Szczęscie ,szczęscie... gdzieś na pewno jest...

(wątki luźne i wesołe)
Buba2
Lekarz Stomatolog
Posty: 5771
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 20:50
Płeć:

Szczęscie ,szczęscie... gdzieś na pewno jest...

Postautor: Buba2 » 14 października 2014, 10:06

Przeczytane,cytuję:
"15 najbardziej szkodliwych klamstw ,ktore sobie wmawiamy"

Nie ma magicznej różdżki, która sprawi, że będziemy szczęśliwi, zwłaszcza gdy zwrócisz uwagę na to, co sobie wmawiasz. Tym, co najbardziej nas rani w życiu nie są nasze doświadczenia czy niespodziewane sytuacje, ale nasza reakcja na nie i to co sobie o nich wmawiamy.

Często okłamujemy samych siebie, w nadziei na uratowanie swojej twarzy. Ale te samookaleczejące kłamstwa mają swoją cenę. Prawda jest taka, że wszyscy pragniemy szczęścia, zdrowia i wewnętrznego spokoju, ale to może przyjść tylko wtedy, gdy uwolnimy się od oczekiwań na temat tego, jak nasze życie powinno się rozwijać. Aby by być szczęśliwym należy zacząć od rozpoznania najbardziej szkodliwych kłamstw, które sobie wmawiamy:
1. Nie Robię Wystarczająco Dużo.

Jesteś idealny taki jaki jesteś w tej chwili, przestań porównywać się z innymi i zacznij doceniać siebie.
2. Kiedy Będę Mieć (X, Y, lub Z), To Będę Szczęśliwy.

Szczęście nie przyjdzie z tym czego nie możesz dostać; to będzie tymczasowe i ulotne. Zamiast tego, pracuj nad kultywowaniem poczucia szczęścia tu i teraz, aby przynieść więcej radości do Twojego życia.
3. Zrobię To Jutro.

Oboje wiemy, że to nie zadziała i to jest typowe kłamstwo, które mówimy sobie kiedy zwlekamy. Przestań mówić „będę” i zacznij świętować „zrobiłem!”
4. Jestem Porażką, Ponieważ Nie Odniosłem Sukcesu.

Odpuść oczekiwania tego jak Twoje życie powinno wyglądać i zacznij koncentrować się na tym jakie jest naprawdę.
5. Nikt Mnie Nie Rozumie.

Mam dla Ciebie wiadomość: każdy na świecie tak uważa; więc nie jesteś sam. Zamiast czuć się wyobcowanym, bo ludzie nie zgadzają się z Tobą, zacznij być wdzięcznym za to, że jesteś inny.
6. Będę Zawsze Samotny.

Nie będziesz na zawsze samotny. Ale jeśli to sobie wmówisz, będziesz oddalać od siebie szczęście. Zamiast skupiać się na braku, zwrócić uwagę na to by okazywać wdzięczność.
7. Nie Wychodzi Mi W Życiu Przez Moje Błędy Z Przeszłości.

Twoja przeszłość uczyniła Cię tym, kim jesteś. Jeśli uważasz, że popełeś błędy i dlatego nie pojawiają się żadne możliwości, zadaj sobie pytanie, czego nauczyłeś się od tych sytuacji. To pomoże Ci brnąć szybciej do przodu.
8. Moje Życie Się Wykoleiło.

Rozważ, że jesteś bardziej na torze niż jeszcze nigdy przedtem. Fakt, że nawet o tym myślisz oznacza, że masz pewne cele i chcesz je osiągnąć. Skup się na dobru, a nie na tym co złe.
9. Nie Mam Kontroli Nad Moim Życiem Lub Tym Co Się Ze Mną Dzieje.

Wszystko w życiu jest wynikiem wyboru jaki dokonałeś. Obejmuje Twoją pracę, ludzi w Twoim życiu, a nawet to gdzie mieszkasz. Jeśli coś Ci się nie podoba, przestań narzekać i podejmij kroki, aby to zmienić.
10. To Wina Moich Rodziców.

