Strona 1 z 7

Szczęscie ,szczęscie... gdzieś na pewno jest...

: 14 października 2014, 10:06
autor: Buba2
Przeczytane,cytuję:
"15 najbardziej szkodliwych klamstw ,ktore sobie wmawiamy"

Nie ma magicznej różdżki, która sprawi, że będziemy szczęśliwi, zwłaszcza gdy zwrócisz uwagę na to, co sobie wmawiasz. Tym, co najbardziej nas rani w życiu nie są nasze doświadczenia czy niespodziewane sytuacje, ale nasza reakcja na nie i to co sobie o nich wmawiamy.

Często okłamujemy samych siebie, w nadziei na uratowanie swojej twarzy. Ale te samookaleczejące kłamstwa mają swoją cenę. Prawda jest taka, że wszyscy pragniemy szczęścia, zdrowia i wewnętrznego spokoju, ale to może przyjść tylko wtedy, gdy uwolnimy się od oczekiwań na temat tego, jak nasze życie powinno się rozwijać. Aby by być szczęśliwym należy zacząć od rozpoznania najbardziej szkodliwych kłamstw, które sobie wmawiamy:
1. Nie Robię Wystarczająco Dużo.

Jesteś idealny taki jaki jesteś w tej chwili, przestań porównywać się z innymi i zacznij doceniać siebie.
2. Kiedy Będę Mieć (X, Y, lub Z), To Będę Szczęśliwy.

Szczęście nie przyjdzie z tym czego nie możesz dostać; to będzie tymczasowe i ulotne. Zamiast tego, pracuj nad kultywowaniem poczucia szczęścia tu i teraz, aby przynieść więcej radości do Twojego życia.
3. Zrobię To Jutro.

Oboje wiemy, że to nie zadziała i to jest typowe kłamstwo, które mówimy sobie kiedy zwlekamy. Przestań mówić „będę” i zacznij świętować „zrobiłem!”
4. Jestem Porażką, Ponieważ Nie Odniosłem Sukcesu.

Odpuść oczekiwania tego jak Twoje życie powinno wyglądać i zacznij koncentrować się na tym jakie jest naprawdę.
5. Nikt Mnie Nie Rozumie.

Mam dla Ciebie wiadomość: każdy na świecie tak uważa; więc nie jesteś sam. Zamiast czuć się wyobcowanym, bo ludzie nie zgadzają się z Tobą, zacznij być wdzięcznym za to, że jesteś inny.
6. Będę Zawsze Samotny.

Nie będziesz na zawsze samotny. Ale jeśli to sobie wmówisz, będziesz oddalać od siebie szczęście. Zamiast skupiać się na braku, zwrócić uwagę na to by okazywać wdzięczność.
7. Nie Wychodzi Mi W Życiu Przez Moje Błędy Z Przeszłości.

Twoja przeszłość uczyniła Cię tym, kim jesteś. Jeśli uważasz, że popełeś błędy i dlatego nie pojawiają się żadne możliwości, zadaj sobie pytanie, czego nauczyłeś się od tych sytuacji. To pomoże Ci brnąć szybciej do przodu.
8. Moje Życie Się Wykoleiło.

Rozważ, że jesteś bardziej na torze niż jeszcze nigdy przedtem. Fakt, że nawet o tym myślisz oznacza, że masz pewne cele i chcesz je osiągnąć. Skup się na dobru, a nie na tym co złe.
9. Nie Mam Kontroli Nad Moim Życiem Lub Tym Co Się Ze Mną Dzieje.

Wszystko w życiu jest wynikiem wyboru jaki dokonałeś. Obejmuje Twoją pracę, ludzi w Twoim życiu, a nawet to gdzie mieszkasz. Jeśli coś Ci się nie podoba, przestań narzekać i podejmij kroki, aby to zmienić.
10. To Wina Moich Rodziców.

Mój przyjaciel mówi, że są dwa rodzaje ludzi na tym świecie: Ci, którzy obwiniają świat za swoje problemy i Ci, którzy obwiniają siebie samych. Choćby nie wiem co, nie możesz wygrać z winą. Przestań poddawać się tej całej presji i zacznij się uczyć od tych sytuacji. To uwolni poczucie winy. Pomyśl, że Twoi rodzice zrobili co w ich mocy i tak jak potrafili.
11. Jeżeli Ta Osoba Naprawdę Mnie kocha, Zrobi _____________________.

Za każdym razem stawiamy warunki dla innej osoby, aby zrobiła to, co uważamy, że powinno się zrobić, by być szczęśliwym. Tym sposobem skazujemy się na porażkę. Zawsze będziesz ofiarą niespełnionych oczekiwań. Zamiast tego, daj sobie miłość, której potrzebujesz i niech inni ludzie też okazują miłość na swój wyjątkowy sposób.
12. Muszę „TO” Zrobić.

Zawsze będziesz miał listę kontrolną rzeczy do zrobienia; to jest część życia. Zamiast starać się zrobić wszystko, skup się na tym, co udało Ci się osiągnąć i wiedz, że to wystarczy.
13. Nie Jestem Wystarczający.

Twoje pomysły, poglądy, marzenia i najgłębsze pragnienia mają znaczenie. Im bardziej zaczynasz ufać sobie i żyć swoim wymarzonym życiem, tym bardziej poczujesz, że przynależysz.
14. Moje Wady Są Brzydkie.

Rzeczy, których najbardziej w sobie nienawidzisz, te niepewności i nawyki, które próbujesz ukryć, są w rzeczywistości tym co sprawia, że jesteś piękny i wyjątkowy. Spójrz na siebie w ten sam sposób w jaki patrzysz na swojego kudłatego przyjaciela: jesteś doskonały, piękny i pełen miłości. To jesteś prawdziwy Ty. Twoje błędy nie określają tego, kim jesteś.
15. Nie Mogę Sobie Zaufać.

