela sobie w kolano aktywizując ludzi. To prawdziwych decydentów raczej nie interesuje.

http://web.archive.org/web/201004120653 ... -2007.html

http://www.informacjeusa.com/2011/06/28 ... c-rydzyka/
Ci ci będą chcieli od razu wyśmiać mnie, przeczytajcie ostatnie zdanie z powyższego artykułu.

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 22 kwietnia 2012, 00:25

kowal pisze:Chciałem również zwrócić uwagę na manipulacje GW i ogólnie propagandy rządowej wykorzystujące okazję aby odwrócić uwagę ludu od spraw, którymi ma się nie interesować,

A ja sądzę inaczej- uwagę ludu trzeba zwracać , bo lud się w ogóle niczym nie interesuje - to po pierwsze;
po wtóre - temat kościelny przewija się , bo problem jest i o tym problemie trzeba mówić - uważam z resztą ,że 20 lat za późno się o nim mówi. GW była bodaj jedyną , która poruszała ten problem od początku jego zaistnienia właśnie przed 20 laty. Więc nie opowiadaj bajek z mchu i paproci.

kowal pisze:aferami kolesi z rządu, gwałtownie zbliżającym się kryzysem, za spowodowanie którego będzie obarczony bogacący się kościół.

No tu już opowiadasz fantasmagorie - ktoś obarcza kościół odpowiedzialnością za kryzys? Kto, gdzie, kiedy? Pierwsze słysze :shock:

Afery kolesi każdego rządu są obszernie komentowane w GW - wiedziałbyś gdybyś czytał. Tylko,że poważni dziennikarze nie piszą niczego czego nie mogą udowodnić z wiarygodnego źródła. Przyzwyczaiłeś się do pieprzenia GP i faktów czy innej szmatławej gazetki - tylko nie kojarzysz,że dziennikarze GW jeszcze nie musieli nikogo przepraszać za zniesławienie , a Twoi idole to i owszem , wielokrotnie przegrywali takie procesy. Trochę przyhamowali i teraz piszą tylko ogólne inwektywy, nie wprost i bez nazwisk , ale i tak wszyscy miłośnicy tych mediów wiedzą o co chodzi. Nie odróżniasz dobrego dziennikarstwa od populistycznej papki. I to nie ja , tylko Ty najwyraźniej dajesz się wkręcać.

kowal pisze: jesteście w stanie wymienić żadnych zasług kościoła katolickiego poza fajnym samochodem biskupa. A może wiecie o działalności Caritasu, hospicjów? Działalność Caritas jest o rząd wielkości większa niż WOŚP. A za to cichsza, bardziej codzienna, mniej spektakularna. Ale oczywiście mamy huczny dzień WOŚP, dnia Caritas w kalendarzu nie ma - może dlatego że kościelny i napisanie o zasługach kościoła katolickiego nie przejdzie przez gardło wielu.

Caritasu z WOŚP nie można porównywać - to zupełnie inne działania , obydwa wpisują się jakoś w sferę prospołeczną , ale na innych zasadach i inne są źródła sukcesu - ale jeśli tak boli Cię brak medialnego hałasu wokół Caritas to Cię uspokoi może informacja,że ta organizacja nigdy nie była specjalnie zainteresowana rozgłosem , swoją drogą ciekawe dlaczego? Może dlatego ,że lepiej im bez wścibskich nosów różnych dociekliwych pismaków , a może nie maja kasy na kampanie medialne- to bardzo drogi interes , albo po prostu tacy są skromni i robią swoje nie oczekując poklasku? Nie mam pojęcia. :roll:

O zasługach kk w Polsce możesz nam tu ładnie opowiedzieć - no bo chyba nie kończą się na hospicjach i Caritas - chętnie posłucham. Dlaczego nie miałoby to przejść przez Twoje gardło ? Poświeć mi kagankiem oświaty, odśwież mi moją ułomną pamięć , może faktycznie szala zasług przeważy szalę zła ,a hymny pochwalne zagłuszą listę krzywd i nieprawości autorstwa tej instytucji. Czytają to forum setki ludzi - do dzieła Kowalu!!! Powal mnie na kolana.

Ci ci będą chcieli od razu wyśmiać mnie, przeczytajcie ostatnie zdanie z powyższego artykułu.

A co w nim nowego czego byśmy nie wiedzieli? Z Rydzykiem liczy się cała amerykańska polonia ; stają równy z równym rzec by można dlaczego uważasz, że tylko Rydzykowi wolno pluć bez opamiętania do koszernych garów żydom ? Bo też ich nie lubisz, co? :wink:

[ Dodano: 2012-04-22, 02:20 ]
losiu, Ręce mi opadają!! ,jak Ty czytasz, że nie pojmujesz o czym piszę?