Mój przyjaciel mówi, że są dwa rodzaje ludzi na tym świecie: Ci, którzy obwiniają świat za swoje problemy i Ci, którzy obwiniają siebie samych. Choćby nie wiem co, nie możesz wygrać z winą. Przestań poddawać się tej całej presji i zacznij się uczyć od tych sytuacji. To uwolni poczucie winy. Pomyśl, że Twoi rodzice zrobili co w ich mocy i tak jak potrafili.
11. Jeżeli Ta Osoba Naprawdę Mnie kocha, Zrobi _____________________.

Za każdym razem stawiamy warunki dla innej osoby, aby zrobiła to, co uważamy, że powinno się zrobić, by być szczęśliwym. Tym sposobem skazujemy się na porażkę. Zawsze będziesz ofiarą niespełnionych oczekiwań. Zamiast tego, daj sobie miłość, której potrzebujesz i niech inni ludzie też okazują miłość na swój wyjątkowy sposób.
12. Muszę „TO” Zrobić.

Zawsze będziesz miał listę kontrolną rzeczy do zrobienia; to jest część życia. Zamiast starać się zrobić wszystko, skup się na tym, co udało Ci się osiągnąć i wiedz, że to wystarczy.
13. Nie Jestem Wystarczający.

Twoje pomysły, poglądy, marzenia i najgłębsze pragnienia mają znaczenie. Im bardziej zaczynasz ufać sobie i żyć swoim wymarzonym życiem, tym bardziej poczujesz, że przynależysz.
14. Moje Wady Są Brzydkie.

Rzeczy, których najbardziej w sobie nienawidzisz, te niepewności i nawyki, które próbujesz ukryć, są w rzeczywistości tym co sprawia, że jesteś piękny i wyjątkowy. Spójrz na siebie w ten sam sposób w jaki patrzysz na swojego kudłatego przyjaciela: jesteś doskonały, piękny i pełen miłości. To jesteś prawdziwy Ty. Twoje błędy nie określają tego, kim jesteś.
15. Nie Mogę Sobie Zaufać.

Masz wewnętrzny system naprowadzania, który jest najsilniejszym dla Cieie kompasem. Im bardziej się wsłuchasz, tym będziesz szczęśliwszy. Twoje serce zna drogę. Zaufaj mu.
Ostatnio zmieniony 16 października 2014, 10:08 przez Buba2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dr_feelgood
Lekarz Stomatolog
Posty: 3927
Rejestracja: 21 października 2011, 18:43
Tytuł użytkownika: rach ciach ciach
Płeć:

Postautor: dr_feelgood » 14 października 2014, 10:33

Ktoś w ogóle wmawia sobie takie kłamstwa? :shock:

Buba2
Lekarz Stomatolog
Posty: 5771
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 20:50
Płeć:

Postautor: Buba2 » 14 października 2014, 10:43

Docent
nastaw odbiorniki
a wylacz nadajniki
:wink:

shogoon
Lekarz Stomatolog
Posty: 1792
Rejestracja: 29 listopada 2004, 19:44
Płeć:

Postautor: shogoon » 14 października 2014, 10:46

Ja. Może jedno z 15 powyższych. Dawno temu.

Awatar użytkownika
dr_feelgood
Lekarz Stomatolog
Posty: 3927
Rejestracja: 21 października 2011, 18:43
Tytuł użytkownika: rach ciach ciach
Płeć:

Postautor: dr_feelgood » 14 października 2014, 10:59

Przepraszam, skojarzyło mi sie z ludźmi od rozwoju osobistego, z którymi mam czasem do czynienia i na których reaguję alergią, pokrzywką i wysypką.