Masz wewnętrzny system naprowadzania, który jest najsilniejszym dla Cieie kompasem. Im bardziej się wsłuchasz, tym będziesz szczęśliwszy. Twoje serce zna drogę. Zaufaj mu.

: 14 października 2014, 10:33
autor: dr_feelgood
Ktoś w ogóle wmawia sobie takie kłamstwa? :shock:

: 14 października 2014, 10:43
autor: Buba2
Docent
nastaw odbiorniki
a wylacz nadajniki
:wink:

: 14 października 2014, 10:46
autor: shogoon
Ja. Może jedno z 15 powyższych. Dawno temu.

: 14 października 2014, 10:59
autor: dr_feelgood
Przepraszam, skojarzyło mi sie z ludźmi od rozwoju osobistego, z którymi mam czasem do czynienia i na których reaguję alergią, pokrzywką i wysypką.

: 14 października 2014, 12:08
autor: raszefka
dr_feelgood pisze:Ktoś w ogóle wmawia sobie takie kłamstwa? :shock:
O tym samym pomyślałam

: 14 października 2014, 13:39
autor: shogoon
Bo oni tak ryją banie, pokazują że masz problem i że oni mają na to gotowe rozwiązanie. Obodo tu pachnie.

: 14 października 2014, 13:50
autor: gosik62
No i u mnie takie są problemy ale to sa zaszłosci z dzieciństwa,szkoły ,rózne kompleksy i poczucie nizszej wartosci ,nie jest tak prosto jak to tych wytłumaczeniach podają.Jakos się zyje ale są takie dni ze .....wrrrr. :???:

: 14 października 2014, 15:34
autor: Irenka
Jasne, że to rozwój osobisty, z tym, że w przeciwieństwie do dr_feelgood ja to lubię i cenię. Nie masz racji shogoon. Niczego nie ryją i nie wmawiają. No ale ja spotkałam tych najlepszych, może są i tacy co wmawiają problem. Ja takich nie spotkałam.
A czy ktoś wmawia sobie, a raczej ma, takie przekonania?
Weźmy pierwsze "Nie Robię Wystarczająco Dużo". Naprawdę nikt z Was nigdy nie słyszał, że jest zdolny, ale leniwy? Ilu z Was w to wierzy? A to najlepsza droga do deprecjonowania swoich osiągnięć, no bo "gdybym zrobił więcej to dopiero miałbym sukces, ale jestem leniwy więc ..."
A 10 "To Wina Moich Rodziców" Naprawdę nikt z Was nigdy nie pomyślał, że "gdyby mi kazali/zabronili ..."? A to narzekanie na rząd, urzędników, przepisy, zakazy to co jest? Bo moim zdaniem to nic innego jak szukanie odpowiedzialności poza sobą. A obsobaczanie byłego męża/żony? A przecież można powiedzieć sobie "popełniłem błąd" (JA popełniłem błąd) i wynieść z tego naukę na przyszłość zamiast zużywać energię na wściekanie się kogoś.
A to "Jeżeli Ta Osoba Naprawdę Mnie kocha, Zrobi _____________________". Naprawdę Was nie dotyczy?
I na tym właśnie polega rozwój. Na zrozumieniu, że jedyne co mogę zmienić to ja. Nie mogę zmienić świata i ludzi wokół mnie, ale mogę zmienić SWÓJ odbiór świata i ludzi. No i jak u Młynarskiego "róbmy swoje, może to coś da, kto wie?"

[ Dodano: 2014-10-14, 16:44 ]
Właśnie przeczytała wątek o eboli. I tak sobie myślę, jaki sens ma niepokojenie się? To już sensowniej brzmi pomysł koleżanki, żeby zamknąć gabinet. Nie, żebym to pochwalała lub chciała naśladować, ale jest to jakiś konkret. Konkretem może być branie leków odpornościowych i dobre odżywianie. Konkretem jest ścisłe przestrzeganie procedur (maski, rękawiczki, przebieranie się w pracy itd.) i to wszystko możemy zrobić. Reszta od nas nie zależy, więc banie się jest bez sensu.
Oczywiście tak jak napisała gosik62 to nie jest łatwe. Jednak nagrodą jest spokój, więc warto ćwiczyć takie działanie.

: 14 października 2014, 19:40
autor: raszefka
Spadły na mnie kiedyś takie i równie głębokie pytania. Było minęło. Tylko zamiast "rozwój" było "leczenie".

: 14 października 2014, 19:44
autor: shogoon
Mnie dopadają pomiędzy wytrawieniem a nałożeniem bondu i ostatecznym opracowaniu wypełnienia. Względnie po ustaleniu WL i dopasowaniem ćwieka głównego.

: 14 października 2014, 19:53
autor: ketchup
Próbowałam, ale nie dałam rady przebrnąć przez ten elaborat :sad:
Przypomniało mi to stary aforyzm, że szczęścia trzeba się uczyć, ale taka autocenzura to już przegięcie :roll:

: 15 października 2014, 16:41
autor: Buba2
to dla Ciebie krótsza sentencja:
"Pamiętaj, że wiek to sprawa decyzji, nie daty na papierze. "
:grin: :wink:

: 15 października 2014, 18:49
autor: lew38
O, to już lepiej. To Ty, Bubuś, nastolatka jesteś :grin:

: 15 października 2014, 20:15
autor: losiu
Bubus ja mam tylko jedna prosbe :))))napisz to NA PEWNO oddzielnie w tytule teamtu i bedzie to duzo lepiej wylgadało:))))))sorki za off top:)))