"Bo nie przypominam sobie ,żeby za komuny były jakieś problemy w tej sferze działalności lekarzy i farmaceutów."

losiu pisze: do tej pory własnie bylo tak ze jak lekarz ginekolog stwierdzał ze nie usunie ciaży to pacjentka szukałą sobie innego gościa i tyle

Łosiu - za komuny katolicy -ginekolodzy nie odsyłali pacjentek , a farmaceuci nie mieli oporów przed sprzedawaniem prezerwatyw czy pigułek antykoncepcyjnych.

losiu pisze:a sumienie zawsze było to samo i gryzło tak samo....

nie musiało gryźć , mogli odsyłać , ale jakoś tego nie robili , dlatego mówię ,że spało głębokim snem.

losiu pisze:w przypadku Alicji tysiąc jest znowu problem głębszy i nie dotyczy tego czy ktos to zrobi czy nie tylko kiedy zaczyna sie życie....

Mylisz się całkowicie- jej problem polegał na pogwałceniu jej prawa do uzasadnionej w pełni, jak pokazało życie, aborcji zgodnie z obowiązującym prawem.

dziwne jest tylko to ze teraz ma dziecko które kocha i sie z niego cieszy mimo iz słabo widzi i zastanawia mnie co ona mówi temu dziecku???myslałas o tym

Dlaczego dziwi Cię ,że Alicja kocha swoje dziecko ? To takie dziwne?
Mam nadzieję ,że powie swojemu dziecku, kiedy już będzie mogła, prawdę i ,że powie to zanim ktoś inny naopowiada mu strasznych bzdur o jego matce.

losiu pisze:wydaje mi sie ze dzisiejszy świat ma jedna zasade i nia sie kieruje zeby było łatwiej i prościej bez żadnych wymagan i odpowiedzialności

No jeszcze powiedz,że Alicja wpisuje się w ten obrazek :evil: Faktycznie masz bardzo głęboki wgląd w dramat Alicji - tylko pogratulować zdolności do empatii. :evil:

losiu pisze:serio myslisz ze to sa rzetelne analizy i publikacje???mozna powiedziec ze tym im wierzyc na takiej samej zasadzie jak ja np publikacja w GN w którym prawie co tydzien piszą i pokazuja rzetelne analizy wielkiej sciemy GW w prawie każdej sprawie zwłaszcza dotyczącej koscioła:)))))wiec komu wierzymy Opti??

Jak GN napisze coś na temat problemów kościoła to będę miała porównanie, na razie jednak , jak sam stwierdzasz, ogania się jedynie od GW i nawet nie wchodzi w poważną polemikę na odnośny temat. Wygląda na to,że nie może odpierać ataków , bo żeby się obronić przed zarzutami musiał by mieć jakieś argumenty , a że nie ma to pozostaje mu jedynie wmawianie wiernym czytelnikom,że to co pisze GW to wielka ściema , a Ty jesteś najlepszym dowodem ,że nie mają z tym najmniejszych problemów.
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Podziękował: 1 raz

Postautor: raszefka » 22 kwietnia 2012, 07:38

optimal pisze:,że powie to zanim ktoś inny naopowiada mu strasznych bzdur o jego matce.
Na to to już za późno. Pani Alicja skarży się teraz żałośnie, że córeczka słyszy od innych dzieci w szkole, że jej mama walczy o pieniądze w rekompensacie za to, że nie mogła jej zabić. Ale czy nie tak jest w istocie?
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Podziękował: 1 raz

Postautor: raszefka » 22 kwietnia 2012, 11:07

qwert pisze:nie jest tak.
A co jest nieprawdą?