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Posty: 3512
Rejestracja: 16 marca 2004, 12:29
Płeć:

Postautor: raszefka » 14 października 2014, 12:08

Ktoś w ogóle wmawia sobie takie kłamstwa? :shock:
O tym samym pomyślałam
Ostatnio zmieniony 14 października 2014, 12:08 przez raszefka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

shogoon
Lekarz Stomatolog
Posty: 1792
Rejestracja: 29 listopada 2004, 19:44
Płeć:

Postautor: shogoon » 14 października 2014, 13:39

Bo oni tak ryją banie, pokazują że masz problem i że oni mają na to gotowe rozwiązanie. Obodo tu pachnie.

Awatar użytkownika
gosik62
Lekarz Stomatolog
Posty: 1894
Rejestracja: 30 stycznia 2005, 17:43
Płeć:

Postautor: gosik62 » 14 października 2014, 13:50

No i u mnie takie są problemy ale to sa zaszłosci z dzieciństwa,szkoły ,rózne kompleksy i poczucie nizszej wartosci ,nie jest tak prosto jak to tych wytłumaczeniach podają.Jakos się zyje ale są takie dni ze .....wrrrr. :???:

Irenka
Lekarz Stomatolog
Posty: 1558
Rejestracja: 31 marca 2003, 23:00

Postautor: Irenka » 14 października 2014, 15:34

Jasne, że to rozwój osobisty, z tym, że w przeciwieństwie do dr_feelgood ja to lubię i cenię. Nie masz racji shogoon. Niczego nie ryją i nie wmawiają. No ale ja spotkałam tych najlepszych, może są i tacy co wmawiają problem. Ja takich nie spotkałam.
A czy ktoś wmawia sobie, a raczej ma, takie przekonania?
Weźmy pierwsze "Nie Robię Wystarczająco Dużo". Naprawdę nikt z Was nigdy nie słyszał, że jest zdolny, ale leniwy? Ilu z Was w to wierzy? A to najlepsza droga do deprecjonowania swoich osiągnięć, no bo "gdybym zrobił więcej to dopiero miałbym sukces, ale jestem leniwy więc ..."
A 10 "To Wina Moich Rodziców" Naprawdę nikt z Was nigdy nie pomyślał, że "gdyby mi kazali/zabronili ..."? A to narzekanie na rząd, urzędników, przepisy, zakazy to co jest? Bo moim zdaniem to nic innego jak szukanie odpowiedzialności poza sobą. A obsobaczanie byłego męża/żony? A przecież można powiedzieć sobie "popełniłem błąd" (JA popełniłem błąd) i wynieść z tego naukę na przyszłość zamiast zużywać energię na wściekanie się kogoś.
A to "Jeżeli Ta Osoba Naprawdę Mnie kocha, Zrobi _____________________". Naprawdę Was nie dotyczy?
I na tym właśnie polega rozwój. Na zrozumieniu, że jedyne co mogę zmienić to ja. Nie mogę zmienić świata i ludzi wokół mnie, ale mogę zmienić SWÓJ odbiór świata i ludzi. No i jak u Młynarskiego "róbmy swoje, może to coś da, kto wie?"

[ Dodano: 2014-10-14, 16:44 ]
Właśnie przeczytała wątek o eboli. I tak sobie myślę, jaki sens ma niepokojenie się? To już sensowniej brzmi pomysł koleżanki, żeby zamknąć gabinet. Nie, żebym to pochwalała lub chciała naśladować, ale jest to jakiś konkret. Konkretem może być branie leków odpornościowych i dobre odżywianie. Konkretem jest ścisłe przestrzeganie procedur (maski, rękawiczki, przebieranie się w pracy itd.) i to wszystko możemy zrobić. Reszta od nas nie zależy, więc banie się jest bez sensu.
Oczywiście tak jak napisała gosik62 to nie jest łatwe. Jednak nagrodą jest spokój, więc warto ćwiczyć takie działanie.
Ostatnio zmieniony 14 października 2014, 15:34 przez Irenka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raszefka
Lekarz Stomatolog
Posty: 3512
Rejestracja: 16 marca 2004, 12:29
Płeć:

Postautor: raszefka » 14 października 2014, 19:40

Spadły na mnie kiedyś takie i równie głębokie pytania. Było minęło. Tylko zamiast "rozwój" było "leczenie".
"Pieniądze są po to, żeby dentysta, który potrzebuje chleba nie musiał za każdym razem piekarzowi zęba wyrywać."/by dzedlajga/

shogoon
Lekarz Stomatolog
Posty: 1792
Rejestracja: 29 listopada 2004, 19:44
Płeć:

Postautor: shogoon » 14 października 2014, 19:44

Mnie dopadają pomiędzy wytrawieniem a nałożeniem bondu i ostatecznym opracowaniu wypełnienia. Względnie po ustaleniu WL i dopasowaniem ćwieka głównego.

Awatar użytkownika
ketchup
Lekarz Stomatolog
Posty: 1795
Rejestracja: 03 listopada 2010, 20:02
Płeć:

Postautor: ketchup » 14 października 2014, 19:53

Próbowałam, ale nie dałam rady przebrnąć przez ten elaborat :sad:
Przypomniało mi to stary aforyzm, że szczęścia trzeba się uczyć, ale taka autocenzura to już przegięcie :roll:
Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam.
Bohumil Hrabal

Buba2
Lekarz Stomatolog
Posty: 5771
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 20:50
Płeć:

Postautor: Buba2 » 15 października 2014, 16:41

to dla Ciebie krótsza sentencja:
"Pamiętaj, że wiek to sprawa decyzji, nie daty na papierze. "
:grin: :wink:

lew38
Lekarz Stomatolog
Posty: 970
Rejestracja: 19 listopada 2003, 23:36
Płeć:

Postautor: lew38 » 15 października 2014, 18:49

O, to już lepiej. To Ty, Bubuś, nastolatka jesteś :grin:

Awatar użytkownika
losiu
Lekarz Stomatolog
Posty: 8304
Rejestracja: 06 lutego 2004, 17:32
Tytuł użytkownika: Super ktoś!
Lokalizacja: :)
Płeć:
Kontakt:

Postautor: losiu » 15 października 2014, 20:15

Bubus ja mam tylko jedna prosbe :))))napisz to NA PEWNO oddzielnie w tytule teamtu i bedzie to duzo lepiej wylgadało:))))))sorki za off top:)))
Gorszy sie jedynie ten,kto uważa sie za lepszego.
Nie gorszy sie człowiek,który wie że jest zdolny do każdego zła.....


Wróć do „Po godzinach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Legenda

  • Nowe posty
  • Brak nowych
  • Forum zablokowane
Dołącz do nas

O nas Dentonet - Internetowy Serwis Stomatologiczny.
Pierwszy, największy i najpopularniejszy stomatologiczny portal w Polsce.
Powstał w połowie 2000 roku, a swój debiut miał na wystawie CEDE w Łodzi we wrześniu 2000 roku.


