proszę o ocenę pantomogramu

Moderator: Moderatorzy

arktos
Pacjent

proszę o ocenę pantomogramu

Postautor: arktos » 19 listopada 2014, 14:52

Witam,

od jakiegoś czasu bolał mnie oczodół i policzek, pomyślałam że może rosnąca lekko na zewnątrz ósemka może być winowajcą, jednak u dentysty i po rtg okazało się żę pod plombą w lewej górnej szóstce jest nieciekawie i może to od tego... Gdy szóstka została rozwiercona zaczęła trochę boleć, został założony opatrunek. Zaczęła ona boleć przy nagryzaniu. Dodatkowo czuję jakby lekko przytkane zatoki po tej stronie i wydaje mi się że na pantomogramie wyglądają one inaczej niż te po stronie przeciwnej. Proszę o jakieś opinie
Załączniki
pantomogram.jpg

Awatar użytkownika
wibson
Lekarz Stomatolog
Tytuł użytkownika: lekarz dentysta

Postautor: wibson » 19 listopada 2014, 17:33

Do leczenia jest wiele zębów. Tak na szybko i tylko na podstawie pantomogramu to:
7,6- prawa góra
7,6- lewa góra
7,6,5- lewy dół
7,6,5- prawy dół
Reszta do oceny na badaniu na fotelu.

arktos
Pacjent

Postautor: arktos » 19 listopada 2014, 18:24

Dziękuję za odpowiedź :)

A te zatoki wyglądają w miarę normalnie? I czy takie ciemniejsze pole nad lewą 6 i sąsiednimi zębami to nic złego na tyle na ile widać?

faariwasi
Pacjent

Postautor: faariwasi » 10 grudnia 2014, 17:42

Moja połówka. W wyniku wypadku w pracy, stracił 2 górną. Ma ją na metal i w ogóle nic się z tym nie dzieje. Robił ją w przychodni, u pierwszej lepszej dentystki, która miała szybko wolny jakiś termin. Zapłacił za wszystko jakieś 800 zł. Nie widać żadnej różnicy. Zawsze zapominam o tym, że on jednak nie ma wszystkich zębów. I odpukać, mam nadzieje, że się z tym dziać nic nie będzie. Już kilka lat ją ma.
Worried about 642-447 - free dumps exam & comptia network+ 200-001 - testking - braindumps.com

walliamtseagraves
Moderator

Re: proszę o ocenę pantomogramu

Postautor: walliamtseagraves » 27 czerwca 2020, 13:54

Thank you for your answer. :)

And these bays look fairly normal? And is such a darker field over the left 6 and adjacent teeth nothing bad as far as you can se
Azerbaijan Electronic Visa Application.Complete the Online Visa Application form and get your Azerbaijan visa instantly.

Wróć do „Dla wszystkich”