Widzisz, kiedy usłyszałam, jak pani AT ma pretensje do społeczeństwa, że jej córka spotyka się z takimi opiniami, to pomyślałam, że i od mojego dziecka ta dziewczynka mogłaby to usłyszeć. I że już lata temu zastanawiałam się, co będzie jak dziecko pójdzie do szkoły i będzie musiało się z tym zmierzyć. Dziwne, że nie martwiło to wówczas pani AT. Niechże teraz staje na rzęsach tłumacząc, że kocha swoje dziecko, ale walczyła o należne jej prawo i jedno z drugim nie stoi w sprzeczności. Nikim jestem, żeby osądzać tę panią, a i za krótka, żeby to zrozumieć :(

A zupełnie poza tematem - piszę się przez "f". Nazwisko przez "w", ale na forum inaczej i bardzo jestem do takiej formy przywiązana ;)
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 22 kwietnia 2012, 14:38

optimal pisze:Jak GN napisze coś na temat problemów kościoła to będę miała porównanie, na razie jednak , jak sam stwierdzasz, ogania się jedynie od GW i nawet nie wchodzi w poważną polemikę na odnośny temat. Wygląda na to,że nie może odpierać ataków , bo żeby się obronić przed zarzutami musiał by mieć jakieś argumenty , a że nie ma to pozostaje mu jedynie wmawianie wiernym czytelnikom,że to co pisze GW to wielka ściema , a Ty jesteś najlepszym dowodem ,że nie mają z tym najmniejszych problemów.
hm...ale czytałas kiedyś GN???bo ja wyborcza czytam czasem ..... słabo mnie przekonujesz jakos do ich solidnych i rzetelnych analiz rozumiem ze to przyjęłas po prostu za pewnik i tyle :cool: bo to ze pisza o kosciele i jego problemach od 20 lat to jakos słabo na mnie działa a moze specjalnie pisza zeby kogoś omamic i zniechęcic do kościoła???pomyslałas o tym????a jesli pisza cos o wyborczej to raczej sa to artykuły które mają na celu sprostowane kłamstw które zmysla GW i tyle a o problemach pisza przynajmniej ja tak uważam i oprócz tego widza jeszcze pare dobrych rzeczy które sie dzieja i moze sa bardziej ważne niz to kto czym jezdzi i inne tego typu rzeczy....

co do Alicji piszesz ze nie mam empatii i niczego nie dostrzegam???a ty Opti co dostrzegasz w tym problemie???bo ja najpierw dostrzegam ze jest dziecko czyli nowe zycie a potem dostrzegam problem tej pani i próbuje go zrozumiec zas ty nie dostrzegasz wogóle dziecka i tego co ono czuje a to dlatego ze ono jeszcze nie mowi tak???ja to nawet próbuje ja zrozumiec w sensie jej problem i zdrowotny i dezyje która musiała podejmowac nie moge tylko zroumiec dlaczego chce kase i nagłaśniac wszytko to co sie jej zdarzyło i serio ja bym nie potrafił tego wytałumaczyc swojemy dziecku .....zaś co do szarości ....qwert w pewny fundametalnych sprawach jak zycie nie moze byc szarości music byc czarno albo białe ...szarości moga być gdzie indziej.....

qwert jakos mglisto to tlumaczysz ci powiem ....nie ma zadnego jęsyka pogardy wobec pani AT tylko mówimy głośno co chiała zrobic czy to nie prawda???klamiemy w czymś?chciała zabic czy nie?jakoś nie słysze od ciebie oburzenia na to ze chciala zabic za to sie oburzasz na dzieci ze dokuczaja jej córce?

qwert pisze: Znam niejednego katolika, który wobec tragedii rozwodu, przerwania ciąży, dziecka homoseksualisty zmienił nagle poglądy na bardziej liberalne.
no i co z tego ze znasz?czy to cos ma udowodnic????a ja znam wielu którzy mimo tych tragedii zyją i modla sie za to co zrobiły ich dzieci i nadal je kochają i nadal maja takie same poglądy Ameryki nie odkryłes ...bo dla nich wiara i Bóg jest wazniejszy ...kazdy moze upaśc i miec słabośc cos zle zrobic ale wazne zeby umiec sie z tego podnieśc a nie trwac w tym co złe ...dobra gadam za duzo i jak na kazaniu chyba juz nadejszła ta chwila ze trzeba kończyc

jesli cos odebraliscie zbyt osobiscie albo ze cos probuje wam narzucac to sorki nie chciałem to przez słowo pisane które u mnie nie jest doskonałe ....pozdrówki pisałem to co czułem

