Planowe zwalczanie Kościoła katololickiego

(wątki luźne i wesołe)
Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 22 kwietnia 2012, 22:04

qwert pisze:Ale spytam Ciebie Łosiu. Jak przegram to co?

przednie pytanie qwercie :lol: podłączam się , czekam z wypiekami na twarzy na odpowiedź Łosia. :cool:

[ Dodano: 2012-04-22, 23:08 ]
izaa pisze:nie uogólniajmy,

nie uogólniam - to konkluzja wieloletnich obserwacji obyczajowych tu i na świecie - za to gdzie jesteśmy odpowiedzialne są przede wszystkim kobiety. To już inny temat. I mojego zdania nie zmieni fakt,że ja nie jestem w gronie tych kobiet ani pani sędzina też nie jest. Wyjątki nie zmieniają niczego , jedynie mówią innym,że można inaczej - dobre i to na początek. :wink:
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 22 kwietnia 2012, 22:18

optimal pisze:To właśnie myślę na ten temat, Łosiu.
mysle ze sie mylisz Optimal i to mocno!!!ale szanuje twoje zdanie i tyle w tym temacie.Tak sobie mysle ze czasem to by dobrze było jakbyśmy mieli ja kangury zeby sobie mozna było zajrzec do torby i zobaczyc jak to dziecko wyglada na kazdym etapie rozwoju moze wtedy byłoby łatwiej to zrozumiec:))))))

optimal pisze:czekam z wypiekami na twarzy na odpowiedź Łosia. :cool:
nie rozumiem dlaczego z wypiekami przeciez odpowiedz sam znasz bo ciągle nia straszysz nas na forum:))))w dzinniczku św.Faustyny jest to dokladnie opisane

ps to jak z tymi z Fatimskimi qwert?

[ Dodano: 2012-04-22, 23:19 ]
qwert pisze:obawiam sie,ze sie nie doczekamy. Losiu ustawial pulapke i sam w nia wpadl. Niezaleznie czy odpiwie czy nie przegral.
pułapke???????????czy ty myslisz qwert ze ja sie z toba w cos bawie albo chce ci cos udowodnic?????serio tak myslisz?
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Wyjątkowy Doktor

Postautor: soltys » 22 kwietnia 2012, 23:07

będac na kursie miałem bardzo przyjemna rozmowę podczas obiadu z dr Valentinimi i profesorem Paryskiego Uniwersytetu , otóz panowie zwrócili uwagę ze tylko w kilku krajach Europy możliwe jest zorganizowanie kursu na kadawerach.
We Francji jest to bardzo modne, wręcz normalne ze jesli uczysz sie medycyny czy robisz speckę z chirurgii sekcjonyjesz martwe ludzkie ciła, dodam tylko ze tam jest modne oddawanie ciał dla nauki, moze nie oddawanie a sprzedawanie, bo państwo płaci za pochówek osoby która podpisze papiery iz oddaje swoje ciało na cele naukowe.

wszelkich technik chirurgicznych uczysz się na ludziach , a własciwie ciałach ludzkim, podobnie jest z egzaminami ...

i tutaj własnie pojawia sie temat koscioła
we Włoszech ze względy jak to okreslono, papieza, nie pracuje się z ludzkimi zwłokami,
anatomii i chirurgii włoscy lekarze uczą się z książek, dlatego bardzo modne jest to ze wyjeżdzaja własnie do Francji żeby się uczyć

pojawia sie wiec pytanie jak bardzo duze wpływy i czesto absurdalne wpływy ma kościół skoro, wpływa, nie bezposrednio nawet na system nauczania w szkołach medycznych

temat religii został pociągniety , wsród nas była dentystka z Kuwejtu która wprost powiedziała ze w jej kraju nie kupi się alkoholu, nie mozna spożywac etc etc
ona sama akurat bardzo lubi, jest katoliczką i jej religia jak wiadomo nie zabrania spozywania, żyje jednak w arabskim kraju, którego prawo oparte w znaczym stopniu na islamie zabrania wszystkich posiadania , sprzedawania czy spozywania alkoholu

