Strona 1 z 1

VDW Gold czy VDW Silver??

: 21 stycznia 2012, 20:54
autor: vita
W co lepiej zainwestować? Skłaniam się ku VDW pytanie Gold czy Silver? A może jeszcze co innego? Co polecacie.

[ Dodano: 2012-01-21, 20:55 ]
W ankiecie miała być jeszcze opcja inne, ale się jak widać nie załadowała :/

: 21 stycznia 2012, 21:45
autor: PoPcoRn
Skłaniam się do Motity Dentaport ZX.
http://www.profident.sote.pl/go/_info/?id=28

: 22 stycznia 2012, 00:42
autor: vita
Bardzo proszę też głosujących w ankiecie o uzasadnienia swoich opinii, będę bardzo wdzięczna. Mile widziane też opinie o innych mikrosilnikach endo.

: 22 stycznia 2012, 02:31
autor: Andrz3jek
Skłaniałbym sie ku Silver z opcją Reciproc (takie fajne narzędzia, b. szybkie, ale tylko jeśli macie mikro i kanalarza wprawionego w usuwaniu złamasów)

: 22 stycznia 2012, 11:17
autor: Veget
Andrz3jek, jakie masz doswiadczenie z Reciproc? Te narzędzia się często łamią? Są jednorazowego użytku więc takie sytuacje przy ostrożnym postępowaniu chyba nie powinny się zdarzać...?

: 22 stycznia 2012, 11:22
autor: bossbusko
vita pisze: Pieniądze będzie inwestował szef,

vita pisze:
bossbusko pisze:Nie zaczniesz tez robic porządnego endo w koferdamie jak Ci asysta ssaka nie potrzyma.


Nie?
i jakoś sobie radzę :/

namów go na nowa asyste

: 22 stycznia 2012, 14:05
autor: vita
A czy to nie jest tak w Gold, że jeżeli endometr w nim się myli, fałszuje wynik itp. to nie pozwala na działanie wg mojego pomysłu? Gdzieś tu na forum czytałam, że endometr w Goldzie nie jest zbyt dokładny. Pracuję teraz z endometrem Rapex 5 i dosyć dobrze mi się z nim współpracuje, przyzwyczaiłam się, wyczuwam już kiedy można mu ufać a kiedy nie. Z drugiej strony na pewno wygodnie i bezpiecznie kiedy endomert działa w trakcie opracowania maszynowego.

Z kolei nie lepiej byłoby zamiast VDW Gold (6300zł) zainwestować w Endy 6200 (6800zł)?? Co o tym myślicie? 500zł różnicy to już nie taki majątek, jeżeli udałoby mi się wynegocjować tą półkę cenową.

Silver Reciproc - kuszący może ten system, ale ja nie mam na razie żadnego doświadczenia z maszynowym opracowaniem, więc wolę się napracować się innym systemem więcej a spokojniej.

Przy okazji: jakimi systemami narzędzi pracujecie? Czy wszystko zależy od sytuacji? Przymierzam się do M Two? Dobry wybór?

@ Boss: Asysta jest niestety nie do ruszenia :/

: 22 stycznia 2012, 14:39
autor: Veget
vita pisze:Silver Reciproc - kuszący może ten system, ale ja nie mam na razie żadnego doświadczenia z maszynowym opracowaniem, więc wolę się napracować się innym systemem więcej a spokojniej.
reciproc ma też ustawienia do innych systemów tj. FM, PT, K3, M2, S5, RaCe... swoją drogą ciekawe jak by się pracowało tym ruchem recyprokalnym, ale z innymi narzędziami :mrgreen:

: 30 stycznia 2012, 22:01
autor: Andrz3jek
Reciproca używam do łatwych i średnio trudnych kanałów, nie złamałem jeszcze żadnego, ale w razie czego to usunięcie może być ciężkie z uwagi na to że jest to pierwsze i jedyne narzędzie w kanale, i jeśli naciśniesz za mocno to pewnie się wgryzie.

: 17 listopada 2015, 22:44
autor: Akuku
Dla mnie zdecydowanie Gold. Wiele razy porównywałam odczyty z Moritą i były identyczne. Jeśli chodzi o narzędzia, to używam tylko R40. R25 lubią się czasem złamać, a usunięcie ich jest praktycznie niemożliwe. Ponadto płukanie przy tej szerokości kanału jest znacznie skuteczniejsze. Ani razu nie złamałam jeszcze R40 - używam jednego narzędzia do ok. 6-8 razy (Polak potrafi :))- jednak najpierw zawsze stosuję technikę mieszaną opracowania kanału tzn. ręcznie do ok ISO 25 + gatesy z góry, ultradźwięki. Reciproc służy mi głównie do nadania kształtu. Moja technika może się wydawać dziwna i czasochłonna, ale prawie do zera wyeliminowałam potencjalne złamania oraz wytworzenie via falsa. Max 2 wizyty przy trzonowcu, no chyba, że jakieś upierdliwe reendo - wtedy się trochę wlecze :)