  • ShoutBox
  • Nie masz uprawnień do pisania na ShoutBoxie
@ Juli44 « 20-11-2020 21:19:07 »
rozpoczął nowy temat: Jaka odzież medyczna na praktyki?
@ Julhistka « 05-11-2020 07:30:38 »
@ Rafal12 « 26-10-2020 21:33:28 »
rozpoczął nowy temat: Montaż sufitów napinanych
@ johndeacon « 21-09-2020 23:20:28 »
rozpoczął nowy temat: Dysplazja zębów? prośba o poradę
@ RaaZZ « 18-09-2020 22:00:33 »
rozpoczął nowy temat: Co to jest?
@ gliwiec « 21-08-2020 13:27:14 »
rozpoczął nowy temat: Krzywe zęby - POMOCY!
@ Dawid02 « 13-08-2020 08:37:13 »
rozpoczął nowy temat: Zgryz głęboki
@ ING « 12-08-2020 17:18:24 »
rozpoczął nowy temat: kw hialuronowe do ssż
@ AgaZ « 07-08-2020 20:16:55 »
Poszukuję stomatologa do współpracy w gabinecie w Irlandii / Dublin
@ jermako « 31-07-2020 17:14:06 »
rozpoczął nowy temat: Prosba o opinie
@ marcinos85 « 26-07-2020 18:08:36 »
@ Marton « 25-07-2020 11:03:39 »
rozpoczął nowy temat: proteza zębowa całkowita
@ lalak « 08-07-2020 16:52:34 »
rozpoczął nowy temat: bol po usunieciu przetoki
@ adamek90 « 03-07-2020 10:17:40 »
rozpoczął nowy temat: Prosba o ocene zdjecia i nie tylko
@ Kamil Ślimak « 23-06-2020 11:45:26 »
rozpoczął nowy temat: Wizyta płacona na raty
@ nina_25 « 22-06-2020 10:36:17 »
rozpoczął nowy temat: narzędzie pozostawione w zębie
@ agnstep « 19-06-2020 21:13:39 »
@ Marzenab1976 « 14-06-2020 21:29:12 »
rozpoczął nowy temat: Ból zęba pod wkładem z koroną
@ Marzenab1976 « 14-06-2020 21:26:31 »
rozpoczął nowy temat: Ból zęba pod wkładem z koroną
@ MilenaPaulina « 12-06-2020 12:55:45 »
@ downer13 « 12-06-2020 12:47:31 »
rozpoczął nowy temat: Deprogramacja Koisa
@ Veronimbus « 09-06-2020 07:40:11 »
@ Justyna0939 « 29-05-2020 20:12:16 »
rozpoczął nowy temat: Drętwienie przednich zębów
@ rudyprezes « 29-05-2020 11:24:55 »
@ Pomarancza01 « 23-05-2020 19:18:11 »
rozpoczął nowy temat: Czy to recesja?
@ rego93 « 15-05-2020 19:07:03 »
@ Rafalrafal9090 « 15-05-2020 13:07:00 »
rozpoczął nowy temat: Zaawansowana próchnica u 6latka
@ Molarr « 08-05-2020 13:44:02 »
rozpoczął nowy temat: Środki do ochrony osobistej COVID-19
@ Wyrzynio « 23-04-2020 14:26:54 »
rozpoczął nowy temat: [url=https://forum.dentonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=40216&p=508898#p508898]Dekontaminacja gabinetu stomatologicznego i kliniki[/url]
@ mona556 « 21-04-2020 18:07:53 »
rozpoczął nowy temat: [url=https://forum.dentonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=40215&p=508896#p508896]neuralgia, ponowne leczenie kanałowe[/url]
@ implant6 « 19-04-2020 11:17:15 »
rozpoczął nowy temat: Implant szóstki
@ ING « 15-04-2020 16:25:57 »
rozpoczął nowy temat: BDO
@ KasiaCk « 13-04-2020 16:44:15 »
rozpoczął nowy temat: Ból po ekstrakcji, suchy zębodół?
@ niko02 « 08-04-2020 23:05:25 »
rozpoczął nowy temat: Co to jest? Co mam z tym robić?
@ aneczka828 « 02-04-2020 12:33:26 »
rozpoczął nowy temat: Interpretacja rtg
@ Cyferki « 31-03-2020 17:17:07 »
rozpoczął nowy temat: Źle zrobiony most - pełno kleju
@ splaszyca « 29-03-2020 17:43:48 »
@ ganzegal « 29-03-2020 13:27:09 »
rozpoczął nowy temat: Szary strup na dziąśle
@ denter « 29-03-2020 11:10:59 »
rozpoczął nowy temat: koronawirus
@ Zuniaa « 28-03-2020 15:40:21 »
rozpoczął nowy temat: Sine dziąsło po leczeniu kanałowym
@ wiola22141 « 27-03-2020 09:35:45 »
rozpoczął nowy temat: protezka akronowa, a dyskomfort
@ Emil25 « 26-03-2020 13:30:02 »
rozpoczął nowy temat: Opuchnięte dziąsło
@ Emil25 « 26-03-2020 13:29:30 »
rozpoczął nowy temat: Opuchnięte dziąsło

Who is chatting

offline Gość