mamy wiec impas dzisiejszego swiata
to jest domena kazdej religii ze stara sie narzucać jak żyć, dodatkowo jej wyznawcy zawsze uwazają ze mają rację

tylko czy to pozwala im decydować za innych

skoro kościół broni życia nienarodzonego to czemu nie ma organizacji która by zajmowała sie takimi niechcianymi dziećmi, to byłby dobry przykład a tak mamy tylko narzucanie zakazu
dlaczego katolik w kraju islamu nie może napić się wina
dlaczego ze względu na religię nie mozna porządnie nauczać

a ja to nawet nie chcę iśc do nieba, przecież wszyscy moi znajomi i rodzina będa gdzie indziej
paradoks nieba w wierze katolickiej jest taki że jest ono nieosiągalne, no nie da rady
tak jak hiperbola dązy do zera nigdy nie osiągając tak samo katolik ma z niebiem , nigdy nie osiagnie , bo nawet jak pomysli ze zasłuzył to własnie zgrzeszył pychą no i nici z nieba.....
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
optimal
Lekarz Stomatolog

Postautor: optimal » 22 kwietnia 2012, 23:38

losiu pisze:jeszcze odnośnie zasług koscioła to ze mamy wolnośc slowa po 90 to chyba jest spora zasługa koscioła tak mi sie wydaje

Nie jesteś pewny, tylko Ci się wydaje? Zaskoczyłeś mnie pozytywnie. :shock:

Wiesz ja też w czasach ruchawki solidarnościowej myślałam ,że kościół dał wsparcie bliźnim walczącym o godne życie i przyszłość Polski, ale w świetle tego co kościół zrobił po 90 latach zmieniłam zdanie.

Zebyśmy się dobrze zrozumieli - ci konkretni księża z pierwszej linii - myślę ,że byli bardzo szczerze zaangażowani w sprawę , często też działali mimo ostrzeżeń od swoich przełożonych , mam dla nich szacunek i pamięć . Ale kk po zwycięstwie solidarności przekreślił całkowicie to co ci ludzie osiągnęli jako przedstawiciele stanu duchownego.

A tak poza wszystkim - dlaczego by nie porozmawiać na podobny temat- Planowe zwalczanie praw człowieka, np.
Nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
JacekW
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: protetyk
Podziękował: 2 razy

Postautor: JacekW » 23 kwietnia 2012, 10:17

kowal pisze:A może wiecie o działalności Caritasu, hospicjów?
kowal, o tym już było dość obszernie. mam wrażenie , że nie czytasz co piszą inni, a robisz własne ekscytujące wrzutki. do dupy ta cała dyskusją z tobą.
kowal pisze:Co do TV Trwam - na pewno nie będzie na multipleksie. Tak zdecydowano już kilka lat temu.
bardzo dobrze, że nie będzie. multipleks jest im potrzebny dla KASY, której im brakuje. coś ok 70 mln. telewizja trwam przecież nadaje i będzie nadawała, póki nie upadnie. wcale nie musi na multipleksie.
dla przypomnienia : http://galerie.money.pl/krach-imperium- ... 16399.html

[ Dodano: 2012-04-23, 11:21 ]
kowal pisze:Chciałem również zwrócić uwagę na manipulacje GW i ogólnie propagandy rządowej wykorzystujące okazję aby odwrócić uwagę ludu od spraw, którymi ma się nie interesować
to takie charakterystyczne postępowanie koncernu medialnego Rydzyka.
ale z tobą , kowal, to do dupy dyskusja.