[ Dodano: 2012-04-22, 15:48 ]
jeszcze odnośnie zasług koscioła to ze mamy wolnośc slowa po 90 to chyba jest spora zasługa koscioła tak mi sie wydaje ..to ze mozemy tu sobie pisac o wszystkim ...strajki w 80 roku wszytki te poczatki solidarnosci to wokół czego sie gromadzily i gdzie najpierw?????w kosciele jesli dobrze pamiętam ...kopalnia Wujek i inne kto tam był i ich wspierał i mówił dobrze robicie kto ???Michnik??? chyba ksiądz ....nawet ostatnio odkryłem kto był w kopalni Wujek i biegł razem z nimi ks.Henryk Bolczyk pewnie nie znasz goscia ja znam to były moderator krajowy Ruchu Światło Życie jakby nie on nie wiadomo jakby to było ....i tak było wszędzie wszystko opierało sie o księdza tylko dzis juz sie o tym nie pamieta .....a Michnik to do kogo przychodził o porady ?....dzis juz nie pamieta zmienił kurs juz mu to nie potrzebne bo kasa jest i władza reszta sie nie liczy nawet prawda... a Popiełuszko????takich jak on było wielu Opti kazda kopalnia i kazda komórka przemian wtedy miała takiego swojego Popieluszke przesadzam moze???ale dzis juz sie o tym nie mówi i nie pamieta ....czy trzeba cos wiecej pisac??

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 22 kwietnia 2012, 19:19

qwert pisze:to nie dziecko, tylko płód
rozumiem płód to nie dziecko :)))jasne gruszka z tego wyrosnie nie cżłowiek:)))
a niepełnosprawny to cżłowiek czy nie qwert idąc dalej???

qwert pisze:a skoro to są wg Ciebie dzieci, to czy każdej podpasce robisz katolicki pogrzeb? a wcześniej chrzest? od 30 do 60% to są samoistne poronienia. Pisałeś , że się nie zabezpieczasz, to co siędzieje z Twoimi dziećmi? tak do wc lądują? bez chrztu?
to jest fizjologia bez ingerencji drugiego człowieka rozumiesz mam nadzieje???

qwert pisze:zajmij się macicą swojej żony o ile Ci pozowli. macicami obcych kobiet sięnie interesuj. to nie Twoja ani moja sprawa.

mówiłem ci ze macica czyjąs sie nie zajmuje ale życiem które w nim jest juz tak bo zycia trzeba bronić zawsze i wszędzie .....

i właśnei dlatego dyskusja nie ma sensu bo dla ciebie to płód nie życie!!!

ale ogólnie to chciałbym sie dowiedziec czym ty sie kierujesz w zyciu i w co wierzysz????serio?bo jestem ciekaw i w sumie to zawsze gadamy o mnie???

[ Dodano: 2012-04-22, 21:41 ]
już ci kiedys pisałem ze wydaje mi sie ze wiedza i nauka przeszkadzaja w wierze w Boga i mysle ze to jest twój problem qwert bo zeby uwierzyc trzeba stac sie jak dziecko i jesli tego nie dostaniesz jak jestes mały to potem juz jest trudniej:))))))ale cuda sie zdarzaja spoko :)))) i mówie to bez zadnych złośiliwości !!!!! i a propos zmiany zdania twój idol jesli sie nie myle pan Dawkins który łoi wiare i Boga jak i gdzie tylko sie da i przypomina mi troche św.Pawła :)))))bo juz zaczyna mu świtac nie wiem czy o tym wiesz:)))))ostatnio juz przyznaje ze Bóg chyba jednak istnieje a jeszcze rok temu mówił ze na pewno nie:))))))tylko czekac jak powie ze całe zycie walczył bez sens:)))))))bedzie kolejnym windziarzem i przecisnie sie w ostatniej chwii tylko na to czekam i nie bede miał tego za złe panu Bogu:)) :cool:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... n__ze.html

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 22 kwietnia 2012, 21:34

qwert pisze:a dorosły to dziecko?
znaczy nie rozumiem???
no to wiesz co tej pewnosci to niestety nigdy nie bedzie ale powiem ci tak na cos trzeba postawić wiec zrób tak jak postawisz ze jest i okaże sie ze Go nie to nic sie nie stanie ale jak na Niego nie postawisz a okaże sie ze jest to lipa i przegrałes:)))) :cool: wiec chyba lepiej w drugą strone co:)))))))))
qwert a co sądzisz np o obajwieniach np Fatimiskich ????ciekawy jestem jak to traktujesz?

