Strona 11 z 11

: 01 kwietnia 2009, 21:03
autor: palp
ludek pisze:nie chodzi tylko o dodatkowe ale np (jak to określa NFZ) zainfekowane kanały w trzonowcach. Procedury są tylko na 1 i na 2 kanały a razem dają 3

A ja byłem przekonany, że jedynym sposobem leczenia zgorzeli w trzonowcu jest ekstrakcja, a wystarczy nieco kreatywnej księgowości i się da. Cały NFZ.
ludek, to był żart?

: 27 maja 2009, 19:13
autor: azor
Proszę o ustosunkowanie się do problemu:
Czy kontroler NFZ ma prawo żądać kserokopii faktur za wykonane protezy?

: 27 maja 2009, 19:16
autor: bea
A nie masz zleceń na których technik kwituje odbiór kasy ?

: 27 maja 2009, 21:16
autor: QQłka
Na pewno ma prawo żądać zleceń podbitych i opisanych przez pracownię z ceną. Faktur nie wiem, może w przypadku braku zleceń.

: 27 maja 2009, 21:45
autor: azor
Zlecenia oczywiście są. Podpisane przez pacjenta, technika z kwotą jaką zapłaciłem, ale uparli się na faktury.Nie mam ochoty ich przedstawiać bo wydaje mi się że nie mają prawa tego żądać ale z drugiej strony nie znam podstawy prawnej. A NFZ powołuje się na
Art. 64. Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
DZIAŁ III
Zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej
5. Świadczeniodawca jest obowiązany do przedkładania podmiotowi zobowiązanemu do finansowania świadczeń ze środków publicznych żądanej dokumentacji oraz udzielania wszelkich informacji i pomocy niezbędnych w związku z prowadzoną kontrolą.

: 27 maja 2009, 22:33
autor: palp
Chyba NFZ ma prawo. Moja techniczka specjalnie wystawia mi dwie faktury na NFZ i na Prywatę.

: 27 maja 2009, 22:38
autor: knyps
Jeśli wszystko się zgadza i ma pokrycie,to osobiście wszystkie faktury czy rachunki bym im pokazała,bo co to za tajemnica.Aczkolwiek swego czasu pani z NFZ powiedziała,że ich nie interesuje ,jak się rozliczamy z technikami i jakie stawki wynegocjowaliśmy.Widać co kraj(NFZ),to obyczaj.

: 27 lutego 2016, 21:57
autor: lalibela
a jak z wywieszkami/tablicami na zewnątrz budynku ?co powinny zawierać?i czy zapis ,że pacjent może rejestrować się telefonicznie,osobiście lub przez osoby trzecie jest równoznaczny z możliwością wpisu w kolejkę czy musi być stwierdzenie,,pacjent może zapisać się na kolejkę oczekujących na świadczenie,,?ma ktoś doświadczenie w tej kwestii...