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 23 kwietnia 2012, 10:56

optimal pisze:Zebyśmy się dobrze zrozumieli - ci konkretni księża z pierwszej linii -
Opti to nie była zadna pierwsza linia raczej ostatnia:))))))na pierwszej to był Wojtyła Macharski i Prymas a pisze ze mi sie zdaje bo jak tego nie widziałem i przezyłem znam z opowiadań innych i z tego co czytałem dlatego ...ale dobrze rozmawiamy o tym spokojnie bez wrzucania sobie to lubie serio ...

zaś co do qwerta jeszcze wyjścia sa 2 nebo albo piekło o reszcie napisze potem bo musze sie nad tym skupic a między pacami nie moge:))))
sołtys fajnie ze piszesz o tym serio odpisze ci wieczorem bo jestes w błędzie nie ma zadnej paraboli:))))

Buba2
Lekarz Stomatolog

Postautor: Buba2 » 23 kwietnia 2012, 11:48

zrób tak jak postawisz ze jest i okaże sie ze Go nie to nic sie nie stanie ale jak na Niego nie postawisz a okaże sie ze jest to lipa i przegrałes:)))) wiec chyba lepiej w drugą strone co:)))))))))

to co piszesz wyżej jest tzw zakład Pascala.

Ale spytam Ciebie Łosiu. Jak przegram to co?

Łosiu
ja uważam ,że Qwert pójdzie do nieba
bo bez niego bardzo byśmy sie tam nudzili :wink: :grin:

A tak serio
jeśli ktoś nie ma daru wiary - to za co może być potępiony , jeśli życie spędził godnie ( ale trudniej - bo nikt mu cyklicznie grzechów - na spowiedzi nie odpuszczał?).
- jeśli poświęcał się dla swojej rodziny
-jeśli bliskim chorym poświęcał całą uwagę na jaką go stać
-jeśli mimo wielu pokus - odmawiał sobie w życiu ich spełniania - bo coś komuś przysiągł
-jeśli potrafił potrzeby najbliższej osoby postawić ponad swoje
- jeśli swoją karierę niżej ceni niż dobro najbliższych i takich dokonuje wyborów
-jeśli mimo iz kogos organicznie nie lubi - nie robi mu świństw
-jeśli kieruje się w relacjach z ludżmi życzliwością.

Łosiu - takim ludziom jest trudniej.

natomiast łatwiej jest niegodziwcom , którzy tłumią sumienie
i takim którzy łatwo ulegają indoktrynacji( i w imię swoich zasad są bezlitośni dla innych - nigdy bym nie zabroniła dokonania aborcji zgwałconej kobiecie- płód byłby dla mnie mniej ważny niż ta nieszczęsna kobiera)

Awatar użytkownika
soltys
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: Wyjątkowy Doktor

Postautor: soltys » 23 kwietnia 2012, 11:55

tak a propos czy to sztuka, wandalizm , czy zwalczanie koscioła
znak z ozdobnikiem z Paryża..... dodam ze to nie pojedynczy taki akt

i własnie czy to akt wiary czy jej braku
czy to mógł zrobić katolik czy przeciwnik wiary
Załączniki
IMG_3700.jpg
IMG_3389.jpg
Chociaż wydawać się może to dziwne , istnieje życia pozagro.... pozastomatologiczne

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 23 kwietnia 2012, 11:58

qwert pisze:a skąd to wiesz?
nie wiem ale wierze ze tak jest i zeby była jasność ja nie mówie ze qwert pójdzie do piekła nikogo nie oceniam i nie osądzam tylko mówie w co wierze i co jest inaczej moja wiara nie miała by sensu.....i to dotyczy kazdego wierzącego lub nie lub innej wiary ...
Buba ja to mysle ze jak ktos zna nauke koscioła i JCH i odrzuca ja świadomie ten niestety pójdzie do piekła :(((( wszsytko to o czym piszesz ze ktos jest dobry jest oki ale dotyczy ludzi którze nie slyszesli o JCH i nauce i żyja wedlug swoich oglnych zasadch i sa po psotu dobrzy u nas obawiam sie ze to niewystarczy ,,,
http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_12.htm przeczytajcie to

Buba2
Lekarz Stomatolog

Postautor: Buba2 » 23 kwietnia 2012, 12:02

Jeśli ktoś ma dar wiary
to chce tą wiarę móc uprawiać
(to tak jak z miłością ).