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 22 kwietnia 2012, 21:48

słabo mnie przekonujesz jakos do ich solidnych i rzetelnych analiz rozumiem ze to przyjęłas po prostu za pewnik i tyle :cool:

Ja w ogóle Cię nie przekonuję - mówię ,że ja uważam iż są dość rzetelne , a o tym ,że takie są pośrednio świadczy to między innymi ,że do każdego artykułu pojawia się w następnym wydaniu artykuł polemiczny , zwykle ze strony kościelnej , lub przynajmniej pisany przez znawcę tematu np. teologa lub historyka po KUL-u. To są ciekawe polemiki , ciekawi ludzie o własnym spojrzeniu na dany problem . W GN takich dyskusji się nie prowadzi. Tam się raczej podaje na tacy gotowe poglądy do przyjęcia -nie do dyskusji. Sam wiesz,że z kk się nie dyskutuje tylko przyjmuje wszystko na wiarę. Sam o tym wielokrotnie pisałeś. Twoja wiara i kk to jedno. Jesteś produktem tej taktyki kościelnej, nie myślisz samodzielnie, nie masz dylematów, czarne jest czarne a białe jest białe.

losiu pisze:co do Alicji piszesz ze nie mam empatii i niczego nie dostrzegam???a ty Opti co dostrzegasz w tym problemie???bo ja najpierw dostrzegam ze jest dziecko czyli nowe zycie

Ja dostrzegam najpierw żywą Alicję i jej problem zdrowotny, potem krew mnie zalewa jak się gwałci jej prawo do aborcji w sytuacji zagrożenia zdrowia , następnie widzę ,że jej decyzja o aborcji jest odpowiedzialna - jest już matką i podjęła już wcześniej zobowiązanie wobec swoich dzieci, w końcu , gdy rozpętała się cała afera w mediach cieszyłam się ,że nie schowała głowy w piasek i że poszła z tym do Strasburga dzięki też temu ,że znalazła się prawniczka dość silna by przeciwstawić się ostracyzmowi środowiska i opinii publicznej. Potem był wyrok trybunału. I też się z niego cieszyłam. I nie pieprzcie ,że chodziło o wydębienie kasy - to potworne nadużycie i nadinterpretacja- chodziło o zwrócenie uwagi na problemy kobiet w podobnej sytuacji , na to jak się ich problemy ignoruje, ryzykuje ich zdrowiem i życiem pod pretekstem ochrony życia poczętego. Chodziło też o wymuszenie na rządzie polskim aby wprowadził wreszcie jakieś jasne procedury w takich razach, aby dyscyplinować lekarzy nadużywających władzy jaką daje im klauzula sumienia przeciwko stosowaniu prawa .

Gdyby Dębski powiedział Alicji - możesz urodzić bez ryzyka utraty wzroku, my Ci to gwarantujemy, my się tym zajmiemy , damy Ci wsparcie medyczne i socjalne dla Twojej rodziny ,żebyś nie musiała się niczym martwić....To jej dalsze trwanie przy swojej decyzji mogłoby być przez katolików komentowane tak jak było. Ale nie! Masz urodzić i już, bo ja tak mówię, bo wg. mnie nic złego Ci nie grozi, okulista się myli, ja wiem lepiej... No wybacz Łosiu , ale takie stawianie sprawy budzi mój najwyższy sprzeciw.

A dzisiaj myślę ,że Alicja ma niestety wiele momentów by mieć refleksję, czy warto było walczyć o kobiety w Polsce , chciałabym byc przy niej kiedy upada na duchu i powiedzieć jej ,że dobrze zrobiła, że to było bardzo ważne i żeby się nie przejmowała komentarzami innych kobiet takimi jak ten raszefki - bo już od dawna wiem ,że największe piekło kobietom robią same kobiety. To co słyszy jej dziecko od innych dzieci to sukces propagandy nienawiści w katolickich mediach. Bo ludzie jak to ludzie - nie myślą , a kiedy nie myslą to bardzo łatwo wsadzić im do głowy co się chce i w ten sposób utrzymuje się kontrolę nad trzódką.

Jak więc widzisz są dwie sprawy odrębne - ciąża Alicji i jej macierzyństwo. W obydwu widzę dramat - a jego animatorem jest mówiąc krótko KK obecny na salonach politycznych RP. Wszystko z tego wynika i jest pokłosiem tego faktu.

To właśnie myślę na ten temat, Łosiu.

Awatar użytkownika
izaa
Lekarz Stomatolog

Postautor: izaa » 22 kwietnia 2012, 22:01

optimal pisze:,że największe piekło kobietom robią same kobiety

nie uogólniajmy, od pewnej znaczącej pani sędziny usłyszałam, że to co zrobiła dla normalizowania polskiego prawa Alicja Tysiąc było przełomowe, i ten Strasburski wyrok ocucił większość palestry - już nie wyrokujemy pod publiczkę
Wielu z tych, co wyprzedzili swój czas, musieli nań czekać nie w najwygodniejszych pomieszczeniach.

Stanisław Jerzy Lec

Wróć do „Po godzinach”