Większość z naszych "katolików" nie ma pojęcia co to jest Msza św i o co w niej chodzi
wiele osób ma ułomna duchowość ( kontakt z Bytem Wyższym jest dla nich śmieszny)
nie ma takich potrzeb- wogóle nie wie o sooo chodzi.
Myśli ,że religia i wiara to taka "książka życzeń i zażaleń " a bywanie w kościele to coś z zabiegów SPA :roll:

Kościół obecny dużo złego robi w tym temacie.
Wielu księży to takie chłopaki ze wsi , którzy chcą podnieść swój status spoleczny( w ich mniemaniu).

Ale też są naprawdę księża ,którzy wierzą,w to co robią ,pomagają kształtować swoją duchowość ,nie nadinterpretowują Ewangelii
maja też dużo pytań i ale przede wszystkim ciągle przypominaja ludziom ,że ich przewodnikiem jest Jesus, a On powiedział,że miłość bliżniego jest najważniejsza.( nie sprawiedliwość ,a miłosierdzie
nie walka :!: -a chęć zrozumienia drugiej osoby)

Amen

[ Dodano: 2012-04-23, 13:08 ]
losiu pisze:Buba ja to mysle ze jak ktos zna nauke koscioła i JCH i odrzuca ja świadomie ten niestety pójdzie do piekła :(

co to znaczy odrzuca
jeśli ktoś nie wierzy ,że Jesus był Bogiem ,a postępuje zgodnie z Jego ideologią , ( nie ma daru Ducha św - łaski wiary)
to napewno nie będzie potępiony , bo za co?

Przecież o wiele lepiej i weselsj się żyje mając wiarę - jest duzo nadzieii radości wewnętrznej( pod warunkiem ,że nie wierzy się w starotestamentowy obraz Boga , a w miłosierdzie Boże - oczywiście" nie przesadzając")

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 23 kwietnia 2012, 12:13

Buba nie masz racji niestety przynajmniej jesli chodzi o zbawienie i spojrzenie na to ze strony katolika serio.....ten link ci wszytko wyjasni to jeden z najlepszy teologów który potrafi to normlanie wyjasnic prosze przeczytaj to.....
Buba2 pisze:Kościół obecny dużo złego robi w tym temacie.
Wielu księży to takie chłopaki ze wsi , którzy chcą podnieść swój status spoleczny( w ich mniemaniu).
Buba to nies jest ważne dla wierzacego który na serio mysli o swoim zbawieniu naprawda ...nie potrafie tego lepiej wyjaśnic...o łaske wiary trzeba sie modlic ten dar sam nie przychodzi .....to wymaga duzo wysiłku

Buba2
Lekarz Stomatolog

Postautor: Buba2 » 23 kwietnia 2012, 12:20

losiu pisze:.o łaske wiary trzeba sie modlic ten dar sam nie przychodzi .....to wymaga duzo wysiłku

jak ktoś może się modlić o dar wiary ,jeśli nie wierzy?
Jeśli czuje ,że postępuje uczciwie, dużo uczciwiej niż większość znajomych katolików?

uważam ,że my katolicy powinniśmy tak żyć , by ci niewierzący chcieli dowiedzieć się jak to robimy ,że jesteśmy tacy szczęśliwi , że tak trudno nas załamać

Ja w takich momentach lubie porozmawiać ze swoją siostrą , która te rejony życia lepiej i głębiej ode mnie zna ( zazdroszczę Jej tego daru ) - bo to jest tak jak z marketingiem szeptanym :wink: :grin:

Ale Łośku lubię w Tobie to ,że masz w sobie prawdziwego "ducha chrześcijanina" w kwestii życzliwości w rozmowie , w dyskusji - nie ma tego w Tobie co pseduokatolicy " broniący" krzyża - paskudzą obraz katolików.zaciekłośćią i agresją

[ Dodano: 2012-04-23, 13:25 ]
"Uebung macht meister"- to tak w kwestii ćwiczeń duchowych i konieczności chodzenia do kościoła- takie moje zdanie :cool:

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 23 kwietnia 2012, 12:34

Buba2 pisze:jak ktoś może się modlić o dar wiary ,jeśli nie wierzy?
Bubuś uwierz może ...wielu znam nawet zakonników którzy modlili sie praktycznie nie wierząc ale czujac ze trzeba zreszta którys ze świetych pisał ze modlił sie 17 lat zanim naprawde uwierzył :)))))17 a co dopiero my????
osobiście bardzo mi zalezy na zbawieniu swoim jasne ale i...waszym serio inaczej bym nie pisał tego ci pisze....masz racje bez qwerta byłoby tam smutno dlatego mu to mówie zeby uwierzył:)serio

Bubus przeczytałas link?

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 23 kwietnia 2012, 14:39

qwert pisze:i to jest sedno sprawy. Łosiowate nie widzą problemu tej kobiety. Oni widzą zabite dziecko. Żywa kobieta jest mniej ważna. Martwią sie, że pójdzie do piekła, więc wolą jej zrobić piekło na ziemi metodami o których pisała Opti.
qwert oczywiście ze widza dramat kobiety tylko jej dramat nie usprawiedliwia zabicia kogoś !!!jak ktos postanowi ze nie ma z czego zyć i zabije sasiada dla kasy to widzisz jego dramat czy nie????życie to zycie nie wazne czyje jest wartościa nadrzędną

o Zeusie słyszałem a masz jakies dowody ze istniał naprawde?????albo o Re???naukowe chociażby???chetnie sie zapoznam o innych religiach tez troche czytałem i wybrałem JCH

qwert pisze:ten teolog to na podstawie czego to wyjaśnia? przeciez nie badań naukowych (jakim cudem teologia to nauka???). on to wyjaśnia na podstawie własnych objawień albo inaczej tego co mu ślina na język przyniesie. Bo jak inaczej to wyjaśnić?
Biblia to dla Ciebie nie żródło historyczne czy nie?istnieje czy nie ?oj qwert qwert miotasz sie i szukasz a nie widzisz tego co najwazniejsze moze kiedys znajdziesz odpowiedz na swoje pytania oby nie za pózno...to ze nie wierzysz w Boga i szatana nie znaczy ze go nie ma niestety... czasem tez trzeba zaufac wiara sie na tym opiera inaczej zawsze znajdziesz sobie jakąs wymówke

tak mysle ze jesli ta dyskusja ma dalej przynieśc jakies sensowne rozwiązanie to mozemy rozmwaiac ale jesli ma dac wiecej złego to mozemy już pasowac...

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Kontaktowanie:

Postautor: losiu » 23 kwietnia 2012, 15:16

qwert pisze:jeśli to prawda, że idzie się do piekła gdy się o JCH słyszało a nie uwierzyło, to jest to szantaż emocjonalny i trudno mi uwierzyć, że jest on wykładnią krk.
jaki szantaz????przeciez nie wierzysz ze jest piekło wiec nie ma szantazu???innych dowodów nie ma ...wykłdnia jest nauka KRK ale jej też nie wierzysz ..wykładnia jest ten teolgo ale jemu tez nie wierzysz nic juz dla ciebie qwert zrobic nie moge niestety :wink:

[ Dodano: 2012-04-23, 16:17 ]
ciesze sie ze doslismy do konca wiadome było od poczatku ze rozwiązania nie bedzie :cool:

Wróć do „Po godzinach”